Články

Výkonný výbor jmenoval trenéry ženské a mládežnických reprezentací
Výkonný výbor Českého hokeje schválil hlasováním per rollam trenéry ženské a mládežnických reprezentací.
Rozhodnutí smírčí komise ČSLH – Šidlík, Žejdl, Mountfield HK
Smírčí komise ČSLH se na svých jednáních ve dnech 14., 16. a 20. dubna 2020 zabývala návrhy hráčů Petra Šidlíka a Lukáše Žejdla na vyslovení neplatnosti výpovědí jejich hráčských smluv, učiněných dne 16. března 2020 klubem Mountfield HK.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL - Střelba
Sportovní oddělení Českého hokeje a profesionální regionální trenéři připravili další díl seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL. V pořadí už deváté pokračování se zaměřuje na střelbu a ve videu uvidíte několik oblíbených cvičení zástupců NHL Filipa Hronka s Filipem Zadinou z Detroit Red Wings.
Návrh herního modelu extraligy pro nejbližší čtyři sezóny
Vedení Českého hokeje a Tipsport extraligy zaslalo klubům návrh nového modelu soutěže pro nejbližší čtyři sezóny. Reaguje tak na ekonomické podmínky, které vznikly v důsledku pandemie koronaviru a promítly se ve výrazném propadu klubových příjmů.
Hokejistou sezony se stal potřetí za sebou Milan Gulaš
Také v letošní, předčasně ukončené, sezoně Tipsport extraligy došlo na tradiční předávání týmových a individuálních cen. V rámci 25. ročníku ankety byl v Síni slávy českého hokeje vyhlášen Hokejista sezony 2019/2020. Nejprestižnější cenu, o níž rozhodují hlasy samotných hráčů, obdržel už potřetí v řadě plzeňský Milan Gulaš. Čtyřiatřicetiletý útočník byl oceněn celkem ve čtyřech kategoriích.
#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - ZÁKLADNÍ POHYBOVÉ ČINNOSTI V PRÁCI S BALÓNEM
Sedmý díl seriálu #HokejDoma: Cvičení pro brankáře přináší několik gólmanských cviků s balóny, které někteří z vás už možná znají, pro ostatní to bude novinka. Český hokej ale všem mladým brankářům doporučuje podobný domácí trénink především době, kdy jsou zavřené zimní stadiony.
Hlinka Gretzky Cup byl pro rok 2020 zrušen
Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.
#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - ZÁKLADNÍ POHYBOVÉ ČINNOSTI V PRÁCI S TENISÁKY
Pro cviky v rámci šestého dílu série #HokejDoma: Cvičení pro brankáře budou mladí gólmani, kteří aktuálně nemohou trénovat na zimních stadionech, potřebovat pouze pár tenisových míčků. Podívejte se na video, jak snadno můžete procvičovat obratnost a rychlou reakci.
Český hokej a NHL prodloužily smlouvu o přestupech hráčů
Český hokej a NHL prodloužily smlouvu o přestupech hráčů o jeden rok, tj. do konce ročníku 2020/21. Smlouva, podepsaná v červnu 2013 a původně platná do konce letošní sezóny, upravuje pravidla a finanční podmínky při přestupech českých hráčů do NHL.
#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - REAKČNÍ CVIČENÍ, VYUŽITÍ TERČÍKŮ A TENISÁKŮ
Je tu další díl série #HokejDoma: Cvičení pro brankáře, který se tentokrát zaměřuje na postřeh. Podívejte se na několik zábavných cvičení, které si každý mladý brankář může vyzkoušet v domácím prostředí v době, kdy jsou zimní stadiony zavřené.