Články

Mistrovství světa juniorů 2024 ve Švédsku zná rozpis zápasů
Mistrovství světa hráčů do 20 let 2024, na kterém bude český národní tým obhajovat stříbrné medaile, se uskuteční od 26. 12. 2023 do 5. 1. 2024 ve dvou hokejových arénách švédského města Göteborg. Češi v základní skupině postupně narazí na Slováky, Nory, USA a Švýcary. Prodej vstupenek na turnaj startuje 2. 3. 2023.
České hokejistky přispěly k zisku 12 medailí ze Zimních světových univerzitních her
12. – 22. 1. 2023 se v americkém Lake Placid uskutečnil 31. ročník Zimních světových univerzitních her. Na této největší zimní multisportovní studentské akci získali Češi celkem 12 medailí, což je v novodobé historii České republiky další výborný výsledek. Přispěly k tomu i české hokejistky, které v USA vybojovaly bronz.
Národní tým vyhrál na Beijer Hockey Games dva zápasy ze tří
Česká hokejová reprezentace má ze sebou třetí turnaj EHT v sezoně 2022/23. Beijer Hockey Games ve švédském Malmö ovládl domácí výběr. Svěřenci trenéra Jalonena porazili po prodloužení Švédy a Švýcary a se ziskem čtyř bodů skončili na celkovém třetím místě.
Česká osmnáctka má za sebou turnaj ve Finsku
Česká reprezentace do 18 let absolvovala ve finském město Rauma turnaj čtyř zemí. Svěřenci trenéra Jakuba Petra podlehli USA, Švédsku i domácímu výběru a skončili na celkovém čtvrtém místě.
Česká šestnáctka se představila domácím fanouškům na turnaji v Kopřivnici a Novém Jičíně
Česká reprezentace do 16 let má za sebou turnaj tří zemí v Novém Jičíně a Kopřivnici. Svěřenci trenéra Milana Razýma se utkali dvakrát s Finy a dvakrát se Švédy. Turnaj ovládlo Finsko, český národní tým skončil se ziskem tří bodů na třetím místě.
Česká dvacítka vybojovala na turnaji ve Švédsku druhé místo
Česká reprezentace do 20 let má za sebou první turnaj pro stříbrném MS U20. Juniorský výběr pod vedením Jiřího Kalouse odehrál ve švédském Ängelholmu čtyři zápasy, ze kterých bral šest bodů. V konečné tabulce pak obsadila česká dvacítka druhé místo.
Třetí místo pro českou sedmnáctku na turnaji ve Švýcarsku
Česká reprezentace do 17 let má za sebou turnaj pěti zemí ve Švýcarsku. Svěřenci trenéra Eismanna vyhráli dva zápasy ze čtyř, což nakonec stačilo na třetí pozici v konečné tabulce za vítěznými Spojenými státy americkými a Finskem.
Česká reprezentace žen si z turnaje v Německu odvezla druhé místo
Čtyři zápasy - tři výhry. S takovou bilancí odcestovala česká reprezentace žen z turnaje v německém Füssenu. Češky díky výhrám nad Švédskem, Švýcarskem a domácím výběrem skončily za Finskem na celkovém druhém místě.
Poslední turnaj před MS U18 pro českou osmnáctku
Česká reprezentace do 18 let pokračuje v přípravě na MS U18, které odstartuje 20. dubna ve Švýcarsku. Svěřenci trenéra Jakuba Petra odcestovali do Finska, kde je čekají tři zápasy proti kvalitním soupeřům v rámci turnaje čtyř zemí v Raumě.
Čeští trenéři se mohou přihlásit na seminář IIHF Skills4All
Mezinárodní hokejová federace organizuje online trenérský seminář Skills4All ve středu 15. února od 16:00. Jeho hlavním tématem bude trenérské vzdělávání a rozvoj. Přednášejícími budou dva zástupci Švédské hokejové federace.