Články

Souhrn ligy žen 2010/11
Královnami českého ženského hokeje jsou hráčky týmu HC Slavia Praha, které ve finále Ligy žen 2010/2011 porazily družstvo Karviné. V článku najdete konečné tabulky všech částí této soutěže a výsledky závěrečných bojů v play-off.
Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 5
Na webových stránkách www.cslh.cz přinášíme představení páté závěrečné práce z trenérského studia licence "A" na FTVS UK v Praze či FTK UP v Olomouci. Tentokrát se jedná o práci Jiřího Doležala obhájenou v roce 2010, opět vznikla pod vedením PhDr. Zdeňka Pavliše. Téma zní „Vhazování v ledním hokeji - technika, taktika, statistika“ a výzkum byl proveden s využitím dat z extraligových utkání týmu HC Sparta Praha.
Reprezentace zahajuje přípravu na světový šampionát
Pondělí 21. března je dnem, kdy začíná příprava národního týmu na světový šampionát, který startuje na konci dubna. Do té doby čeká trenéra Hadamczika, realizační tým a hráče šest týdnů příprav. Tréninky a taktickou přípravu zpestří celá řada utkání. Češi se představí hned šestkrát v rámci nového projektu Euro Hockey Challenge, další tři utkání se hrají v Brně v rámci Českých hokejových her a generálkou bude těsně před mistrovstvím světa souboj s Kanadou, který hostí pražská O2 arena.
Startuje play-off extraligy staršího dorostu
V pondělí 21. března odstartují boje v osmifinálových sériích play-off extraligy staršího dorostu. Z nejvýhodnější pozice do vyřazovacích bojů vstupuje tým Sparty, který získal v předešlých dvou částech soutěže nejvíce bodů. Na dalších příčkách bychom našli České Budějovice, Zlín či Vítkovice. Naopak na poslední chvíli obsadili poslední místo zajišťující šanci bojovat o mistrovský titul hráči HC Olomouc.
Osmnáctka zná přesný program přípravy před začátkem MS
Ve čtvrtek 14. dubna vstoupí reprezentační tým hráčů do 18 let utkáním se Švédskem do nejdůležitějšího turnaje této sezóny - mistrovství světa. Již nyní zveřejnili trenéři Jiří Šolc a Martin Hosták širší nominaci a program následujících čtyř týdnů. Do startu světového šampionátu v Drážďanech a Crimmitschau proběhne trojice přípravných kempů a generálkou bude 11. dubna v Litoměřicích utkání se Slovenskem.
Vstupenky na utkání se Švýcarskem v prodeji od 21. března
Český reprezentační tým startuje přípravu na blížící se světový šampionát a oproti minulým ročníkům dochází k jedné významné změně. Přípravná utkání dostávají řád v podobě Euro Hockey Challenge, klání deseti nejlepších evropských týmů. Češi se nejprve představí v Norsku a Bělorusku a poté přivítají v Litvínově tým Švýcarska. Vstupenky na dva duely hrané v pátek 15. a v sobotu 16. dubna na Zimním stadionu Ivana Hlinky půjdou do prodeje v pondělí 21. března v 9:00.
Tři výběry ČSLH se chystají na Lekov Cup 2011
Tři výběry Českého svazu ledního hokeje se v termínu od 7. do 10. dubna zúčastní turnaje Lekov Cup 2011, který se již tradičně koná v Plzni. Jedná se o hráče ročníku 1996, tedy ty, kteří příští rok mohou dostat šanci v reprezentaci U16. Tým Východ povedou Jan Tlačil a Karel Beran, Střed budou trénovat Pavel Arnošt a Zdeněk Vojta, Západ mají na starosti Radek Ťoupal a Karel Mlejnek. V turnaji ročníku 1996 se představí celkem 12 výběrů. Další šestadvacet týmů reprezentuje v odděleném pavouku ročník 1997.
Anketa o hokejistku sezóny zná pořadí po první polovině
V rámci slavnostního večera, při kterém jsou vyhlášeny výsledky ankety Zlatá hokejka, je také oznamováno jméno nejlepší české hokejistky. Dne 15. března skončilo první kolo hlasování v této anketě. Celkem pětadvacet hlasujících (z devětatřiceti možných) rozhodlo o tom, že na prvním místě je zatím Simona Studentová ze Slavie Praha následovaná svými spoluhráčkami Lucií Manhartovou a Evou Holešovou. Hlasování v druhém kole ankety končí 30. dubna.
Ženská reprezentace finišuje přípravy na MS divize II
V pondělí 4. dubna odstartuje ve francouzském Caen Mistovství světa žen divize II, tedy třetí výkonnostní kategorie. česká reprezentace finišuje přípravy na vrchol sezóny a naposledy se sejde ke společným tréninkům. Přípravný kemp je naplánován na období od 25. do 30. března a hostit jej bude stadion ve Slaném. Cílem svěřenkyň trenéra Karla Manharta je postup o kategorii výše. Proti budou týmy Dánska, Francie, Itálie, Koreje a Velké Británie.
NOEN extraligu juniorů nyní čeká play-off i barážové boje
V pondělí 14. března byla odehrána poslední utkání druhé části NOEN extraligy juniorů a pro třináct týmů sezóna končí. Dalších devět družstev se může připravovat na pokračování sezóny. Nejlepší osmička se střetne v play-off, které startuje 17. března. Tým, který obsadil 18. příčku, bude hájit příslušnost v nejvyšší soutěži v baráži s třemi soupeři z ligy juniorů. Už nyní je jasné, že týmy na čtyřech posledních místech po druhé části soutěže sestupují přímo.