Články

Česká reprezentace žen zná rozpis zápasů pro olympijské hry
Česká ženská reprezentace vybojovala na kvalifikačním turnaji v Chomutově historický premiérový postup za zimní olympijské hry. V základní skupině turnaje se v Pekingu střetne s celky Číny (03. 02. 2022, 05:10), Švédska (05. 02. 2022, 09:40), Dánska (07. 02. 2022, 09:40) a Japonska (08. 02. 2022, 09:40).
Čeští veteráni zpestřili oslavy v Novém Jičíně
V sobotu 20.11. se na zimním stadionu v Novém Jičíně. V rámci oslav 20 let od vítězství ve 2. lize si místní odchovanci a legendy pozvali hokejové veterány ČR. Od 16.00 hodin tak byla k vidění hokejová show, ve které na domácí straně zářil odchovanec Rostislav Klesla a v dresu veteránů ČR třinecký Jan Peterek.
Přes dvacet para hokejových nadějí na kempu! Zkušenosti nováčkům předával i paralympijský vítěz
Para hokej spojuje začínající hráče napříč všemi věkovými kategoriemi i mezi různými státy. Dlouhodobá práce se začínajícími para hokejisty se vyplácí a dokazuje to v pořadí už čtvrtý Mezinárodní para hokejový rozvojový kemp, který se opět uskutečnil v ostravské RT Torax Aréně.
Vyjádření disciplinární komise ČSLH – HC Benátky nad Jizerou
Disciplinární komise ČSLH se zabývala postupem pořádajícího klubu při poskytnutí první pomoci hráči Petru Krejčímu, zraněnému v průběhu utkání HC Benátky nad Jizerou – LHK Jestřábi Prostějov (29. 9. 2021) po zásahu kotoučem v oblasti obličeje a dutiny ústní.
Licenci Akademie ČH pro sezónu 2022/23 získalo 15 klubů
Výkonný výbor Českého hokeje schválil udělení licencí Akademií ČH pro sezónu 2022/23. O udělení licence požádalo 19 klubů, z nichž 15 – Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC Berani Zlín, HC Dukla Jihlava, HC Dynamo Pardubice, HC Energie Karlovy Vary, HC Kometa Brno, HC Motor České Budějovice, HC Litvínov, HC Oceláři Třinec, Rytíř Kladno, HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, HC Vítkovice Ridera, Mountfield HK – splnilo podmínky a licenci získalo.
Předsedou organizačního výboru MS v ledním hokeji 2024 bude Petr Bříza
Výkonný výbor Českého hokeje schválil vedení organizačních výborů pro mistrovství světa v ledním hokeji, které budou na jaře 2024 hostit Praha s Ostravou.
Předprodej vstupenek na IPH CUP spuštěn
Nadělte si před Vánoci porci toho nejlepšího světového para hokeje. Prodej vstupenek na International Para Hockey Cup, který se uskuteční v prosinci v RT Torax Aréně, odstartoval. Počet míst je omezen. Neváhejte a zajistěte si svou vstupenku včas.
K vysoké výhře veteránů nad Izraelí v Pardubicích přispěly klubové legendy
I druhý zápas proti výběru Izraele česká veteránská reprezentace vyhrála vysokým rozdílem skóre. V Pardubicích k němu přispěl především útok složený z legend místního klubu Tomáš Rolinek-Richard Král-Petr Sýkora. Výběr trenéra Jana "Gusty" Havla nakonec zvítězil 17:2.
Rozhodnutí STK ČSLH: SK Trhači Kadaň
Sportovně-technická komise ČSLH se zabývala situací, která vznikla poté, co klub SK Trhači Kadaň dne 10. 11. 2021 oznámil, že z finančních důvodů odstupuje ze soutěže Chance liga.
Desetiletí hokejisté si zahrají turnaje pod otevřeným nebem
Pod názvem „Mini Winter Cup – Memoriál Tamira Wintersteina“ uspořádá Český hokej pro hráče ročníku 2011 seriál turnajů v minihokeji pod otevřeným nebem. Malí hokejisté v nich dostanou příležitost vyzkoušet si prostředí, v němž začínali slavní předchůdci a zahrát si podle modelu zámořských Winter Classic.