Články

Denní souhrn: Rekordní výhra Dánska, italský kouzelník a vítězství favoritů
Pátý hrací den přinesl celkem jednoduché výhry favoritů. Dánové zapsali své historické vítězství 9:0 s Velkou Británií, Němci si vyšlápli na Francii a Švýcaři přejeli Rakousko. Nejvíce se však mluvilo o italském brankáři Bernardovi, který pochytal 62 střel a ačkoliv Itálie padla 0:3, on byl po právu považován za hrdinu své země.
Denní souhrn: Češi proti Rusku neskórovali, Slovensko krutě prohrálo, Švédsko dalo devět gólů
Bratislava hned na úvod pondělního programu přinesla souboj o vrchol tabulky, kam se po výhře 3:0 nad českým národním týmem posunulo Rusko. Bitvu severských sousedů ovládlo naprosto jednoznačně Švédsko, které nasázelo Norům devět gólů. V košické skupině Finsko dotáhlo dvougólové manko proti USA, které vyhrály až v prodloužení. Domácí Slováci šedesát minut drželi krok s Kanadou, jenomže vteřinu před koncem krutě prohráli 5:6.
Denní souhrn: Favoriti splnili svou roli a připsali si vysoké výhry
Třetí hrací den mistrovství světa byl čistě pod taktovkou favoritů utkání. Američané v košické skupině napravili dojem z matného vstupu do turnaje a suverénně porazili Francii, Rusové přemohli před slušnou diváckou kulisou Rakousko. Itálie na svůj první zásah na turnaji stále čeká, střelecké mlčení se nepovedlo prolomit Jihoevropanům ani proti Tre Kronor. Překvapit se nepovedlo ani Velké Británii, která dostala osm gólů od Kanady. Důležitý tříbodový zisk v honbě za čtvrtfinále má na svém kontě Švýcarsko, které přemohlo v samotném závěru zápasu Lotyšsko.
Denní souhrn: Dnes bez překvapení. Češi potvrdili roli favorita a deklasovali Nory
Druhý hrací den mistrovství světa už jsme se překvapení nedočkali. Česko navázalo na výborný výkon se Švédskem a deklasovalo Norsko sedmi góly, Češi jsou tak na tomto turnaji stále stoprocentní. Švýcaři rozstříleli Itálii poměrem 9:0. Dánové nakonec také roli favorita potvrdili, a to když porazili Francii po nájezdech. Lotyši zvládli před velkým počtem svých fanoušků duel s Rakouskem. Následoval kostrbatý výkon Německa, které po velkém trápení porazilo nováčka z Velké Británie. Slováci sahali po další senzaci, s mladým výběrem Finska dlouho hráli vyrovnaně, ale Kappo Kakko zajistil vítězství seveřanům hattrickem.
Denní souhrn: Den plný překvapení! Češi, Slováci a Finové překvapili favority, Rusové nezaváhali
Outsideři se vzepřeli favoritům. Otevírací zápas v Bratislavě byl jediným, který favorit zvládl. Byli to Rusové, kteří bez problémů přehráli Nory. Finové v Košicích zaskočili Kanadu a ukázali, že i s jejich mladým týmem se rozhodně musí počítat. Večerní duely přinesly dvě ještě větší překvapení. Slováci naprosto zaslouženě sestřelili USA a Česká republika ve vyrovnaném zápase přehrála úřadující mistry světa ze Švédska.
Češi zahájí světový šampionát zápasem proti Švédsku
Mistrovství světa v ledním hokeji na Slovensku se nezadržitelně blíží. Už v pátek 10. května odstartují nelítostné boje o titul světového šampiona. Česká republika se už první hrací den utká se Švédskem, o den později narazí na Nory. Skupinová fáze končí 21. května, finále se pak odehraje v neděli 26. května. V české nominaci nechybí zvučná jména jako Jakub Voráček, Jakub Voráček nebo Ondřej Palát.
Výkonný výbor Českého hokeje schválil herní model Chance ligy
Výkonný výbor Českého hokeje schválil herní model druhé nejvyšší soutěže v sezóně 2019/20.
Šéftrenérem Českého hokeje se stal Filip Pešán
Výkonný výbor Českého hokeje jmenoval na svém dnešním zasedání novým svazovým šéftrenérem Filipa Pešána. Současně ho jmenoval generálním manažerem reprezentace U20, kterou čeká na přelomu prosince 2019 a ledna 2020 juniorské mistrovství světa v Ostravě a Třinci. Jako šéftrenér Českého hokeje bude mít Filip Pešán na starosti mimo jiné Akademie Českého hokeje nebo realizační týmy reprezentací v dalších mládežnických kategoriích.
Zemřel Adam Svoboda
Český hokej zarmoutila zpráva o tragické a předčasné smrti někdejšího vynikajícího brankáře Adama Svobody.
Para hokejisté před vyprodanou Ostravar Arénou těsně prohráli souboj o bronz
Skvělé mistrovství světa mají za sebou čeští para hokejisté. Svěřenci trenéra Břízy doslova uchvátili české fanoušky, kteří několikrát v průběhu domácího šampionátu vyprodali Ostravar Arénu. Češi zvládli základní skupinu bez ztráty bodu a nakonec v bitvě o bronz nestačili na Jižní Koreu. Přesto jim fanoušci dlouho tleskali vestoje.