Články

Rozhodnutí komise rozhodčích – Petr Lacina
Komise rozhodčích ČSLH se zabývala rozhodnutím ze dne 2. 2. 2021, kterým byla Petru Lacinovi vzhledem k informacím týkajícím se údajného zneužití dotace při pořádání mládežnického turnaje v kopané pozastavena do odvolání nominace k utkáním. Jednání, které proběhlo on line formou, se zúčastnil i Petr Lacina.
Vyjádření komise rozhodčích ČSLH - Petr Lacina
Na základě informací týkajících se údajného zneužití dotace při pořádání mládežnického turnaje v kopané pozastavila komise rozhodčích ČSLH do odvolání rozhodčímu Petru Lacinovi, který je předsedou pořádajícího spolku Ondrášovka Cup – Pohár mládeže z.s, nominace k utkáním.
Rozhodnutí komise rozhodčích ČSLH – M. Hlavatý a L. Lučan
Komise rozhodčích ČSLH se v rámci rozboru zápasů Tipsport extraligy zabývala chybně vyhodnocenými ofsajdovými situacemi v utkáních PSG Berani Zlín – HC Kometa Brno (5. 1. 2021) a HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň (10. 1. 2021).
Zemřel Pavel Šelešovský
Ve věku nedožitých 77 let zemřel Pavel Šelešovský, bývalý rozhodčí I. ligy a delegát. Byl celoživotně spjatý se vsetínským ledním hokejem a pro činnost rozhodčího přesvědčil další kolegy, kteří později postoupili do nejvyšších soutěží včetně extraligy.
Na nominační listinu TELH bylo zařazeno 22 hlavních a 28 čárových rozhodčích
Na nominační listině Tipsport extraligy pro sezónu 2020/21 figuruje 22 hlavních a 28 čárových rozhodčích. Nováčky v nejvyšší soutěži jsou hlavní rozhodčí Luděk Pilný s Filipem Vrbou a čároví Martin Ševic, Petr Šimánek a Jan Votrubec.
V Nymburce proběhlo školení rozhodčích I. třídy
Od 14. do 17. srpna uspořádala komise rozhodčích Českého hokeje školení nových rozhodčích I. třídy, kterého se zúčastnilo celkem 22 adeptů z celé ČR. Školení v Nymburce se uskutečnilo za zpřísněných hygienických opatření a s menším počtem účastníků tak, aby bylo možné dodržet veškeré zásady pro organizování sportovních akcí.
Komise rozhodčích schválila rozdělení kompetencí a soutěží mezi členy
Do programu profesionálních rozhodčích byli zařazeni Oldřich Hejduk, René Hradil, Antonín Jeřábek, Adam Kika, Vladimír Pešina, Daniel Pražák, Robin Šír a Tomáš Micka s Jakubem Šindelem.
Na MS ve Švýcarsku pojedou rozhodčí Jeřábek, Šír a Ondráček
Mezinárodní hokejová federace IIHF zveřejnila listinu rozhodčích pro elitní skupinu mistrovství světa, kterou budou 8. – 24. května 2020 hostit švýcarská města Curych a Lausanne. Figuruje na ní 16 hlavních a 16 čárových rozhodčích z 12 zemí, z účastníků turnaje nemají mezi nominovanými zastoupení Itálie, Kazachstán, Lotyšsko, Slovensko a Velká Británie.
Seminář rozhodčích během mistrovství světa juniorů
Komise rozhodčích Českého hokeje uspořádala v pondělí 30. prosince 2019 jednodenní odborný seminář, který se konal v Ostravě při příležitosti domácího mistrovství světa juniorů. Tohoto semináře se zúčastnilo celkem 40 rozhodčích zařazených do vzdělávacích programů, které zřizuje komise rozhodčích s cílem intenzivnější výchovy perspektivních rozhodčích.
Seminář čárových rozhodčích v Nymburku
Komise rozhodčích Českého hokeje uspořádala v sobotu 9. listopadu 2019 ve Sportovním centru Nymburk jednodenní seminář profesně určený pro čárové rozhodčí. Tohoto semináře se zúčastnilo celkem 14 rozhodčích zařazených do Výběrového vzdělávacího programu pro čárové rozhodčí, který komise rozhodčích zřídila s cílem intenzivnější výchovy perspektivních čárových sudích.