Články

Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 13. 3. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (8.3.2019 – 13.3.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Narozeniny Václava Nedomanského
Pětasedmdesáté narozeniny slaví bývalý vynikající útočník Václav Nedomanský (1944). Rodák z Hodonína získal zlato na mistrovství světa 1972, stříbro na světových šampionátech 1965, 1966, 1971 a 1974 a bronz v letech 1969, 1070 a 1973. V roce 1968 pomáhal vybojovat stříbrné medaile na olympijských hrách v Grenoblu, v roce 1972 bronz na olympijském turnaji v Sapporu. Reprezentační dres oblékl ve 220 zápasech, v nichž vstřelil 163 branek.
Vstupenky na Carlson Hockey Games v prodeji od čtvrtka
Ani ne 10 dní před startem slovenského mistrovství světa čeká Českou republiku hokejový svátek. Ve čtvrtek 2. května odstartují v Brně Carlson Hockey Games 2019. Národní tým zde sehraje zápasy s Finy, Švédy a Rusy.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Kometa Brno, Vítkovice Ridera, Mladá Boleslav
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval politím rozhodčích pivem, k němuž došlo dvakrát v průběhu utkání HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera (1. 3. 2019). Pořádající klub HC Kometa Brno potrestal finanční pokutou ve výši 10 000 Kč, přičemž při stanovení její výše přihlédl k tomu, že utkání nemuselo být přerušeno ani nedošlo k ohrožení zdraví či bezpečnosti jeho účastníků.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – HC Škoda Plzeň
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval nesportovním chováním diváků při utkání HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec (3. 3. 2019).
Rozhodnutí DK ČSLH – VHK ROBE Vsetín
Disciplinární komise ČSLH se zabývala případy nepřípustného chování diváků při utkání VHK ROBE Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov (8. 3. 2019).
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Cardwell (Pardubice), Quellet-Blain (Sparta)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Jacoba Cardwella, za které mu byl v utkání HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK (8. 3. 2019) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Hrubost.
Začíná Generali play off Tipsport extraligy
Přímý postup do Generali play off Tipsport extraligy si v základní části soutěže vybojovaly celky Bílých Tygrů Liberec, HC Oceláři Třinec, HC Škoda Plzeň, Mountfield HK, Kometa Brno a HC Olomouc. Účastníky předkola se staly HC Vítkovice Ridera, BK Mladá Boleslav, PSG Berani Zlín a HC Sparta Praha, ve skupině o umístění se střetnou HC Verva Litvínov, HC Energie Karlovy Vary, Piráti Chomutov a HC Dynamo Pardubice.
Základní část Tipsport extraligy vyhráli Bílí Tygři Liberec
Držiteli Poháru prezidenta Českého hokeje se stali Bílí Tygři Liberec, kteří ovládli základní část Tipsport extraligy potřetí v posledních čtyřech sezónách a pátým vítězstvím v historii soutěže se vyrovnali Vsetínu a HC Spartě Praha. Trenér Filip Pešán se třetím vítězstvím v základní části vyrovnal Josefu Jandačovi (České Budějovice, HC Sparta Praha), Janu Nelibovi a Zdislavu Tabarovi (oba Vsetín).
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 7. 3. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (1.3.2019 – 7.3.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.