Články

Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 4
Trenéři sportovního oddělení Českého svazu ledního hokeje předkládají kolegům pracujícím v klubech s kategorií přípravek a podílejícím se na hokejovém náboru čtvrtý díl praktické příručky k projektu "Pojď hrát hokej!". Tato část se věnuje organizaci hokejového kempu pro začátečníky. Poslední (pátá) část příručky bude zveřejněna v druhém únorovém týdnu. Poté bude ke stažení připraven i kompletní materiál.
Souhrn seminářů pro náborové specialisty a trenéry přípravek
Český svaz ledního hokeje uspořádal ve dvou termínech (8. prosince 2010 v Karlových Varech a 25. ledna 2011 v Olomouci) semináře a praktické ukázky práce s nejmenšími adepty ledního hokeje. Obou akcí se dohromady zúčastnilo přes sto padesát trenérů a náborových specialistů z Čech i Moravy.
Nový výběr U19 se předvede na turnaji v německém Mannheimu
Turnaj pěti národů hraný od 9. do 12. února 2011 v německém Mannheimu bude první zkouškou nově se rodícího výběru, který nyní spadá do kategorie U19, ale jehož vrchol přijde až v prosinci 2011 na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Na turnaji se kromě České republiky představí také domácí Němci, dále pak Finové, Švédové a Švýcaři.
Osmnáctku čeká domácí generálka před světovým šampionátem
Reprezentační výběr hráčů do osmnácti let čeká v dubnu světový šampionát. Poslední větší měření sil mají svěřenci trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka na programu na začátku února, kdy Česká republika hostí turnaj pěti národů. Ten se uskuteční v Hradci Králové a Novém Bydžově za účasti domácího týmu, Finska, Ruska, Spojených států a Švédska. První utkání se hraje 9. února v 15:00.
Souhrn seminářů trenérů NOEN ELJ a ELSD na začátku února 2011
Vzhledem k nutnosti častěji zařadit pravidelné denní tréninky mimo led a individuální tréninky na ledě do týdenního tréninkového cyklu dorostenců a juniorů se ve dnech 24. a 25. ledna 2011 se v Praze a Olomouci uskutečnily semináře trenérů družstev hrajících NOEN extraligu juniorů či extraligu staršího dorostu. Účastníci seminářů vyslechli Miroslava Přerosta a Jiřího Vebera, kteří hodnotili hru reprezentačních týmů (U20 a U17) na mistrovství světa respektive turnaji World Hockey Challenge. Dále pak shlédli praktickou ukázku dynamické rozcvičky, tréninku "core" a dynamiky dolních končetin vedenou Janem Tlačilem a trénink na ledě pod vedením Pavla Arnošta, Jiřího Kročáka a Radka Tótha v Praze a Luďka Bukače a Jakuba Petra v Olomouci.
Reprezentace U17 míří v únoru do Ruska na turnaj čtyř
Od 8. do 10. února hostí ruská Balašicha turnaj čtyř reprezentací kategorie U17. V městě nedaleko Moskvy se sejdou týmy Česka, Finska, Švédska a Ruska. Čeští mladíci v této sezóně zatím změřili síly čtyřikrát s Finy. Setkání s ostatními soupeři bude pro svěřence trenéra Jiřího Vebera novinkou.
Šestnáctku čeká na začátku února turnaj čtyř ve Finsku
Reprezentační výběr hráčů do šestnácti let čeká v druhém únorovém týdnu turnaj ve finském Vierumäki. Utká se zde nejen s domácími Finy, ale také s výběry Ruska a Švédska. Svěřence trenérů Luďka Bukače a Davida Bruka čeká první zápasová prověrka od listopadových utkání se Švýcarskem.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 3
Trenéři ze sportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje Vám předkládají již třetí díl celkem pětidílné praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej. Tato část se věnuje organizaci "demo" zápasu pro kategorii přípravek nebo žáků. Poslední dvě části příručky budou postupně zveřejněny v následujících dvou týdnech tak, abyste mohli postupně vstřebávat informace ze všech pěti dílů.
Hokejový atletismus. Jak se dotáhnout na světovou špičku?
V dalším článku pro trenéry pracující s mládeží bych se chtěl zaměřit na hokejový atletismus. Jen pokud změníme náš trénink a budeme provádět správná cvičení, můžeme se bruslařsky dotáhnout na světovou špičku.
NOEN extraliga juniorů jde do další části, ta začíná 24. ledna
V pátek 21. ledna se odehrála poslední utkání první části NOEN extraligy juniorů. Je tak rozhodnuto o tom, kdo bude v dalším pokračování sezóny nastupovat v jednotlivých skupinách. Šest týmů bude hrát ve skupině A a má již jistotu postupu do play-off. Dalších šest družstev bude o tuto možnost bojovat ve skupině B. Deset týmů je ve skupině C ohroženo baráží či přímým sestupem. Druhá část soutěže začíná prvními zápasy již v pondělí 24. ledna.