Články

Poslední prověrka před MS, česká reprezentace žen odletěla na turnaj do Švédska
Česká reprezentace žen odehraje ve Švédsku poslední turnaj v rámci seriálu Euro Hockey Tour v této sezoně a zároveň půjde o poslední test svěřenek trenéra Nováka před mistrovstvím světa. Tradiční vrchol sezony odstartuje na konci března v Kanadě.
Nejmladší reprezentace žen odjíždí z olympiády mládeže bez medaile
Česká reprezentace žen do 16 let na Olympijských hrách mládeže ve Švýcarsku neuspěla. Svěřenkyně trenéra Heindla prohrály oba zápasy v základní skupině a musely se spokojit s konečným pátým místem. Turnaj ovládly Japonky, které ve finále porazily Švédsko 4:1.
Češky skončily na turnaji šesté, o zlato si zahrají Kanada a USA
Česká reprezentace na mistrovství světa juniorek v Bratislavě obsadila šesté místo, v bitvě o 5. příčku podlehla Švédsku těsně 0:1. O zlato si to rozdají zámořští hegemoni Kanada, která skolila v semifinále Finsko, a USA, jež si poradily s Ruskem. Oba poražení semifinalisté se spolu utkají o bronzové medaile. Z elitní skupiny sestupuje domácí Slovensko, které prohrálo v boji o udržení se Švýcarskem i podruhé.
50% úspěšnost pro reprezentaci žen do 16 let v rámci dvojzápasu ve Slaném
Česká reprezentace žen do 16 let má za sebou domácí dvojzápas ve Slaném proti Jižní Koreji. Svěřenkyně trenéra Heindla z něj vzešly s poloviční úspěšností - první zápas prohrály 1:2, odvetu pak stejným poměrem vyhrály.
České juniorky o medaile hrát nebudou, Slovensko bude odvracet sestup z elitní divize
​Mistrovství světa juniorek pokračovalo v Bratislavě dvěma čtvrtfinálovými souboji a jedním ze série o udržení. Všechny zápasy rozhodla první třetina. České juniorky v ní dostaly dva góly a odsoudilo je to k utkání o páté místo, k Češkám se přidalo Švédsko, které inkasovalo čtyřikrát od Ruska. K záchraně pak mají blíže Švýcarky, které rozstřílely Slovenky během sedmnácti minut.
Češky se přiblížily k postupu do čtvrtfinále, Slovenky senzačně obraly Švýcarky o dva body
​Mistrovství světa juniorek pokračovalo v Bratislavě druhým hracím dnem. Ve skupině B si spravila náladu česká reprezentace proti Švédsku a Slovensko si připsalo senzační úspěch proti Švýcarsku. Ve skupině A naopak bodově odskočily Kanada a USA. Tyto týmy si tímto zajistily přímý postup mezi nejlepší čtyřku.
Nejmladší reprezentace žen má na programu domácí dvojzápas
Česká reprezentace žen do 16 let odehraje poslední dva zápasy v roce 2019. Svěřenkyně trenéra Heindla na domácí půdě vyzvou Jižní Koreu. Na dvojzápas talentovaných hokejistek se mohou těšit fanoušci ve Slaném.
​České juniorky čeká hned na úvod šampionátu těžká bitva proti Švýcarsku
Souběžně s mistrovstvím světa juniorů začíná ve slovenské Bratislavě i mistrovství světa juniorek. Osm týmů bude bojovat o ušatý pohár během, jeden tým však čeká také sestup o divizi níže. Právě české reprezentantky jsou sestupem ohroženy, neboť byly zařazeny do skupiny B, jehož poslední dva umístění si to rozdají v sérii na dva vítězné zápasy o to, kdo bude působit v elitní divizi šampionátu i pro příští sezonu. Hned první zápas může napovědět, kam se český tým dostane, neboť jej čeká Švýcarsko. Zápas začíná na svatého Štěpána od 16:30.
České juniorky znají nominaci na mistrovství světa na Slovensku
Českou reprezentaci žen do 18 let čeká od 26. prosince 2019 do 2. ledna 2020 mistrovství světa na Slovensku. Svěřenkyně trenéra Nováka, který zveřejnil nominaci na turnaj, odehrají úvodní zápas hned první hrací den v Bratislavě proti Švýcarkám.
České juniorky skončily v generálce na MS druhé
České reprezentantky do 18 let mají za sebou poslední turnajový test před mistrovstvím světa. Svěřenkyně trenéra Zuziaka ve Finsku porazily Německo, prohrály se Švýcarkami a padly s Finkami po samostatných nájezdech. Celkově z toho bylo druhé místo.