Články

Reprezentace U16 má za sebou čtyřzápasové švédské turné
Po třech utkáních na Slovensku pokračoval dubnový program reprezentace hráčů do šestnácti let čtyřmi duely ve Švédsku. Češi se střetli s mládežnickými výběry Linköpingu, Rögle a Malmö. Čtyři utkání přinesly svěřencům trenéra Luďka Bukače dvě výhry a dvě prohry.
Reprezentace U18 bude na MS hrát jen o záchranu
Fatální zkrat v posledních pěti minutách stál českou osmnáctku postup do vyřazovacích bojů na mistrovství světa v Drážďanech a Crimmitschau. Finsku v rozhodujícím souboji základní skupiny podlehla 3:5 a bude proti Slovensku a Švýcarsku usilovat o setrvání mezi elitou. „Věřili jsme, že tento tým má na medaile,“ nezakrýval zklamání trenér Jiří Šolc.
Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 6 (část 1)
Přinášíme představení v pořadí již šesté závěrečné práce z trenérského studia licence "A" na FTVS UK v Praze či FTK UP v Olomouci. Jedná se o práci Pavla Arnošta obhájenou v roce 2010. Téma zní „Inovace v silovém tréninku v mládežnických kategoriích“. Vzhledem k obsáhlosti práce a uvedené ukázky bude nejprve zveřejněna první část obsahující výzkum a představení pomůcek a poté v druhé části samotná praktická cvičení. Druhá část bude zveřejněna v pátek 22. dubna.
ČSLH připomene v hale Rondo hokejové legendy
V rámci zahajovacího utkání Českých hokejových her, součásti Euro Hockey Tour, proběhne v hale Rondo ceremoniál, při němž obdrží reprezentační dresy hokejisté, mistři Evropy z roku 1961, spolu s jubilanty Vlastimilem Bubníkem a Oldřichem Machačem.
Výkonný výbor ČSLH k reprezentaci a mládežnickému hokeji
Výkonný výbor ČSLH projednal na jednání dne 18. dubna 2011 informaci o přípravách reprezentačního mužstva na České hokejové hry v Brně a mistrovství světa na Slovensku. Současně ocenil výsledky ženské hokejové reprezentace, která vyhrála počátkem dubna 2011 turnaj druhé divize mistrovství světa.
Česká osmnáctka vydřela výhru nad Norskem, zvítězila 3:2
Čeští hokejisté ve svém třetím vystoupení na mistrovství světa hráčů do 18 let porazili outsidera z Norska těsně 3:2. O tři body museli svěřenci kouče Jiřího Šolce bojovat do poslední chvíle. Zápas nakonec rozhodl přesilovkovým gólem minutu a půl před koncem Dmitrij Jaškin.
Utkání se Švýcary rozhodla, Češi končí v Euro Hockey Challenge třetí
Českým reprezentantům patří v premiérovém ročníku Euro Hockey Challenge třetí místo. První končí se ziskem patnácti bodů Finové, druzí jsou Švédové. Přitom Češi sahali po vítězství. Naději jim dala páteční výhra nad Švýcary, jenže svěřenci trenéra Hadamczika by museli hokejisty ze země Helvétského kříže přehrát i v sobotu a to se nepodařilo. Naopak po risku při hře bez brankáře český tým v závěru inkasoval branku, díky které z utkání odešel bez bodu.
Výběr hráčů do devatenácti let na švédské misi třikrát uspěl
Česká reprezentace hráčů do devatenácti let sehrála v polovině dubna čtyři utkání se švédskými juniorskými výběry, připsala si tři výhry a jednu porážku. Svěřenci trenérského tria Miroslav Přerost, Jiří Kučera a Jiří Juřík změřili síly s týmy HV 71, Djurgarden IF a AIK Stockholm.
Češi si na MS U18 připsali první prohru, Kanada je smetla 5:0
Po cenném vítězství nad Švédskem schytali čeští mladíci v rámci mistrovství světa osmnáctiletých pětigólový debakl od Kanady. Na českém výběru se zjevně podepsala první náročná bitva se Seveřany a týmu Javorových listů podlehli jasně 5:0.
Česká osmnáctka zaskočila na úvod světového šampionátu Švédy
Ve čtvrtek odstartovalo mistrovství světa hokejistů do 18 let a hned první den se představili čeští reprezentanti. Vstup do turnaje jim vyšel, když po dlouhých pěti letech dokázali porazit na šampionátu osmnáctiletých Švédsko 2:1. Ve skupině A se naopak nedařilo Slovákům, kteří podlehli Rusku vysoko 2:8.