Články

Para hokej: kemp s energií i Energií v Karlových Varech
Pro dva nováčky úplně první kontakt s parahokejem, pro další účastníky Parahokejového rozvojového kempu skvělá příležitost pro zlepšování hry na ledě s těmi nejzkušenějšími. Do čtyřdenního kempu se tentokrát zapojili nejen reprezentační hráči, ale také paraligoví Žraloci i posily z extraligového týmu HC Energie Karlovy Vary.
Parahokej: Češi rozhodli o zisku bronzu pět vteřin před závěrečnou sirénou
Utkání o třetí místo byl souboj do posledních vteřin. Češi vedli od desáté minuty Veselého gólem, což IPH tým srovnal po jedné početní výhodě. Závěr třetí třetiny oba týmy rozhodně nevypustily. Při každé střele na bránu byla malá hranice k úspěchu a převážení vah výhry na svou stranu. Šťastnějším týmem byli nakonec Češi.
Parahokej: Češi si po prohře 1:6 zahrají o třetí místo
Utkání měli stejně jako ve čtvrtek v režii úřadující mistři světa a vedení 3:0 vytvořené v první třetině si už jen hlídali a malinko navyšovali. Početná divácká kulisa v Ostravar Aréně se gólově radovala díky zakončení Michala Geiera. V neděli se česká reprezentace zahraje o třetí místo s IPH týmem.
Parahokej: Gólmani české reprezentace budou chytat pro Saves help
Často sami na začátku svého parahokejového příběhu potřebovali pomoct. Zorientovat se v životě s handicapem, upravit bydlení nebo třeba při investici do sportu. Dnes už jsou ale stabilními oporami české parahokejové reprezentace a tak chtějí sami svými zákroky v bráně pomáhat!
Parahokej: Američané porazili Čechy v posledním zápase skupiny 4:1
Češi se na světovém poháru IPH CUP nepotkali s Američany poprvé. Spolu před startem turnaje trénovali a čerpali vzájemnou inspiraci. Tentokrát se ale oba týmy postavily proti sobě. V posledním zápase základní skupiny. Po enormně rychlém střeleckém startu první třetiny a třech gólech v české bráně se tempo hry přeci jen ze strany USA uklidnilo a Češi nakonec odehráli s Američany nejvyrovnanější souboj ze všech týmů na ostravském IPH turnaji.
Parahokej: Češi uhráli proti IPH týmu vítězství v nájezdech 2:1
Česká parahokejová reprezentace v úterním utkání sehrála vyrovnaný duel s IPH týmem, elitními parahokejisty Itálie a Německa, kteří měli v zádech gólmana USA Jena Leeho. Bojovný zápas byl dvě třetiny bezbrankovým dramatem, a to až do samého závěru základní hrací doby. Drama v závěru eskalovalo posouzením gólu Čechů videorozhodčím. Vítěze utkání určily až nájezdy.
Parahokej: Češi sahali po historické výhře nad Kanadou, prohráli gólem v závěru
Jestliže má český národní tým na turnaji IPH CUP nějakou ambici, tak konečně porazit na velkém světovém turnaji Kanadu. A byli k tomu blízko hned od první třetiny. Hubený náskok 1:0 drželi Češi až do posledního dějství a poslední minuty, kdy jim Kanaďané vzali vytoužené první vítězství.
Para hokej: Češi trénují s Američany. Unikátní spojení v světě sportu!
Málokdy se ve sportovním světě odehrává podobná spolupráce. Američtí parahokejoví velikáni druhým rokem v rámci světového turnaje IPH CUP předávají své znalosti a zkušenosti českým protihráčům. V rámci společných tréninků se z těchto dvou reprezentací a realizačních týmů stává jeden a vzájemně se motivují k lepšímu výkonu.
Parahokej: Češi pilují po létě fyzickou kondici. IPH CUP 2023 se blíží!
Necelé tři týdny zbývají do startu elitního světového parahokejového turnaje International Para Hockey Cup 2023 (IPH Cup), který bude hostit od 2. října Ostravar Aréna. Vstupenky jsou v předprodeji už nyní na smsticket.cz.
Světový parahokej v Česku! Prestižní turnaj se hraje v Olomouci
Moravský parahokejový tým SOHO Olomoučtí Kohouti opět pořádá úspěšný mezinárodní turnaj O pohár hejtmana Olomouckého kraje: OLOMOUC CUP 2023. Letošního ročníků se historicky poprvé zúčastní 8 týmů, což jej řadí k největším parahokejovým klubovým turnajům.