Články

Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 28. 2. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (22.2.2019 – 28.2.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí DK ELH – Martin Erat (HC Kometa Brno)
Disciplinární komise ELH ve složení Viktor Ujčík, Tomáš Jelínek, Vladimír Macholda a Libor Procházka se zabývala odporem, podaným hráčem Martinem Eratem proti rozhodnutí, kterým mu byl za zákrok na protihráče Tomáše Havránka v zápase HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno uložen zákaz činnosti na 6 utkání nepodmíněně za Zásah do hlavy nebo krku.
Obránce Jan Výtisk sehraje jubilejní, tisící utkání v nejvyšší soutěži
Obránce Jan Výtisk (1981) sehraje v nedělním zápase HC Vítkovice Ridera – HC Energie Karlovy Vary jubilejní, tisící utkání v nejvyšší soutěži. V extralize působil ve službách šesti klubů (HC Vítkovice Ridera, HC Energie Karlovy Vary, HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, HC Oceláři Třinec, Bílí Tygři Liberec), v roce 2016 se stal v dresu Bílých Tygrů Liberec mistrem České republiky.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – M. Erat (Kometa Brno)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Martina Erata na protihráče Tomáše Havránka, za který mu byl v utkání HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno (22. 2. 2019) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Napadení.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 21. 2. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (15.2.2019 – 21.2.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – HC Olomouc a BK Mladá Boleslav
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu, ke kterému došlo v utkáních HC Olomouc – Mountfield HK (13. 2. 2019), BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha (15. 2. 2019) a BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec (17. 2. 2019).
Vstupenky na zápasy s Německem a Rakouskem v prodeji od čtvrtka
Předprodej vstupenek na utkání Euro Hockey Challenge odstartoval ve čtvrtek 21. února v 10 hodin pro registrované členy komunity Hokejka.cz. Volný prodej následně poběží od pátku 22. února od 12 hodin. První duel tým trenéra Miloše Říhy odehraje ve středu 10. dubna 2019 proti Rakousku ve Znojmě.
Masarykova univerzita připravila ve spolupráci s Českým hokejem nový studijní obor
Fakulta sportovních studií na Masarykově univerzitě v Brně připravila ve spolupráci s Českým hokejem nový studijní obor! Zájemci mají možnost v rámci nového bakalářského studijního programu získat „B“ licenci trenéra ledního hokeje.
Upozornění ministerstev školství a vnitra
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo vnitra požádaly členské svazy ČUS o spolupráci při aktivitách, omezujících nevhodné používání státní vlajky České republiky sportovními fanoušky. V dopise mimo jiné upozornily, že státní symboly ČR je třeba používat v souladu se zákonem č. 352/2001 Sb.
Vyjádření komise rozhodčích k situacím ze 43. – 45. Kola TELH
Komise rozhodčích ČSLH se zabývala některými situacemi z posledních kol TELH, z nichž část byla vyřešena chybně. K pěti nejvíce diskutovaným případům zaujala následující stanovisko: