Články

ELD: Skácel dělá v Třinci kroky vzhůru. Vzhlížím k Ondrovi Kacetlovi, vypráví
Vyrůstal v Kroměříži, teď tráví talentovaný gólman David Skácel druhou sezonu v ambiciózní organizaci Třince. Minulý ročník si osladil ziskem zlatých medailí s dorostem, nicméně v play-off se do branky nedostal. Od té doby však udělal další progres a vysloužili si i první šance v juniorce, kde už třikrát vychytal rivaly z Vítkovic.
ELJ: Kanada nevyšla, Heš znovu táhne Zlín. Nejvíc je to o hlavě, popisuje
34 gólů ve 44 zápasech a neoficiální titul nejlepšího střelce celé juniorské extraligy. S takovou vizitkou se loni loučil ve Zlíně talentovaný útočník Lukáš Heš, jenž zamířil do Kanady. Za mořem však neprorazil a teď znovu obléká dres mladých Beranů, které chce dotáhnout k záchraně nejvyšší soutěže i do play-off. A třeba ještě dál…
ELD: Slavia zakopla, Kometa vybojovala čelo. Po postupu pokukuje Zlín
Nejvýraznější změny v Extralize dorostu se v uplynulém týdnu odehrály v nižší nadstavbové skupině, kde si Kometa vybojovala první místo a na postupovou pozici se dostal také Zlín, který nezažil úplně povedenou základní část. Třetí je však se stejným bodovým ziskem pražská Sparta, která výhrou také pomohla k sesazení Liberce z čela. Ve vyšší skupině se dařilo Mladé Boleslavi.
ELJ: Šance v juniorce, nula i drahé zápisné. Je to obrovský skok, libuje si Houdek
Ještě minulou sezonu se Štěpánu Houdkovi nedařilo usadit v dorostencké extralize. Z pražské Hvězdy potom dostal nabídku od akademie Škody Plzeň, nicméně podzim promarodil. O to sladší je pro něj ale průběh nového roku: Šestnáctiletý brankář dorostu dostal první šance v juniorce, kde se chlubí úspěšností téměř 95 procent a rychle slavil i první čisté konto!
ELD: Hledali jsme se, přiznává Kos. Teď táhne Berany (nejen) za záchranou
Třináct bodů v posledních třech zápasech – to je vizitka kapitána zlínského dorostu Dominika Kose. Momentálně nejproduktivnější hráč skupiny O účast v play off má v týmu Beranů zásadní roli, na jeho bedrech stojí úkol, aby se zlínští mladíci zachránili v extralize, a třeba i postoupili do vyřazovacích bojů.
Materiální podpora klubů ze strany Českého hokeje
Český hokej podpořil kluby nákupem a darováním hokejek nejvyšší třídy.
Finále Harfa Cupu je minulostí. Z prvenství se raduje Sparta
Český hokej uspořádal pro hráče 4. tříd tradiční turnaj Harfa Cup, jehož finálové setkání se uskutečnilo v neděli 28. ledna. Z celé republiky se skrz kvalifikační turnaje dostaly do finále čtyři celky. Tím vítězným se nakonec stala HC Sparta Praha.
ELJ: Angažmá v mládeži Pardubic? Změna i kariérní posun, pochvaluje si Venc
Pardubická juniorka zažila v polovině listopadu trenérskou výměnu. Ta sice byla vynucená, nikoliv však z důvodu špatných výsledků. Davida Havíře, který odešel k Richardu Královi do A-týmu Mladé Boleslavi, nahradil Jakub Venc z Jihlavy. Pro něj se jedná o vůbec první štaci mimo Duklu a jak sám říká, za šanci danou Dynamem je velmi rád.
ELD: Charvát z branky skoro nevyleze. Moc si toho cením, hlásí mladý Tygr
Žádný brankář napříč dorosteneckou a juniorskou extraligou nemá v probíhající sezoně takové vytížení jako Sebastian Charvát. Jednička libereckého dorostu odchytala už přes dva tisíce minut a svého kolegu pustila do branky jen na část dvou utkání! A to přitom Charvát patří do mladšího ročníku 2008.
Úspěšný Týden hokeje! Přišlo více dětí než posledně, je rád manažer projektu
Český hokej za sebou má Týden hokeje, který těm nejmladším dává příležitost vyzkoušet si první krůčky na ledě, jak se hraje v kolektivu a o čem hokej vlastně je. Po celé republice proběhlo dohromady skoro 160 turnusů a Tomáš Kress, manažer projektu Pojď hrát hokej, konstatuje, že šlo o úspěšnou akci.