Články

Osmý Týden hokeje se blíží! Zapojí se do něj rekordní počet klubů
Konec ledna už je za rohem a s ním se blíží i další Týden hokeje. Oblíbenou a už tradiční akci tentokrát ve spolupráci s Českým hokejem uspořádá všech 154 klubů zapojených do projektu Pojď hrát hokej, což je nejvíce v historii této náborové akce. Šanci vyzkoušet si, jaké je to být hokejistou nebo hokejistkou, tak bude mít opravdu každý, tentokrát v termínu od 20. do 26. ledna 2020.
MS U20: Speciální akce pro mladé hokejisty a hokejistky
Český hokej nabízí mladým hráčům a hráčkám bezplatné vstupenky na vybraná utkání mistrovství světa IIHF juniorů, které budou na přelomu roku hostit Ostrava a Třinec.
Český hokej pokračuje v pořádání seminářů pro trenéry a rodiče malých hokejistů
Vzhledem ke značnému zájmu bude i v sezóně 2019/20 pokračovat seriál seminářů, pořádaných sportovním oddělením Českého hokeje pro rodiče a trenéry malých hokejistů, a to zejména v kategoriích žáků a přípravek.
Projekt VTM doplní tréninky speciálních dovedností
V rámci projektu Českého hokeje Výchova talentované mládeže (VTM) vznikla skupina trenérů hokejových dovedností, spolupracující s uznávaným odborníkem Tomášem Pacinou, který působí jako skills coach v Portland Winterhawks. Členy skupiny jsou i známí extraligoví hráči a reprezentanti jako Václav Nedorost, Michal Broš, David Moravec, Tomáš Kucharčík nebo Dušan Andrašovský.
I v této sezoně pořádá Český hokej semináře pro rodiče a trenéry nejmenších hokejistů
Sportovní oddělení Českého hokeje naváže na úspěšnou aktivitu z minulé sezony a i v průběhu ročníku 2019/2020 bude po celé České republice pořádat semináře pro rodiče a trenéry hokejistů v nejmenších věkových kategoriích přípravek a mladších žáků s názvem „Role rodičů ve výchově sportovce“.
Týdny hokeje již přivedly na zimní stadióny téměř 30 000 dětí
Další, v pořadí již sedmá informační a náborová akce „Týden hokeje“ proběhla ve dnech 23. – 29. září 2019 ve 152 klubech, což je nevyšší počet v historii. Na zimní stadióny v celé České republice přivedla 3 500 dětí nejčastěji ve věku 4–8 let, pro které byly připraveny hry na ledě, ukázky tréninku mládeže a drobné dárky včetně hokejových dresů. Rodiče, kteří je doprovázeli, seznámili přítomní trenéři s výchovou mládeže v příslušném klubu a zodpověděli jejich dotazy.
Nejlepší hokejovou akademii mají Bílí Tygři Liberec
Titul Nejlepší Akademie Českého hokeje za sezónu 2018/19 získali obhájci prvenství z předchozího ročníku Bílí Tygři Liberec.
Nejmenší hokejisté dostali zdarma výstroj za devět miliónů korun
Český hokej rozeslal v průběhu září 155 klubům, které se věnují výchově nejmenších hokejistů, bezplatnou dětskou výstroj v hodnotě 9,0 miliónů Kč. Celková hodnota zdarma distribuované výstroje tak od roku 2010, kdy byl projekt zahájen, dosáhla již 87,9 miliónu Kč. Roční objemy dodávek vzrostly ve stejném období z 1,7 na 9,0 miliónů Kč a počet klubů, které jsou jejich příjemci, z 92 na 155.
Na olympijský turnaj tři na tři pojedou Slavíček (Slavia Praha) a Trnková (Choceň)
Mezinárodní olympijský výbor a Mezinárodní hokejová federace rozhodly, že na III. Zimních olympijských hrách mládeže, které se uskuteční 9. – 22. ledna 2020 v Lausanne, se budou vedle tradičních hokejových soutěží hrát i turnaje chlapců a dívek, ročníků 2004 a 2005, v systému tři na tři.
Rozvojové kempy IIHF v Bratislavě a Vierumaki
Nová hokejová sezona už se pomalu rozjíždí. Mezinárodní hokejová federace organizuje na začátku léta dva rozvojové kempy na dvou různých místech Evropy. V dějišti posledního mistrovství světa se sešly nadějné brankářky a pod vedením zkušených trenérů a trenérek absolvují v Bratislavě týdenní kemp. Ve finském Vierumaki se pak v první polovině července budou na novou sezonu připravovat nadějní hokejisté.