Články

Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej
Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky. Staň se hokejovým rozhodčím díky kampani I ty můžeš pískat hokej a informacím na webu www.piskejhokej.cz.
Český rozhodčí Jan Vaněk řídil finále paralympijských her v Pekingu
Český hokejový rozhodčí Jan Vaněk má za sebou úspěšně zvládnuté paralympijské hry, které se konaly 4. – 13. března 2022 v Pekingu. Svými výkony na turnaji dobře reprezentoval českou rozhodcovskou školu a díky nim byl nominován na řízení finále mezi USA a Kanadou.
Komise rozhodčích připravuje náborovou akci „I ty můžeš pískat hokej...“
Vedení Českého hokeje a komise rozhodčích připravují pod názvem „I ty můžeš pískat hokej…“ akci zaměřenou na nábor nových rozhodčích mezi hráči mládežnických soutěží.
Dva čeští hlavní rozhodčí odpískají finále Ligy mistrů
Vedení hokejové Ligy mistrů oznámilo nominaci rozhodčích pro vyvrcholení letošní sezony. Finálový zápas budou 1. března 2022 ve švédském Ängelholmu řídit dva hlavní rozhodčí z České republiky – Robin Šír a Vladimír Pešina.
Zemřel rozhodčí Josef Furmánek
Ve věku jedenasedmdesáti let zemřel dlouholetý čárový rozhodčí, někdejší člen komise rozhodčích ČSLH Josef Furmánek (1950). Josef Furmánek působil v nejvyšší federální a české soutěži včetně několika finálových zápasů, rozhodoval i na mezinárodní scéně.
Přehled nejvýznamnějších změn pravidel ledního hokeje pro období 2022 - 2023
Nová pravidla ledního hokeje pro následující sezóny jsou dokončením projektu IIHF a top evropských soutěží za spolupráce NHL. Mají strukturu pravidel NHL a pouze v některých procedurálních postupech se od pravidel NHL liší. Dle těchto pravidel budou rozhodovány veškeré top ligy v Evropě, mistrovství světa i olympijské hry.
Přehled nejvýznamnějších změn v pravidlech pro sezonu 2021/22
Podívejte se na dokument, který shrnuje nejvýznamnější změny v pravidlech ledního hokeje pro sezonu 2021/22. Dokument se věnuje upřesnění definic některých vyloučení, zabývá se ale i trenérskou výzvou nebo rolí kapitána týmu. Odkaz naleznete níže.
Výroční kongres IIHF v Rize schválil nová, sjednocená pravidla ledního hokeje
Výroční kongres Mezinárodní hokejové federace, který se uskutečnil při mistrovství světa v Rize, schválil nová Pravidla ledního hokeje IIHF, platná od sezóny 2021/22.
Nejvíce rozhodčích na MS bude z ČR
Mezinárodní hokejová federace nominovala na mistrovství světa, které se bude hrát 21. května – 6. června 2021 v Rize, 18 hlavních a 18 čárových rozhodčích ze 14 zemí. Nejvyšší počet zástupců má na listině Česká republika, která vyšle na šampionát pět rozhodčích.
Vyjádření komise rozhodčích k utkání HC Dukla Jihlava – VHK ROBE Vsetín
Komise rozhodčích ČSLH se zbývala situací z 5. série samostatných nájezdů duelu HC Dukla Jihlava – VHK ROBE Vsetín z 2. 4. 2021. Po prostudování záznamu dospěla k závěru, že puk vystřelený Romanem Vlachem se odrazil od břevna na led a byl odehrán brankářem, aniž by předtím překročil celým objemem brankovou čáru.