Články

Po první části ankety Zlatá hokejka jsou v čele David Pastrňák, Tomáš Hertl a David Krejčí
V prvním kole hlasování ovládl anketu Zlatá hokejka 2019 obhájce trofeje David Pastrňák (Boston Bruins) s 596 body před Tomášem Hertlem (San José Sharks, 486) a Davidem Krejčím (Boston Bruins, 405). Na dalších místech se do první desítky vešli také Jakub Voráček (Philadelphia Flyers, 381), David Rittich (Calgary Flames, 291), Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň, 238), Jan Kovář (HC Škoda Plzeň, 141), Michal Kempný (Washington Capitals, 135), Dominik Kubalík (HC Ambri-Piotta, 129) a Jakub Kovář (Avtomobilist Jekatěrinburg, 102).
Kupujte vstupenky na para hokejové mistrovství světa v Ostravě
Naplníme halu - s tímto cílem spustili organizátoři prodej vstupenek na Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019. Vstupenky kupujte zde.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Gulaši a Erat (HC Kometa Brno)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětů klubu Mountfield HK zabýval ve zkráceném řízení zákroky hráče Michala Gulašiho na protihráče Radka Smoleňáka a hráče Martina Erata na protihráče Petra Zámorského v utkání Mountfield HK – HC Kometa Brno (18. 3. 2019).
Jubileum Jiřího Holečka
Pětasedmdesáté narozeniny oslavil trojnásobný mistr světa Jiří Holeček (1944), člen Síně slávy IIHF a Síně slávy českého hokeje. Odchovanec Tatry Smíchov působil v HC Bohemians Praha a HC Slavia Praha, nejvyšší československou soutěž hrál v Dukle Košice a HC Sparta Praha, s aktivní kariérou se rozloučil v Německu.
Národní tým zahájí přípravu na MS
Trenér Miloš Říha s asistenty Karlem Mlejnkem a Robertem Reichlem pozvali na první sraz reprezentace před mistrovstvím světa brankáře Marka Langhamera (Amur Chabarovsk), obránce Marka Hrbase (Amur Chabarovsk), Michala Jordána (Amur Chabarovsk), Lukáše Kloka (HC Slovan Bratislava), Jana Koláře (Amur Chabarovsk), Vojtěcha Mozíka (Viťaz Podolsk), Adama Poláška (Něftěchimik Nižněkamsk) a Ondřeje Vításka (Kunlun Red Star) a útočníky Michala Bulíře (Metallurg Magnitorgorsk), Robina Hanzla (HC Spartak Moskva), Tomáše Mertla (Kunlun Red Star), Andreje Nestrašila (Něftěchimik Nižněkamsk), Michala Řepíka (Viťaz Podolsk), Jiřího Sekáče (AK Bars Kazaň), Tomáše Fořta (PSG Berani Zlín) a Tomáše Zohornu (Amur Chabarovsk). Další hráči se budou ke srazu připravovat podle vývoje v jejich klubech a soutěžích.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – BK Mladá Boleslav a HC Energie Karlovy Vary
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu, ke kterému došlo v zápasech BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín (12. 3. 2019) a HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov (12. 3. 2019).
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Kucsera (Vítkovice), Vondrka a Skalický (M. Boleslav)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Lukáše Kucsery na protihráče Jana Piskáčka, za který mu byl v utkání HC Sparta Praha – HC Vítkovice Ridera (15. 3. 2019) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Faul loktem.
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH – Martin Erat (Kometa Brno)
Výkonný výbor ČSLH se zabýval odvoláním hráče Martina Erata proti rozhodnutí disciplinární komise ELH, kterým mu byl za zákrok v zápase HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno (22. 2. 2019) uložen trest nepodmíněného zastavení činnosti na šest soutěžních utkání za Zásah do hlavy nebo krku.
Rozhodnutí DK ELH a předsedy DK ELH – Jérémie Quellet-Blain (HC Sparta Praha) a HC Olomouc
Disciplinární komise ELH se zabývala odvoláním hráče Jérémie Quellet-Blaina proti rozhodnutí, kterým mu byla uložena finanční pokuta ve výši 10 % základní měsíční odměny za Nafilmovaný pád nebo přehrávání v utkání HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec (8. 3. 2019).
Rozhodnutí disciplinární komise ČSLH – HC AZ Havířov 2010
Disciplinární komise ČSLH se zabývala chováním diváků při utkání HC AZ Havířov 2010 – HC Motor České Budějovice, které se hrálo 10. 3. 2019. Po prostudování videozáznamu zjistila, že v první třetině zápasu došlo ke vhazování předmětů na hráčskou lavici hostí, k politi hráčů a členů realizačního týmu nápoji a k poplivání.