Články

Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 7. 1. 2021
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (30.12.2020 – 7.1.2021). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Milana Gulaše, za které mu byl v utkání HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec (4. 1. 2020) uložen osobní desetiminutový trest za Nesportovní chování.
Karel Mlejnek a Filip Pešán zhodnotili MS U20 2021
Ve středu proběhla online tisková konference, na které trenér české dvacítky Karel Mlejnek a šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán hodnotili výkony českého týmu na MS U20 2021 a současný stav českého mládežnického hokeje.
Spojené státy jsou juniorskými mistry světa! Bronz míří do Finska
Závěrečný den světového šampionátu hráčů do dvaceti let byl ve znamení duelů o jednotlivé medaile. V souboji o třetí místo otočili Finové proti Rusku nepříznivý stav a po závěrečné siréně se radovali ze zisku bronzových medailí. Zámořské finále nabídlo jen dvě vstřelené branky, Kanada se prosadit nedokázala a nakonec svoji cestu za zlatem nezopakovala. Titul mistrů světa tak putuje do Spojených států.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Bedřich Köhler (PSG Berani Zlín)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu BK Mladá Boleslav zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Bedřicha Köhlera na protihráče Jana Stránského, za který mu byl v utkání BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín (3. 1. 2020) menší trest za Krosček.
Semifinále ovládly zámořské týmy! Kanada nadělovala, Američané rozhodli chvíli před koncem
Světový šampionát do dvaceti let zná obsazení bojů o medaile. V semifinále si suverénně vedla Kanada, která rozhodla již ve skvělé první třetině, Američané naopak proti Finsku ve druhém semifinále rozhodli o svém postupu až gólem v čase 58:44! Finále tak bude ryze zámořské, boj o bronz naopak v evropské režii.
Češi se loučí se ctí. Finové zlomili Švédy, dál jdou Američané i sborná
Čeští hokejisté na světovém šampionátu do 20 let končí ve čtvrtfinále, když podlehli favorizované Kanadě rozdílem tří branek. Loučí se i Slováci, kteří nestačili na Američany. Trpký konec na turnaji potkal švédský celek, který neudržel dvougólový náskok a podlehl Finům. Sborná udolala statečné Němce.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Jaroslav Kracík (HC Škoda Plzeň)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Jaroslava Kracíka, za které mu byl v utkání Madeta Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň (30. 12. 2020) uložen osobní trest do konce utkání.
Rozhodnutí DK ČSLH – HC Benátky nad Jizerou
Disciplinární komise ČSLH potrestala klub HC Benátky nad Jizerou pokutou ve výši 20 000 Kč za nesplnění hygienicko-protiepidemických podmínek stanovených ministerstvem zdravotnictví a z nich vycházejícího nařízení prezidenta Českého hokeje při utkání Chance ligy HC Benátky nad Jizerou – HC Slavia Praha, které se hrálo 12. 12. 2020.
Češi smetli Rakousko a slaví čtvrtfinále. Z prvních míst jde Kanada a USA
Základní skupiny juniorského světového šampionátu jsou minulostí, známa je osmička postupujících. Nebude tam chybět i Česko, které v klíčovém zápase o postup dokázalo přejet nováčka z Rakouska a zvítězilo 7:0. Nejvýhodnější pozice pro vstup do závěrečných vyřazovacích bojů uzmuly zámořské týmy Kanady a Spojených států. Javorové listy v závěrečném zápase porazily Finsko, Američani vynulovali Švédy.