Články

Minsk je na nohou, Bělorusko slaví postup do čtvrtfinále
Běloruští hokejisté vyslyšeli přání fanoušků po celé zemi a po dramatické bitvě proti Lotyšsku si zajistili postup do čtvrtfinále mistrovství světa. Slaví také Francie, která ve druhé skupině porazila Dány, a kromě své účastí potvrdila také čtvrtfinálovou vstupenku pro české hokejisty. Naději na postup udrželi Finové.
Po těsné výhře nad Norskem je čtvrtfinále na dosah
Utkání Česko – Norsko rozhodla jediná branka Vladimíra Sobotky, která padla hned v první minutě. Česká reprezentace má díky třem bodům blízko k postupu do čtvrtfinále mistrovství světa, ke kterému jí nyní stačí bod s Francií nebo i příznivé výsledky pondělních utkání.
Češi ztratili nadějně rozjetý zápas s Dánskem, podlehli v nájezdech
Česká reprezentace neudržela v sobotním programu mistrovství světa dvougólové vedení v utkání proti Dánsku, v poslední minutě inkasovala vyrovnávací trefu na 3:3 a nakonec soupeři podlehla po samostatných nájezdech. O góly českého týmu se postarali Klepiš, Jágr a Kindl. Důležitý souboj s Itálií zvládli Slováci.
Tři týmy v Minsku zůstávají bez porážky
Páteční hrací den na mistrovství světa nabídl po dvou utkáních v každé aréně. Kanada a Švédsko proti papírově slabším soupeřům roli favorita splnily bez zaváhání, Američané a Finové se radovali až po prodloužení, respektive samostatných nájezdech.
Lotyšsko šokovalo také USA, další favorité na MS uspěli
Hokejisté Lotyšska na světovém šampionátu v Bělorusku dělají radost tisícům svých příznivců, kteří každý zápas zaplňují ochozy Minsk Areny. Tentokrát v dramatickém duelu porazili Spojené státy 6:5 a ve skupině drží překvapivě druhou příčku. Další favorité si vedli úspěšně. Kanada jasně přehrála Dánsko, Finsko se protrápilo k vítězství nad domácími Bělorusy a Švédové těsně udolali Francii.
Češi se na vítězství s Itálií nadřeli
Čeští hokejisté se na šampionátu v Minsku dočkali prvního tříbodového vítězství, když v aréně Čižovka přehráli houževnatou Itálii 2:0. Za tři body také poprvé na turnaji bodovalo i Švýcarsko a Slovensko.
Dánové s Finy si na MS připsali první body
Hokejisté Dánska si v úterním programu světového šampionátu v Bělorusku poradili s Itálií a poslali ke dnu skupiny A Slováky. Ve třetím zápase konečně bodovali Finové po výhře nad Německem. Radovali se také Lotyši, kteří zvládli přestřelku s Kazachstánem, a po severské bitvě s Norskem favorizovaní Švédové.
Trenérské hodnocení MS hráčů do 18 let 2014
Mistrovství světa hráčů do osmnácti let se v roce 2014 konalo ve finských městech Lappenranta a Imatra v termínu od 17. do 27. dubna. Český tým dosáhl historického úspěchu, když postoupil do finále a vybojoval celkové druhé místo. Předkládáme hodnocení akce očima trenérů.
Hokejisté doplatili na vyloučení a padli s Kanadou
Ve svém třetím vystoupení na šampionátu v Minsku česká reprezentace neudržela počáteční vedení a navzdory dobrému výkonu podlehla Kanadě 3:4. Dalšími zajímavostmi čtvrtého hracího dne byla porážka Slovenska od Francie či jednoznačné vítězství Ruska nad Spojenými státy.
Češi neudrželi nadějné vedení, se Švédy padli v nájezdech
Česká reprezentace na šampionátu v Bělorusku prohrála se Švédy 3:4 po samostatných nájezdech, když Švédové dokázali smazat dvoubrankový náskok Růžičkova výběru. Hrálo se i dalších pět utkání, po kterých už se začínají rýsovat lídři skupin i týmy, které mohou mít problémy.