Články

Nejmenší hokejisté se mohou připravovat podle seriálu #HokejDoma
Pro rodiče malých hokejistů ve věku 4–10 let připravil Český hokej v rámci projektu Pojď hrát hokej seriál instruktážních videí s cvičeními, které je možné s dětmi provádět doma nebo venku před domem.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL
Oddělení rozvoje hokeje začalo ve spolupráci s regionálními trenéry Českého hokeje připravovat pro hráče, kteří nemohou vzhledem k vývoji pandemické situace trénovat společně, instruktážní videa s cviky, které lze provádět doma, v parku či na zahradě ať už individuálně nebo v malých skupinách se sourozenci a rodiči.
Cenu Oldřicha Machače získal Šimon Slavíček z HC Slavia Praha
Cenu Oldřicha Machače za sezónu 2018/19 získal Šimon Slavíček (2004), útočník HC Slavia Praha, člen reprezentace U16 a účastník Zimních olympijských her mládeže 2020 v Lausanne.
Týden hokeje uspořádalo rekordních 154 klubů
Rekordních 154 klubů, nejvíce v historii projektu, uspořádalo mezi 20. až 26. lednem 2020 informační a náborovou akci „Týden hokeje“. Na zimní stadióny přivedla 4 500 dětí především ve věku 4–8 let, přičemž nejvíce malých zájemců o lední hokej přivítali PSG Berani Zlín (100), PZ Kladno (66), HC Rokycany (65), Rytíři Kladno a HC Kroměříž (64) nebo HC Škoda Plzeň (61).
Trenérské hodnocení zimní olympiády dětí a mládeže
Od 20. do 23. ledna letošního roku se v Karlovarském kraji konala zimní olympiáda dětí a mládeže. V rámci této akce se uskutečnil také hokejový turnaj hráčů do 15 let. Na stadionech v Karlových Varech a v Chebu se utkalo celkem 14 krajských výběrů hráčů ročníku narození 2005 a mladších.
Moravskoslezský kraj ovládl Olympiádu dětí a mládeže 2020
Vítězný tým
V Karlových Varech a Chebu odstartovala Olympiáda dětí a mládeže
Karlovarský kraj hostí Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže, které odstartovaly v nedělní podvečer zahajovacím ceremoniálem v domácím stánku Energie Karlovy Vary. Součástí mládežnické olympiády je tradičně i hokejový turnaj výběrů jednotlivých krajů v kategorii U15.
Osmý Týden hokeje se blíží! Zapojí se do něj rekordní počet klubů
Konec ledna už je za rohem a s ním se blíží i další Týden hokeje. Oblíbenou a už tradiční akci tentokrát ve spolupráci s Českým hokejem uspořádá všech 154 klubů zapojených do projektu Pojď hrát hokej, což je nejvíce v historii této náborové akce. Šanci vyzkoušet si, jaké je to být hokejistou nebo hokejistkou, tak bude mít opravdu každý, tentokrát v termínu od 20. do 26. ledna 2020.
MS U20: Speciální akce pro mladé hokejisty a hokejistky
Český hokej nabízí mladým hráčům a hráčkám bezplatné vstupenky na vybraná utkání mistrovství světa IIHF juniorů, které budou na přelomu roku hostit Ostrava a Třinec.
Český hokej pokračuje v pořádání seminářů pro trenéry a rodiče malých hokejistů
Vzhledem ke značnému zájmu bude i v sezóně 2019/20 pokračovat seriál seminářů, pořádaných sportovním oddělením Českého hokeje pro rodiče a trenéry malých hokejistů, a to zejména v kategoriích žáků a přípravek.