Články

Trenéři národního týmu se sešli a řešili strategii nominace na Karjala Cup
V Praze proběhla schůzka realizačního týmu české hokejové reprezentace. Hlavní trenér Filip Pešán společně s jeho asistenty Petrem Strakou a Jaroslavem Špačkem řešili strategii na celou sezonu s primárním zaměřením na nejbližší Karjala Cup, který se uskuteční 5. - 8. listopadu v Praze a Helsinkách.
Rozhodnutí STK a DK ČSLH – HC ZUBR Přerov
Sportovně-technická a disciplinární komise ČSLH se zabývaly neoprávněným startem brankáře Ondřeje Kacetla v utkání Chance ligy HC ZUBR Přerov – HC Stadion Vrchlabí, které se hrálo 5. října 2020.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL - Dynamická rychlost, síla a box
Potřetí v řadě bude mladé hokejisty v tréninku inspirovat obránce Washingtonu Capitals Radko Gudas. 23. díl seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL je zaměřen na to, jak může být v přípravě hokejistů prospěšný box.
Kluby se dohodly na pokračování Tipsport extraligy
Zástupci klubů Tipsport extraligy na videkonferenci řešili nastalou situaci, která bude platit 5. - 18. 10. s nulovou kapacitou diváku na stadionech. Většina klubů se po zvážení zdravotní situace shodla na tom, aby byla během 14 dnů sehrána ta utkání, která se sehrát mohou, popřípadě, aby byl vedením TELH upraven alternativní návrh hracího plánu.
Tradiční Turnaj Karjala, součást EHT, proběhne v plánovaném termínu
Tradiční Turnaj Karjala, zahajovací část seriálu Euro Hockey Tour, proběhne v plánovaném termínu 5. – 8. listopadu 2020 v Helsinkách a Praze. Potom, co Finská asociace ledního hokeje získala potřebná povolení místních úřadů, se na tom domluvili jeho účastníci.
Usnesení vlády, týkající se hromadných akcí
Na stránkách Ministerstva zdravotnictví České republiky byly zveřejněny informace k usnesení vlády České republiky, platnému od 5. října 2020 a týkajícímu se podmínek pro pořádání hromadných akcí a organizované sportovní činnosti.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 1. 10. 2020
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (25.9.2020 – 1.10.2020). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Na trenérské konferenci Mosty se Jan Vopat rozpovídal na téma "talent"
Česká trenérská akademie, jedna ze složek Českého olympijského výboru, uspořádala na Chodově trenérskou konferenci Mosty. Své zkušenosti předávali přítomným trenérům letecký akrobat Martin Šonka, scout NBA Jakub Kudláček, psychoterapeut Milan Studnička nebo scout NHL Jan Vopat, který se rozpovídal na téma "talent".
Vyjádření Vladimíra Šindlera k nájezdu D. Grígera (Liberec)
Předseda komise rozhodčích Českého hokeje se vyjádřil k samostatnému nájezdu z utkání Tipsport extraligy Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec, který provedl liberecký Dávid Gríger. Rozhodčí dle Vladimíra Šindlera uznali branku v souladu s pravidly.
V Ostravě proběhl premiérový Mezinárodní rozvojový kemp pro para hokejisty
V Ostravě proběhl kemp Mezinárodní rozvojový kemp pro para hokejisty. Vyzkoušet si para hokejové sledge přišlo celkem 13 zájemců o tento sport pro hendikepované a nejmladšímu z nich bylo teprve osm let.