Články

Česká šestnáctka zahájila přípravu na novou sezonu v Třemošné
Česká reprezentace do 16 let má za sebou první letní kemp v sezoně 2019/2020. Svěřenci trenéra Hakena se sešli v Třemošné, kde absolvovali čtyřdenní soustředění. První zápasy odehrají čeští mladíci v srpnu na kempu ve Finsku.
Už popatnácté se v Karlových Varech uskutečnil golfový turnaj Nadačního fondu Ivana Hlinky
Golfový turnaj Nadačního fondu Ivana Hlinky se stal už tradicí. Letos si bývalí či současní hokejisté, trenéři a funkcionáři zahráli v Karlových Varech golf pro dobrou věc už popatnácté. Součástí akce byla i sbírka, díky které poputuje na Nadační fond Ivana Hlinky 230 000 Kč.
Hattrick Davida Pastrňáka – stal se vítězem Zlaté hokejky 2019
Vítězem Zlaté hokejky 2019 se stal David Pastrňák, útočník Boston Bruins a obhájce prvenství z let 2017 a 2018. Ve třetím, rozhodujícím kole hlasování získal 464 bodů a předstihl druhého Tomáše Hertla (San José Sharks, 405) i třetího Jakuba Voráčka (Philadelphia Flyers, 403).
Vedení extraligy k závazkům Pirátů Chomutov vůči hráčům a trenérům
Ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček dnes předložil bankovnímu ústavu výzvu k proplacení žádostí o vyplacení neuhrazených pohledávek hráčů z bankovní záruky klubu Piráti Chomutov.
Na kempu české sedmnáctky předal rady mladým hokejistům Jaroslav Špaček
Na první přípravný kemp české reprezentace do 17 let, který se uskutečnil v Třemošné, přijel předat několik rad českým mladíkům i Jaroslav Špaček. Olympijský vítěz z Nagana, jenž působí u extraligové Plzně, dokonce vedl jeden speciální trénink na ledě určený pro obránce.
V pondělí bude vyhlášena nelepší hokejistka uplynulé sezony
Anketu „Hokejistka roku“ vyhlašuje Český hokej. Vyhlášení nejlepších se opět uskuteční v rámci slavnostního večera Zlatá hokejka v pondělí 17. června. Organizátorem akce je agentura BPA sport marketing a.s., která je výhradním marketingovým partnerem českého hokeje.
Výkonný výbor Českého hokeje schválil realizační týmy reprezentací
Výkonný výbor Českého hokeje schválil realizační týmy reprezentací pro sezónu 2019/20. Hlavním trenérem reprezentace A zůstává Miloš Říha, který bude spolupracovat s asistenty Karlem Mlejnkem, Robertem Reichelem a nově Milošem Říhou mladším.
Tisková informace z jednání VV Českého hokeje z 13. června 2019
Vzhledem ke změnám ve vedení mládežnických reprezentací schválil výkonný výbor Českého hokeje složení trenérské komise, kterou budou v sezóně 2019/20 tvořit předseda Bedřich Ščerban a členové Karel Beran, Václav Eismann, Petr Haken, Vladimír Krampol, Slavomír Lener, Petr Novák, Tomáš Perič, Miroslav Přerost, Filip Pešán, Miloš Říha, Petr Studnička, Radek Tóth, Václav Varaďa a Zdeněk Vojta.
Šéftrenérem Českého hokeje se stal Filip Pešán
Novým šéftrenérem Českého hokeje se stal Filip Pešán. Jako šéftrenér bude zastřešovat vize, koncepci, metodiku a další činnosti svazu ve sportovní oblasti, a to zejména na úrovni reprezentací a Akademií Českého hokeje. Spolupracovat přitom bude se sportovním oddělením a trenérskou komisí, v níž působí trenéři reprezentačních výběrů a manažeři Českého hokeje. Současně bude i generálním manažerem juniorské reprezentace U20, kterou čeká na přelomu roku světový šampionát v Ostravě a Třinci.
Prodej dresů, oblečení a suvenýrů s novým logem překonával při MS rekordy
Mistrovství světa na sousedním Slovensku a uvedení dresů s novým logem přispěly k výraznému nárůstu prodeje produktů Českého hokeje. Počty prodaného merchandisingu (dresy, trička, čepice, šály, drobné suvenýry…), stejně jako objemy tržeb se v meziročním srovnání více než zdvojnásobily, přičemž nárůst byl pochopitelně nejvyšší v průběhu mistrovství světa, které navštívily desetitisíce českých fanoušků.