Články

Lvice za hranicemi: blíží se start zámořské ligy! Snaží se nám vyhovět se vším, těší Tejralovou
Na oficiální rozpis PWHL, elitní zámořské ženské ligy, se stále čeká, nicméně přípravy klubů jsou v plném proudu. Velké zastoupení má český hokej v Ottawě, kde působí hned dvě hráčky národního týmu. Hlavní trenérkou týmu je zároveň Carla MacLeodová, která ve stejné pozici působí i u české hokejové reprezentace žen.
Aukce dresů ze souboje legend končí už 30. listopadu
Na svatého Martina uspořádaly Pardubice oslavné utkání na počest 100 let existence klubu. Proti sobě se postavily bývalé hvězdy národního týmu a legendy tamního hokeje. V průběhu listopadu jste si mohli zakoupit dresy jednotlivých aktérů. Nákup autentických dresů je možný do 30. listopadu 2023.
OBRAZEM: Mladíci absolvovali skills kemp v Litomyšli
V pořadí již třetí dovednostní kemp se konal v Litomyšli a objevili se na něm především mladíci z východní poloviny republiky. Dorazilo na něj celkem 24 mladých českých nadějí kategorie do šestnácti let.
ELD: Plzeň už je třetí, Kometa vypadla z top pětky. Dynamo vyniklo v obraně
Plzeňští dorostenci se v minulém týdnu usadili na třetím místě tabulky, kde vystřídali Mladou Boleslav a vybudovali si šestibodový náskok. Bruslaři ale nejsou jediným týmem, který ztratil. Na východě vypadla Kometa z top pětky, kam se vrátil Přerov. O své místo na čele tabulky by se mohl bát také Třinec, jelikož Pardubice i Hradec potvrzují v posledních kolech výbornou formu.
Roztržení balíčků na MS v polovině ledna, VIP single tickets v prodeji už za týden
Pořadatelé Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 v Praze a Ostravě připravují spuštění prodeje vstupenek na jednotlivé zápasy v polovině ledna, VIP balíčky budou roztrženy už za týden.
ELJ: Zbývá poslední týden! Postup mají v kapse jen Brno, Třinec a Liberec
Do posledního týdne vstupuje základní část DHL extraligy juniorů, která v samém závěru nabídne ještě spoustu dramatických bitev. Z osmi účastníků vyšší nadstavby totž dosud známe jen tři – Kometa Brno, Oceláře Třinec a Liberec. Každý bod, možná i každý gól ze vzájemných zápasů může rozhodovat v západní skupině.
Taháky týdne: Parahokejisté míří do Kanady, v extralize juniorů finišuje základní část
Poslední listopadový týden nabídne závěrečná kola DHL extraligy juniorů. V nejvyšší dorostenecké lize zase dojde na bitvu o Prahu a parahokejová reprezentace zamíří na turnaj do Kanady.
Ženy U18: Lvice čeká příprava na MS v podobě chomutovského turnaje
Výběr Češek do osmnácti let otevřel sezonu v půlce srpna přípravným kempem, na což v listopadu navázal na Turnaji čtyř zemí ve Finsku. Poslední zastávkou před lednovým MS bude obdoba finského turnaje, tentokrát v Chomutově
ELD: Profíci, nebo mládež? Mě baví všechno. Nemám šanci vyhořet, říká Svoboda
Čtyři z posledních pěti sezón strávil trenér Petr Svoboda u seniorského týmu hradeckého Mountfieldu, s nímž zažil nejeden úspěch. Letos se ale znovu vrátil domů do Jihlavy a po několika měsících dostal nabídku, aby jako hlavní kouč opět převzal extraligové dorostence.
Ženy U16: Dívčí šestnáctku čeká přípravný turnaj v Hodoníně
Ve druhé polovině října absolvovala ženská reprezentace do šestnácti let přípravný kemp v Příbrami. V prosinci už ale české hráčky vyjedou ke svému prvnímu mezinárodnímu střetnutí, neboť je v Hodoníně čeká tradiční Turnaj olympijských nadějí visegrádských národů.