Články

Rozhodnutí předsedy DK ELH – HC Sparta Praha
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě skutečností uvedených v zápisu o utkání zabýval chováním diváků v zápase HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec, který se hrál 22. 4. 2022.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Kometa Brno, HC Škoda Plzeň, Mountfield HK a BK Mladá Boleslav
Předseda disciplinární komise ELH potrestal klub HC Kometa Brna finanční pokutou ve výši 5 000 Kč za vhazování konfet na ledovou plochu v utkání HC Kometa Brno – HC Verva Litvínov, které se hrálo 22. 2. 2022.
Rozhodnutí DK ELH – Maxim Žukov (HC Dukla Jihlava)
Pověřený člen disciplinární komise ELH Tomáš Jelínek se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Maxima Žukova na protihráče Matěje Berana, za který mu byl v utkání HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno (22. 04. 2022) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Bodnutí špičkou hole.
Zkrácená disciplinární řízení v utkáních baráže povede Tomáš Jelínek
Vzhledem k postupu klubu HC Dukla Jihlava do baráže o účast v nejvyšší soutěži a s tím souvisejícím střetem zájmů se předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík nebude podílet na rozhodnutích týkajících se utkání baráže.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Tomášek (HC Sparta Praha)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Motor České Budějovice zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Davida Tomáška v utkání HC Motor České Budějovice – HC Sparta Praha, které se hrálo 07. 04. 2022.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Gulaš (České Budějovice)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Milana Gulaše na protihráče Davida Tomáška, za který mu byl v utkání HC Motor České Budějovice – HC Sparta Praha (07. 04. 2022) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za nedovolený zásah ho hlavy nebo krku.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Ševc (Mladá Boleslav)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Martina Ševce na protihráče Marka Daňa, za který mu byl v utkání HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav (03. 04. 2022) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za hrubost.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Ondráček (České Budějovice)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Dynamo Pardubice zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Jiřího Ondráčka na protihráče Karla Nedbala v utkání HC Dynamo Pardubice – HC Motor České Budějovice, které se hrálo 26. 3. 2022.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Stoljarov, Sobotka a Forman (HC Sparta Praha)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Gennadije Stoljarova na protihráče Ladislava Šmída, za který mu byl v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha (26. 3. 2022) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za faul loktem.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Jan Štencel (České Budějovice)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Jana Štencela na protihráče Roberta Říčku, za který mu byl v utkání HC Dynamo Pardubice – HC Motor České Budějovice (25. 3. 2022) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za nedovolený zásah do hlavy nebo krku.