Články

Zemřel MUDr. Otto Trefný
Ve věku sedmaosmdesáti let zemřel MUDr. Otto Trefný (1932), bývalý dlouholetý lékař hokejové reprezentace a primář chirurgického oddělení nemocnice v Ústí nad Labem. Otto Trefný působil více než tři desítky let ve zdravotnické komisi ČSLH, z toho dvacet let byl i lékařem národního mužstva.
Rozhodnutí DK ELH – Ihnačák (Pardubice) a Havelka (Litvínov)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Briana Ihnačáka na protihráče Arona Chmielewskiho, za který mu byl v utkání HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec (1. 3. 2019) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Faul kolenem.
Mistrovství světa na Slovensku se zúčastní rozhodčí Fraňo, Hribik, Lhotský a Ondráček
Na listině rozhodčích pro mistrovství světa 2019 na Slovensku, kterou dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace IIHF, figurují i hlavní rozhodčí Martin Fraňo s Janem Hribikem a čároví Miroslav Lhotský s Jiřím Ondráčkem. Na mistrovství světa divize I, skupiny A v Kazachstánu byl nominován hlavní rozhodčí Robin Šír.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 28. 2. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (22.2.2019 – 28.2.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí DK ELH – Martin Erat (HC Kometa Brno)
Disciplinární komise ELH ve složení Viktor Ujčík, Tomáš Jelínek, Vladimír Macholda a Libor Procházka se zabývala odporem, podaným hráčem Martinem Eratem proti rozhodnutí, kterým mu byl za zákrok na protihráče Tomáše Havránka v zápase HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno uložen zákaz činnosti na 6 utkání nepodmíněně za Zásah do hlavy nebo krku.
Obránce Jan Výtisk sehraje jubilejní, tisící utkání v nejvyšší soutěži
Obránce Jan Výtisk (1981) sehraje v nedělním zápase HC Vítkovice Ridera – HC Energie Karlovy Vary jubilejní, tisící utkání v nejvyšší soutěži. V extralize působil ve službách šesti klubů (HC Vítkovice Ridera, HC Energie Karlovy Vary, HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, HC Oceláři Třinec, Bílí Tygři Liberec), v roce 2016 se stal v dresu Bílých Tygrů Liberec mistrem České republiky.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – M. Erat (Kometa Brno)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Martina Erata na protihráče Tomáše Havránka, za který mu byl v utkání HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno (22. 2. 2019) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Napadení.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 21. 2. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (15.2.2019 – 21.2.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – HC Olomouc a BK Mladá Boleslav
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu, ke kterému došlo v utkáních HC Olomouc – Mountfield HK (13. 2. 2019), BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha (15. 2. 2019) a BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec (17. 2. 2019).
Vstupenky na zápasy s Německem a Rakouskem v prodeji od čtvrtka
Předprodej vstupenek na utkání Euro Hockey Challenge odstartoval ve čtvrtek 21. února v 10 hodin pro registrované členy komunity Hokejka.cz. Volný prodej následně poběží od pátku 22. února od 12 hodin. První duel tým trenéra Miloše Říhy odehraje ve středu 10. dubna 2019 proti Rakousku ve Znojmě.