Články

Trenérem objevitelem se stal Jan Klapač
Anketu České trenérské akademie s názvem Trenér roku 2021, jež je součástí ČOV, po dvou letech znovu vládl Petr Lacina, kouč dvojnásobného olympijského vítěze Lukáše Krpálka. V kategorii kolektivních sportů zvítězil trenér českých basketbalistů Ronen Ginzburg. Trenérem objevitelem se stala hokejová legenda Jan Klapáč.
Novým účastníkem seriálu Euro Hockey Tour bude v nejbližších dvou sezónách Švýcarsko
Při Beijer Hockey Games ve Stockholmu podepsaly federace Česka, Finska, Švédska a Švýcarska novou dvouletou smlouvu o seriálu Euro Hockey Tour pro sezóny 2022/23 a 2023/24.
Národní tým odcestuje do dějiště MS 2022 s 3 brankáři a 22 hráči do pole
Po třech vítězných zápasech na Švédských hokejových hrách a celkovém turnajovém prvenství zveřejnil hlavní trenér české hokejové reprezentace Kari Jalonen s generálním manažerem Petrem Nedvědem jména 3 brankářů, 8 obránců a 14 útočníků, kteří odcestují do dějiště mistrovství světa 2022 ve finském Tampere.
Začala aukce hraných dresů české reprezentace z MS U18
Na www.sportovniaukce.cz byla zahájena aukce hraných dresů z MS U18, které probíhalo na přelomu dubna a května v Německu. Zájemci v ní mohou získat originály červených dresů Nike, v nichž se česká reprezentace představila v zápasech s Německem a Švýcarskem.
Hokejistou sezony je Filip Chlapík, získal tři ocenění
Také v letošní sezoně Tipsport extraligy došlo na tradiční předávání týmových a individuálních cen. V rámci 27. ročníku ankety byl vyhlášen Hokejista sezony 2021/2022. Nejprestižnější cenu, o níž rozhodují hlasy samotných hráčů, obdržel Filip Chlapík. Útočník HC Sparta Praha získal 146 z rekordních 408 hlasů.
Novým řídícím orgánem Tipsport extraligy se stala APK LH
Na základě smlouvy mezi Českým hokejem a APK LH se řídícím orgánem nejvyšší hokejové soutěže Tipsport extraligy stala od 1. května 2022 Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.
Tipsport extraliga v období 2012–2022
Řídícím orgánem nejvyšší hokejové soutěže Tipsport extraligy byl v posledních deseti letech, v sezónách 2012/13–2021/22, výkonný výbor Českého hokeje a ředitelem soutěže Josef Řezníček.
MS U18: Titul patří Švédům, česká osmnáctka na 4. místě
Mistrovství světa do 18 let je definitivně u konce. Ve finálový den se lépe vedlo severským celkům. Nejprve v souboji s českým národním týmem otočili výsledek ve svůj prospěch Finové, obrat byl k vidění i ve finále, kdy USA nakonec podlehlo Švédům v poměru 4:6.
Národní tým vyhrál České hokejové hry a oznámil čtyři posily z finále Tipsport extraligy
Finálová série Tipsport extraligy dospěla ve čtvrtek do svého konce a generální manažer národního týmu s trenérem Kari Jalonenem ohlásili čtyři posily ze Sparty a Třince, které se k národnímu týmu připojí ještě před Švédskými hokejovými hrami.
První posily národního týmu z NHL: Hertl, Hronek, Jaškin, Simon, Šimek, Vejmelka a Vrána
Základní část NHL dospěla do svého konce, a tak může generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd s hlavním trenérem Kari Jalonenem zveřejnit dle dohody s nejlepší ligou světa seznam prvních posil národního týmu z řad klubů NHL.