Články

ČSLH bude v roce 2012 pořádat oba šampionáty kategorie U18
Mezinárodní hokejová federace informovala, že Český svaz ledního hokeje bude v roce 2012 pořadatelem mistrovství světa hráčů do 18 let. Výběr pořadatelské země ještě oficiálně potvrdí kongres IIHF, který se uskuteční v září 2011 v Istanbulu.
Trenérské oddělení ČSLH předkládá metodické pokyny k letní přípravě
Již dříve byly na webových stránkách www.cslh.cz uveřejněny metodické pokyny k letní přípravě žákovských kategorií připravené Luďkem Bukačem, trenérem reprezentace U17. Nyní trenérské oddělení ČSLH předkládá podobný dokument pro kategorie mladšího dorostu, staršího dorostu a juniorů. Tuto prezentaci zpracovali Jiří Veber (trenér U18) a Miroslav Přerost (trenér U20). Tomuto tématu byly věnovány také dubnové semináře trenérů SpS a SCM.
Ředitelem společnosti PRO-HOCKEY Cz. se stal Mgr. Ondřej Šebek
Novým ředitelem společnosti PRO-HOCKEY Cz. se stal Mgr. Ondřej Šebek (1972), který působil od roku 2003 jako obchodní manažer HC EATON Pardubice. Dosavadní ředitel Jan Černý (1975) se vzhledem k nárůstu mezinárodní agendy bude věnovat přípravě vrcholných událostí, které Český svaz ledního hokeje pořádá – mistrovství světa hráček do 18 let, kandidatuře na mistrovství světa hráčů do 18 let a především mistrovství světa dospělých v roce 2015.
Informace o odborných seminářích pro trenéry
Již dříve jsme trenérskou veřejnost informovali, že při letošním mistrovství světa se v Bratislavě konaly dva mezinárodní semináře. Na webu www.cslh.cz jste si mohli přečíst anotace jednotlivých příspěvků a trenéři, kteří projevili zájem, dostali k dispozici i power pointové prezentace. Nyní bychom chtěli informovat, že se nám podařilo získat také video záznamy všech přednášek. Příspěvky jednotlivých přednášejících jsou k dispozici na DVD. V případě zájmu, kontaktujte Petra Studničku e-mailem (studnicka@cslh.cz) nebo osobně v sídle Českého svazu ledního hokeje.
V Rokycanech a Třemošné pokračují kempy mládežnických reprezentací
Mládežnické reprezentační výběry čekají v první polovině června další z plánovaných letních kempů. Hráči do šestnácti a sedmnácti let se sejdou v termínu od 5. do 9. června v Třemošné. Jejich starší kolegové (reprezentace U18 a U20) budou od 9. do 13. června trénovat v tělocvičně a na ledě v Rokycanech.
VV ČSLH ocenil výkon a výsledky národního týmu na MS 2011
Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje dne 2. června 2011 projednal analýzu z mistrovství světa v ledním hokeji 2011, kterou přednesl trenér Alois Hadamczik. Členové výkonného výboru v této souvislosti poděkovali hráčům, trenérovi i realizačnímu týmu za předvedený výkon a výsledky, které přispěly k další popularizaci ledního hokeje v České republice.
ČSLH k budoucnosti národní kulturní památky, zimního stadiónu Štvanice
Český svaz ledního hokeje podporuje snahy o obnovu národní kulturní památky, Zimního stadiónu Štvanice. „Štvanický stadión je neodmyslitelně spojen s historií našeho hokeje a dalších sportovních odvětví,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „Vyrůstaly na něm generace skvělých hokejistů a krasobruslařů, hostil vrcholné domácí i mezinárodní události. V roce 1947 vybojovalo národní mužstvo na Štvanici první titul mistrů světa.“
Nominace hráček na IIHF High Performance Camp
Zástupci Českého ženského vývojového týmu oznámili nominaci sedmnácti hráček, které se zúčastní prvního kempu pořádaného International Ice Hockey Federation (IIHF) pod názvem High Performance Camp. Kemp se uskuteční na Slovensku v Bratislavě od 5. do 12. července 2011 a měl by napomoci snaze zrychlit růst a kvalitu ženské hry.
Jiří Ryžuk: Poznatky z týdenní stáže v kanadském Calgary
Za novými zkušenostmi jsem se do Kanady vypravil již poněkolikáté. Setkání s kanadským hokejem přímo v místě, kde je tvořen, vnímám jako velmi inspirující pro trenérskou práci. To jistě potvrdí mnoho kolegů, kteří tuto možnost také měli. Letos jsem hledal možnosti pro zlepšování kvality tzv. „problémových dovedností“ našich hráčů. Zaměřil jsem se zejména na hokejové bruslení a komplex dovedností týkající se situace 1-1 a koncovky. Své poznatky rád předkládám trenérské veřejnosti.
V elitní desítce Zlaté hokejky sedm bronzových medailistů z Bratislavy
Velmi zajímavá společnost se letos sešla v elitní desítce ankety Zlatá hokejka pro nejlepšího hokejistu České republiky. O prvenství si to rozdají například dva veteráni Jaromír Jágr a Martin Straka. Sedm bronzových medailistů z letošního mistrovství světa na Slovensku. Bez šancí na úspěch nejsou ani hvězdy zámořské NHL jako David Krejčí a Tomáš Vokoun, kteří na šampionátu v Bratislavě chyběli. Mimo elitu naopak zůstal pětinásobný vítěz Dominik Hašek, který skončil dvanáctý. Mezi kandidáty na celkové prvenství se nevešel ani nejlepší hokejista extraligového play off Martin Růžička z Třince.