Články

Českou sedmnáctku čeká prestižní World Hockey Challenge v Kanadě
Česká reprezentace do 17 let po krátkém kempu v Říčanech odletěla do Kanady na prestižní World Hockey Challenge. Tento turnaj je považován za neoficiální mistrovství světa kategorie U17 a předchozí dva ročníky se rušily kvůli covidu. Svěřenci trenéra Eismanna se v Langley střetnou s USA, Švédskem, Finskem a třemi domácími výběry.
Vánoční aukce originálních reprezentačních dresů
Český hokej organizuje vánoční aukci originálních reprezentačních dresů z velkých akcí a světových šampionátů. Pokud máte zájem získat cenný artefakt např. z MS žen, mužů či světového šampionátu juniorů, navštivte web sportovniaukce.cz. Všechny dresy budou dodány včetně certifikátů pravosti.
Parahokejové rozvojové kempy vyjíždějí do celé republiky
Para hokej hledá nové talenty a vyráží tak s kempy pro začínající hráče do celé ČR. Cíleně do měst, která nemají své zastoupení v České para hokejové lize. První zastávkou bude už příští týden Kladno! Zájemci dostanou veškeré potřebné vybavení k zapůjčení zdarma a v jejich prvním sklouznutí je podpoří hned Jaromír Jágr a Zdeněk Krupička.
Projekt ženského hokeje Future Olympians má za sebou první akci
Český hokej oficiálně spustil v rámci ženského hokeje nový projekt s názvem Future Olympians. Pilotní akce tohoto projektu proběhla v Liberci, kam se sjelo třicet hokejistek ročníků 2007, 2008 a 2009. Dlouhodobou vizí projektu pak je zapojit co nejvíce klubů po celé České republice do organizace a dění dívčího hokeje.
Výsledky druhých turnajů VTM v sezoně 2022/23
Projekt Výchova talentované mládeže má za sebou druhou sérii turnajů v kategorii U15. Výběry nadaných hráčů z jednotlivých krajů se tentokrát sešly v Plzni, Skutči a Uničově. Termín další série VTM turnajů je 21. listopad 2022.
Český hokej rozeslal do klubů po celé ČR výstroj pro nejmenší hokejisty v hodnotě 7,6 milionu Kč
Český hokej pokračuje i v roce 2022 v aktivitě Výstroj pro nejmenší, prostřednictvím které dodává klubům organizujícím mládežnický hokej vybavení pro začínající hokejisty. Letos díky této akci obdrželo 157 klubů po celé České republice bezplatnou výstroj pro nejmenší hokejisty a hokejistky v celkové hodnotě 7,6 miliónu Kč.
Nový generální sekretář organizačního výboru MS 2024
Výkonný výbor Českého hokeje schválil novým generálním sekretářem organizačního výboru MS 2024 Vladimíra Šafaříka. Dosavadní generální sekretářka Markéta Štěrbová z rodinných důvodů na tuto funkci rezignovala.
Česká sedmnáctka zvládla vítězně oba zápasy v Rakousku
Česká reprezentace do 17 let má za sebou dva přípravné zápasy před odletem týmu na turnaj World U17 Hockey Challenge 2022 v Kanadě. Svěřenci trenéra Eismanna v rakouském Salzburgu porazili EC KAC Klagenfurt U18 i domácí celek EC Red Bull Salzburg U19.
Generálka na turnaj v Kanadě. Česká sedmnáctka odehraje dva zápasy v Salzburgu
Ještě předtím, než vyrazí do Kanady na prestižní World U17 Hockey Challenge 2022, má na programu česká sedmnáctka dva zápasy proti mládežnickému týmu EC Red Bull Salzburg. Svěřenci trenéra Eismanna sehrají obě utkání v Rakousku, v pondělí od 17:00, v úterý pak o hodinu dříve.
Future Olympians: nový projekt ženského hokeje v ČR
Český hokej ve spolupráci s krajskými výkonnými výbory spouští v rámci ženského hokeje nový projekt s názvem “Future Olympians". Jeho pilotní díl proběhne v Libereckém kraji, dlouhodobou vizí projektu pak je zapojit co nejvíce klubů po celé České republice do organizace a dění dívčího hokeje.