Články

Zemřel rozhodčí Josef Furmánek
Ve věku jedenasedmdesáti let zemřel dlouholetý čárový rozhodčí, někdejší člen komise rozhodčích ČSLH Josef Furmánek (1950). Josef Furmánek působil v nejvyšší federální a české soutěži včetně několika finálových zápasů, rozhodoval i na mezinárodní scéně.
Přehled nejvýznamnějších změn pravidel ledního hokeje pro období 2021 - 2022
Nová pravidla ledního hokeje pro následující sezóny jsou dokončením projektu IIHF a top evropských soutěží za spolupráce NHL. Mají strukturu pravidel NHL a pouze v některých procedurálních postupech se od pravidel NHL liší. Dle těchto pravidel budou rozhodovány veškeré top ligy v Evropě, mistrovství světa i olympijské hry.
Přehled nejvýznamnějších změn v pravidlech pro sezonu 2021/22
Podívejte se na dokument, který shrnuje nejvýznamnější změny v pravidlech ledního hokeje pro sezonu 2021/22. Dokument se věnuje upřesnění definic některých vyloučení, zabývá se ale i trenérskou výzvou nebo rolí kapitána týmu. Odkaz naleznete níže.
Výroční kongres IIHF v Rize schválil nová, sjednocená pravidla ledního hokeje
Výroční kongres Mezinárodní hokejové federace, který se uskutečnil při mistrovství světa v Rize, schválil nová Pravidla ledního hokeje IIHF, platná od sezóny 2021/22.
Nejvíce rozhodčích na MS bude z ČR
Mezinárodní hokejová federace nominovala na mistrovství světa, které se bude hrát 21. května – 6. června 2021 v Rize, 18 hlavních a 18 čárových rozhodčích ze 14 zemí. Nejvyšší počet zástupců má na listině Česká republika, která vyšle na šampionát pět rozhodčích.
Vyjádření komise rozhodčích k utkání HC Dukla Jihlava – VHK ROBE Vsetín
Komise rozhodčích ČSLH se zbývala situací z 5. série samostatných nájezdů duelu HC Dukla Jihlava – VHK ROBE Vsetín z 2. 4. 2021. Po prostudování záznamu dospěla k závěru, že puk vystřelený Romanem Vlachem se odrazil od břevna na led a byl odehrán brankářem, aniž by předtím překročil celým objemem brankovou čáru.
Rozhodčí Adam Kika s Davidem Kloučkem pojedou na MS U18
Mezinárodní hokejová federace IIHF zveřejnila nominace rozhodčích pro mistrovství světa U18, které se bude hrát 26. dubna – 6. května 2021 ve Spojených státech, a pro mistrovství světa žen, které se bude hrát 6. – 16. května 2021 v Kanadě.
Vyjádření komise rozhodčích
Komise rozhodčích se zabývala situacemi, při nichž byl v utkáních HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice a HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera uplatněn systém brankového videorozhodčího. Ve všech případech potvrdila vyhodnocení situace jako správné.
Rozhodnutí komise rozhodčích – Petr Lacina
Komise rozhodčích ČSLH se zabývala rozhodnutím ze dne 2. 2. 2021, kterým byla Petru Lacinovi vzhledem k informacím týkajícím se údajného zneužití dotace při pořádání mládežnického turnaje v kopané pozastavena do odvolání nominace k utkáním. Jednání, které proběhlo on line formou, se zúčastnil i Petr Lacina.
Vyjádření komise rozhodčích ČSLH - Petr Lacina
Na základě informací týkajících se údajného zneužití dotace při pořádání mládežnického turnaje v kopané pozastavila komise rozhodčích ČSLH do odvolání rozhodčímu Petru Lacinovi, který je předsedou pořádajícího spolku Ondrášovka Cup – Pohár mládeže z.s, nominace k utkáním.