Články

Národní tým zná program pro závěr sezony. České hokejové hry bude hostit Brno
Reprezentační sezona 2022/23 pomalu spěje do svého závěru. Ještě před jejím vrcholem v podobě mistrovství světa v Rize a Tampere odehraje národní hokejový tým tři přípravná dvojutkání proti Německu, Slovensku a Rakousku. Generálkou na MS pak budou pro svěřence Kariho Jalonena České hokejové hry, které se uskuteční 4. – 7. 5. v Brně.
Školení parahokejových rozhodčích ve Zlíně
První seminář zacílený přímo na sudí parahokeje proběhl předčasném v Karlových Varech. Druhé školení pro jednadvacet rozhodčích zorganizovala tentokrát komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje v rámci finálového utkání České parahokejové ligy ve Zlíně.
Čeští veteráni porazili v exhibici Výběr Moravskoslezského kraje
O víkendu se konal v Karviné NHL Hockey Day, v rámci kterého došlo i na exhibiční duel veteránského týmu ČR s „domácím“ Výběrem Moravskoslezského kraje. Čeští veteráni pod vedením trenérů Jana „Gusty“ Havla a Jaroslava Pouzara dominovali a svého soupeře porazili 11:4.
Začíná Generali Česká pojišťovna play off Tipsport ELH
Základní část TIPSPORT EXTRALIGY LEDNÍHO HOKEJE je minulostí, přichází nejdůležitější období sezony. Ve středu 8. března se rozjedou vyřazovací boje, na jejichž konci bude znám nový český mistr. Zatímco v předkole stačí k postupu tři vítězná utkání, od čtvrtfinále musí jeden z týmů vyhrát čtyřikrát, aby si zajistil postup do dalšího kola.
V Budapešti zorganizovala IIHF summit ženského hokeje
Poprvé v historii zorganizovala Mezinárodní hokejová federace summit zaměřený výhradně na ženský hokej. Do Budapešti se sjelo 101 delegátů a delegátek z 50 hokejových federací z celého světa. Nechyběl zde prezident IIHF Luc Tardif ani Senior Vice-President Petr Bříza.
Třinec bude hostit Parahokejový rozvojový kemp
Mladé, nadějné parahokejisty a parahokejistky čeká v rámci další zastávky po extraligových městech kemp na ledě mistrovského Třince od 9. do 12. března. Elitní tuzemský klub nabízí nováčkům v parahokejové sledgi skvělé zázemí.
Světový dívčí zápas ve Slaném, akce se konala v dalších 40 zemích světa
V celkem 41 zemích světa se uskutečnil Světový dívčí zápas (Global Girls' Game). Český hokej se rozhodl tento rok umístit akci pod záštitou IIHF, která je věnovaná rozvoji ženského hokeje, na zimní stadion ve Slaném. Zatrénovat a zahrát si hokej přišlo 27 holčiček ročníku 2007, 2008 a 2009 pod vedením čtyř reprezentačních trenérů.
Začala aukce obrazu s trenéry z Nagana, výtěžek poputuje na NF Ivana Hlinky
Na den přesně čtvrt století po vítězství českých hokejistů na olympiádě v Naganu proběhla v Praze slavnostní premiéra rodinného filmu Děti Nagana. Komentátor Robert Záruba pak jménem tvůrců a Liběny Hlinkové zahájil internetovou aukci obrazu s názvem „Kouč“ od malíře Slavoje Síse.
Poháry pro vítěze nejvyšších soutěží řízených Českým hokejem
Vyřazovací části nejvyšších soutěží řízených Českým hokejem v sezoně 2022/23 se blíží. Podívejte se, jak vypadají poháry pro vítěze Chance ligy, II. ligy, DHL extraligy juniorů, Extraligy dorostu, Extraligy žen, Ligy 9. tříd, Ligy juniorů a Ligy dorostu.
OBRAZEM: Předpremiéra rodinného filmu Děti Nagana
V pražském kině Lucerna mohli novináři zhlédnout předpremiéru rodinného filmu s hokejovou tematikou Děti Nagana. Snímek režiséra Dana Pánka je o generaci, kterou inspirovalo nejslavnější vítězství české hokejové reprezentace na olympiádě 1998 v Naganu.