Články

Čeští junioři zahájili sezonu v Jihlavě. Vrcholem bude domácí MS
Česká reprezentace do 20 let se poprvé sešla v nové sezoně, která vyvrcholí světovým šampionátem v Ostravě a Třinci. Tým pod vedením trenéra Václava Varadi bude tvrdě trénovat celkem pět dní v Jihlavě. Před domácím MS čeká české juniory ještě kemp ve finském Vierumäki a dva turnaje v Rusku a Finsku.
VV jmenoval trenéry a manažery mládežnických reprezentací
Výkonný výbor Českého hokeje schválil hlasováním per rollam na návrh šéftrenéra Filipa Pešána a sportovního oddělení vedení mládežnických reprezentací pro sezónu 2019/20.
První noví zájemci o para hokej
Jsou z různých částí Česka, ale mají podobný cíl. Nový cíl. Stát se hráči para hokeje. Právě toto poslání mělo také nedávné MS v para hokeji Ostrava 2019. Zviditelnění tohoto sportu se podařilo díky neskutečným výkonům české para hokejové reprezentace i obrovské podpoře fanoušků.
Druhé kolo Zlaté hokejky určilo desítku finalistů
Jedenapadesátý ročník ankety Zlatá hokejka zná finalisty. V abecedním pořadí postoupili mezi desítku nejlepších Michael Frolík (Calgary Flames), Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň), Tomáš Hertl (San José Sharks), Filip Hronek (Detroit Red Wings), Jan Kovář (HC Škoda Plzeň), David Krejčí (Boston Bruins), Dominik Kubalík (HC Ambri-Piotta), David Pastrňák (Boston Bruins), David Rittich (Calgary Flames) a Jakub Voráček (Philadelphia Flyers).
Rozdělení národních týmů do skupin pro příští MS ve Švýcarsku
Mezinárodní hokejová federace zveřejnila rozdělení národních týmů do skupin pro příští MS, které odstartuje za necelý rok ve Švýcarsku. Češi se představí v Lausanne a po roční pauze je mimo jiné čeká už ve skupině derby se Slováky. Druhá skupina v Curychu bude hlavní arénou šampionátu.
Souhrn dne: Češi jsou čtvrtí, s Ruskem padli po nájezdech. Finové slaví zlato
Závěrečný hrací den mistrovství světa v Bratislavě přinesl boje o medaile, po kterých toužil národní tým dlouhých sedm let. V napínavé bitvě o bronz český výběr držel se sbornou krok, jenomže v nájezdech ani jeden exekutor neskóroval, takže třetí místo obsadilo Rusko. Titul slaví Finové, kteří přetlačili ve finále Kanadu 3:1.
Souhrn dne: Finové překvapili Rusko, Česko skončilo před branami finále
Mistrovství světa v Bratislavě a Košicích nabídlo předposlední hrací den. Rusko s Finskem předvedli parádní duel, který rozhodla jediná branka a dali ji právě Seveřané. V druhém duelu si Kanada vyšlápla na český tým a po výsledku 5:1 se utká s Finskem ve finále šampionátu.
Mistrovství světa 2024 se uskuteční v České republice
Mezinárodní hokejová federace na svém výročním kongresu rozhodla, že světový šampionát se v roce 2023 uskuteční v Rusku, v roce 2024 v České republice a o další rok později se o pořadatelství podělí Švédsku s Dánskem.
Souhrn dne: Česko přehrálo Němce, do semifinále jde i Finsko, Kanada a Rusko
V Bratislavě a Košicích se rozjely první vyřazovací duely. V odpoledních zápasech byly k vidění napínavé souboje, Rusko přehrálo Ameriku a Kanada po zázračném obratu poslala domů Švýcarsko. Český tým proti Německu bojoval a ve třetí třetině houževnatého soupeře srazil. V Košicích se šlo opět do prodloužení a opět jej rozhodl tým, který pár chvilek před koncem základní části prohrával.
Souhrn dne: Češi uhájili Bratislavu a ve čtvrtfinále vyzvou Německo
Bratislava a Košice nabídly poslední duely základních skupiny. Všechno začali Češi, kteří ve vyrovnaném utkání přetlačili Švýcarsko a ve čtvrtfinále nakonec vyzvou Německo. Národní tým tak zůstává v Bratislavě do vyřazovacích bojů vstoupí ve čtvrtek od 20:15.