Články

Kanada slaví zlato na MS U18, severské derby jednoznačně pro Švédy
Mistrovství světa do osmnácti let je minulostí, zlaté medaile zůstaly v zámoří. Ve finálovém zápase Kanada přetlačila Rusko a po výsledku 5:3 je novým mistrem světa. V utkání o bronzové medaile došlo na výrazný debakl finských hokejistů, Švédové si napravili reputaci osmi nastřílenými brankami a získali do své moci bronz.
MS U18: Finále bude hrát Kanada a Rusko, Švédové znovu schytali debakl
Semifinálové bitvy mistrovství světa do osmnácti let určily finální bitvy o medaile. Souboj o postup do finále skvěle zvládla Kanada, která podruhé na šampionátu rozstřílela Švédy, v nervózním a vypjatém duelu nakonec Rusové přetlačili Finsko a odsoudili ho „jen“ k severskému souboji o bronz.
Čtvrtfinále MS U18: Češi na Kanadu nestačili, překvapením vyřazení USA
Osm postupujících ze základních skupin si to ve čtyřech čtvrtfinálových zápasech rozdalo o postup do bojů o medaile. Českým hokejistům se proti Kanadě vůbec nedařilo, podruhé za sebou inkasovali dvojciferný počet branek a se šampionátem se loučí vysokou porážkou. Dál jdou naopak favorité z Ruska a Finska, Američané trochu nečekaně padli proti Švédsku a jeden z favoritů na celkové vítězství tak končí již ve čtvrtfinále.
Čtvrtfinále MS U18 Kanada - Česko sledujte od 22:00 živě na ČT Sport
Českou reprezentaci do 18 let čeká čtvrtfinále mistrovství světa. Svěřenci trenéra Jakuba Petra skončili v základní skupině na čtvrtém místě a v bitvě o semifinále narazí na vítěze druhé skupiny z Kanady. Utkání sledujte od 22:00 českého času na ČT Sport.
Češi vzdorovali dalšímu gigantovi a berou bod. S USA padli po nájezdech
Na mistrovství světa hráčů do osmnácti let se vykrystalizovala postupová osmička! Chybět v ní nebude česká reprezentace, která v dalším urputném boji okradla o jeden bod tým Spojených států, když duel dotáhla za stavu 1:1 až do nájezdů. Očekávané výhry slaví Rusové i Švédi, Bělorusové v přímém souboji ukončily naději Lotyšska na čtvrtfinále jednoznačným vítězstvím.
Češi smutní, o body přišli v čase 59:41. Kanada se bála o výhru
Čeští hokejisté na světovém šampionátu do 18 let byli ve druhém utkání své skupiny velmi blízko dalšímu bodovému zisku! Po vítězství proti Německu zdatně vzdorovali i severskému Finsku, proti kterému sice neudrželi ve třetí třetině dvoubrankové vedení a nakonec po obratu musí překousnout porážku 5:6. Bolí to o to víc, že rozhodující branku inkasoval český tým až devatenáct vteřin před koncem zápasu. Ve druhém nočním utkání se o výsledek až nečekaně bála Kanada, která porazila Lotyšsko těsně 4:2.
Překvapení ve druhém hracím dni! Kanada rozstřílela Švédy a Bělorusové uštědřili debakl Švýcarsku
Ve druhém hracím dni byla vidět zajímavá utkání. Švédové a Švýcaři schytali překvapivé debakly. Tým USA potvrdil proti Německu roli favorita, když zvítězil 5:3. Vyrovnaný duel mezi Finskem a Ruskem musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hráči Suomi.
Vítězný vstup české osmnáctky na MS!
V USA odstartoval světový šampionát do osmnácti let. V prvním hracím dni se Češi ve skupině B utkali s Německem a splnili roli favorita, když zvítězili 3:1. První vítězství na turnaji rovněž zaznamenalo Švédsko nad Běloruskem, Švýcarsko s Lotyšskem a také Rusko v prodloužení s USA.
Český hokej zveřejnil oficiální ranking Akademií ČH
Český hokej zveřejnil první oficiální ranking Akademií ČH, zohledňující období do sezóny 2019/20. Rozhodujícím kritériem je schopnost klubu vychovávat hráče pro vrcholový hokej, tj. reprezentační výběry, drafty NHL a nejvyšší soutěže dospělých.
Výkonný výbor schválil novou podobu hodnocení a licencování Akademií ČH
Výkonný výbor ČSLH schválil pravidla pro hodnocení a licencování Akademií Českého hokeje. Pro projekty, jejichž cílem je vytvořit prostor pro objektivní, vyčíslitelné porovnání výsledků jejich práce a budoucí přidělování licencí, se bez zásadních výhrad nebo s dílčími připomínkami vyslovilo 15 ze 17 Akademií ČH.