Články

Ženská reprezentace prohrála jen se Slovenkami, dvakrát zvítězila
Turnaj čtyř ženských reprezentačních výběru ve slovenské Prievidze ovládly domácí hráčky, které porazily v rozhodujícím utkání českou reprezentaci 3:1. Češky i Slovenky si ve zbývajících utkáních hladce poradily s týmy Rakouska i Francie. Svěřenkyně trenéra Manharta zvítězily 8:1 a 3:0.
Evropskou olympiádu mládeže vyhráli Rusové, Češi čtvrtí
Evropská zimní olympiáda mládeže zná výsledky hokejového turnaje. Čeští hráči do sedmnácti let po porážkách od Finska a Švýcarska a vítězství nad Slovenskem skončili čtvrtí. Ze zlata se radují Rusové, kteří ve finále porazili až díky brance v prodloužení Finy. Třetí příčka patří Švýcarům. Za českým výběrem, tedy na páté a šesté pozici skončily týmy Lotyšska a Slovenska.
Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 1
Na webových stránkách www.cslh.cz budeme pravidelně v týdenních intervalech zveřejňovat anotace závěrečných prací, které zpracovávají trenéři před ukončením studia licence "A" v rámci dvouletého dálkového studia na FTVS UK Praha či FTK UP Olomouc. Jako první představujeme práci Martina Hostáka, jehož závěrečná práce nese název "Statistické zpracování a analýza vstřelených branek na MS 2009".
Individuální trénink v týdenním mikrocyklu v hlavním období
Během únorových reprezentačních akcí na všech úrovních se opět potvrdilo, že přední evropské hokejové země v tomto období nepolevují v tréninku. Právě naopak – pravidelný rytmus kvalitních zápasů v závěru sezóny a intenzivní individuální a týmový trénink, jsou předpokladem dalšího růstu každého hráče.
Prohlášení: Marketingové využití české hokejové reprezentace
Český svaz ledního hokeje v poslední době zaznamenal snahy některých společností využívat s ohledem na blížící se Mistrovství světa v ledním hokeji ve svých marketingových kampaních prvek české hokejové reprezentace.
Na mistrovství republiky krajských výběrů dominoval Ústecký kraj
Hokejové výběry všech čtrnácti krajů se o víkendu 12. a 13. února 2011 sjely do Českých Budějovic a Strakonic. V těchto jihočeských městech svedli hráči ročníku 1996 boje o titul mistra republiky. Ze základních skupin postoupila čtveřice Zlínský, Liberecký, Moravskoslezský a Ústecký kraj a ta se utkala o prvenství. Ve finálovém utkání se nakonec radovali mladíci z Ústeckého kraje.
Šestnáctka ve Finsku nebodovala, suverénní byli domácí
Turnaj čtyř ve finském Vierumäki ovládl domácí tým, když zvítězil ve všech třech utkání. Naopak Češi nebodovali ani jednou a prohráli s Finy, Rusy i Švédy. Pro svěřence trenéra Luďka Bukače to byla vůbec první turnajová konfrontace se samotnou světovou špičkou.
Turnaj U18 v Hradci ovládli Američané, Češi skončili čtvrtí
Města Hradec Králové a Nový Bydžov hostila turnaj reprezentačních týmů do osmnácti let. Pro pět reprezentačních výběrů to bylo poslední setkání před světovým šampionátem, který se koná v dubnu v Německu. Z prvenství se radují Spojené státy, které zvítězily ve všech duelech. Svěřenci trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka porazili Rusy a třikrát prohráli, což stačilo na konečné čtvrté místo.
Turnaj LG Hockey Games přinesl Čechům jediný bod
Turnaj Euro Hockey Tour ve švédském Stockholmu přinesl české reprezentaci jediný bod, který Češi získali na Finech. Zbylé dva duely (se Švédy a Rusy) svěřenci trenéra Aloise Hadamczika prohráli, což znamenalo konečnou čtvrtou příčku v turnaji. Naopak z celkového vítězství se radují Švédové, kteří využili domácího prostředí a jedinou bodovou ztrátu zaznamenali v utkání s Finskem, druhou příčku obsadili Rusové a třetí skončil tým Finska.
Startuje Evropská olympiáda mládeže, účastní se výběr U17
V neděli 13. února 2011 v 19:30 startuje slavnostním zahájením Evropská olympiáda mládeže (EYOWF), kterou hostí severočeský Liberec. Hokejového turnaje se účastní šest týmů a nechybí mezi nimi česká reprezentace hráčů do sedmnácti let pod vedením trenéra Jiřího Vebera. Obměněný kádr čeká druhá akce během čtrnácti dnů. Výběr U17 totiž má za sebou turnaj v ruské Balašiše.