Články

#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL – Dribling a svačina s Tomášem Noskem
Tomáš Nosek v dalším díle série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL ukazuje část své přípravy na zápas. Kromě protažení celého těla a dynamické rozcvičky ještě používá zapracování s hokejkou a míčkem, dribling. Útočník Vegas Golden Knighs inspiruje mladé hokejisty i v rámci přípravy svačiny.
O systému Českého hokeje s Filipem Pešánem: Trenéři žáků Českého hokeje
Zdaleka ne všechny kluby disponují dostatečnými prostředky k tomu, aby odpovídajícím způsobem ohodnotily trenéry nejmladších kategorií. Právě s tím jim pomáhá Český hokej prostřednictvím projektu Trenéři žáků Českého hokeje, který v dalším videu představuje Filip Pešán.
Titul nejlepší akademie Českého hokeje získal Liberec
Nejlepší akademií Českého hokeje se stali po třetí v řadě Bílí Tygři Liberec, vítězové ze sezón 2017/18 a 2018/19, před Kometou Brno a Oceláři Třinec. Oba nejlepší kluby, Bílí Tygři Liberec a Kometa Brno, ovládly žebříček se značným bodovým náskokem.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL – Na kole s Radko Gudasem
Ve 31. díle #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL ukáže Radko Gudas, že lze i době tréninku na ledě provozovat sport, který patří čistě do přírody. Obránce Floridy Panthers inspiruje mladé hokejisty i v tom, jak efektivně trávit čas na kole.
O systému Českého hokeje: Pojď hrát hokej
Jaké rozvojové projekty formují komplexní systém Českého hokeje a jak přesně fungují? V novém seriálu videí jejich podobu představuje svazový šéftrenér a zároveň hlavní trenér národního mužstva Filip Pešán.
Webinář k online Týdnu hokeje
Online Týden hokeje vyvrcholil v neděli 29. listopadu téměř dvouhodinovým webinářem, jehož náplní byla diskuze nad tématy, které rodiče mladých hokejistů zaznamenali v průběhu předchozích šesti dnů na kanálech Pojď hrát hokej. Všem tátům a mámám malých sportovců doporučujeme webinář zhlédnout.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL - Discgolf a fotbalgolf s Ondřejem Kašem
Všestrannost je doménou bratrů Kašových. Jen těžko najdeme sport, který neumí. V dalším díle #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL ukazuje Ondřej Kaše své dovednosti v netradičních sportech - discgolfu a fotbalgolfu. I k této venkovní aktivitě by Ondra rád inspiroval mladé hokejisty v době, kdy jsou zavřené zimní stadiony.
Česká unie sportu o návratu dětí na tréninky: Ať se zvýší počet osob na třicet
V rámci postupného uvolňování protiepidemických opatření by se mohl vrátit organizovaný amatérský sport v pondělí 30. listopadu. A to včetně pravidelných tréninků dětí. Česká unie sportu vítá iniciativu Národní sportovní agentury, která hájí potřeby sportu v jednání o konkrétních podmínkách návratu. „Doporučujeme neotálet s otevřením sportovišť pro veřejnost, klidně i pro vyšší počet osob, pokud to bude v rámci jednoho týmu,“ prohlásil Miroslav Jansta, předseda ČUS.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL - Švihadlo a žebřík s Tomášem Noskem
Ve 29. díl série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL se mladí hokejisté a hokejistky mohou inspirovat podruhé v řadě přípravou Tomáše Noska. Útočník Vegas Golden Knights tentokrát ukázal, jak využívá pomůcek jako jsou např. žebřík nebo švihadlo.
O systému Českého hokeje s Filipem Pešánem
Český hokej zveřejnil na www.ceskyhokej.cz v sekci Mládež videa, představující rozvojové projekty v oblasti mládežnického hokeje. Osmidílná série ukazuje, jak je systém výchovy mládeže od nejmenších kategorií až po juniorskou reprezentaci nastaven a k čemu různé projekty slouží.