Články

Ivan Hlinka by oslavil 71. narozeniny
Ivan Hlinka, jedna z nevýraznějších postav historie českého hokeje, by 26. ledna 2021 oslavil 71. narozeniny. Hokejově vyrostl v Litvínově a ve své kariéře dosáhl na spoustu úspěchů na pozicích hráče i trenéra. Jako útočník získal tři zlaté medaile na MS (1972, 1976 a 1977), jako trenér poté slavil vítězství na ZOH 1998 v Naganu a na MS 1999.
Tisková informace z jednání výkonného výboru Českého hokeje 21.1.2021
Výkonný výbor Českého hokeje se zabýval hokejovými soutěžemi, které jsou kvůli nouzovému stavu a souvisejícím opatřením s výjimkou Tipsport extraligy a Chance ligy dlouhodobě přerušeny, přičemž není jasné, kdy budou moci pokračovat.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Jaroslav Kracík (HC Škoda Plzeň)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Jaroslava Kracíka, za které mu byl v utkání Madeta Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň (30. 12. 2020) uložen osobní trest do konce utkání.
Rozhodnutí DK ČSLH – HC Benátky nad Jizerou
Disciplinární komise ČSLH potrestala klub HC Benátky nad Jizerou pokutou ve výši 20 000 Kč za nesplnění hygienicko-protiepidemických podmínek stanovených ministerstvem zdravotnictví a z nich vycházejícího nařízení prezidenta Českého hokeje při utkání Chance ligy HC Benátky nad Jizerou – HC Slavia Praha, které se hrálo 12. 12. 2020.
Akademie Českého hokeje dostanou hokejky za téměř 2,3 miliónu Kč
Český hokej zajistil pro kluby s platným statusem Akademie Českého hokeje mimořádnou novoroční dodávku hokejek. Sedmnáct klubů, které jsou držiteli statusu, obdrží počátkem roku hráčské hole v hodnotě bezmála 2,3 miliónu Kč.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – David Škůrek (HC Olomouc)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Dynamo Pardubice zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Davida Škůrka na protihráče Lukáše Anděla, za který mu byl v utkání HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice uložen menší trest a osobní trest do konce utkání za Vražení na hrazení.
Vánoční a novoroční pozdrav Tomáše Krále
Vánoční a novoroční pozdrav Tomáše Krále, prezidenta Českého hokeje.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Skuhravý (Karlovy Vary), Marosz (Vítkovice)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík potrestal finanční pokutou ve výši 10 000 Kč za Nesportovní chování hráče Václava Skuhravého (HC Energie Karlovy Vary). Přestupku, za který mu byl uložen osobní desetiminutový trest a trest do konce utkání, se hráč dopustil v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary (15. 12. 2020), kdy po signalizovaném oboustranném vyloučení z hráčské lavice nepřípustně slovně napadal rozhodčí a ve svém jednání pokračoval i po odjezdu na trestnou lavici. Předseda DK ELH přihlédl k tomu, že hráč Václav Skuhravý byl v uplynulých dvou letech za podobné jednání již čtyřikrát disciplinárně trestán.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Vojtěch Budík (HC Škoda Plzeň)
​Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu PSG Berani Zlín zabýval zákrokem hráče Vojtěcha Budíka na protihráče Zdeňka Okála, za který mu byl v utkání PSG Berani Zlín – HC Škoda Plzeň (15. 12. 2020) uložen menší trest za Nedovolené bránění.
Návrat ke sportovní činnosti po onemocnění COVID-19
Český olympijský výbor zveřejnil materiál skupiny odborníků České společnosti pro tělovýchovné lékařství, shrnující doporučený postup pro návrat ke sportovní činnosti po prodělaném onemocnění COVID-19.