Články

Jedenáctý Týden hokeje je tady! Do akce se zapojí 157 klubů po celém Česku
Oblíbený Týden hokeje odstartoval! Od 21. do 27. 11. 2022 proběhne už 11. ročník této celorepublikové akce. Zapojí se do něj celkem 157 hokejových klubů ze všech 14 krajů. Akce je určena dětem ve věku 4-8 let v doprovodu svých rodičů či zákonných zástupců. Novou tváří Týdne hokeje se letos stal útočník Bostonu Bruins David Pastrňák.
Výsledky druhých turnajů VTM v sezoně 2022/23
Projekt Výchova talentované mládeže má za sebou druhou sérii turnajů v kategorii U15. Výběry nadaných hráčů z jednotlivých krajů se tentokrát sešly v Plzni, Skutči a Uničově. Termín další série VTM turnajů je 21. listopad 2022.
Český hokej rozeslal do klubů po celé ČR výstroj pro nejmenší hokejisty v hodnotě 7,6 milionu Kč
Český hokej pokračuje i v roce 2022 v aktivitě Výstroj pro nejmenší, prostřednictvím které dodává klubům organizujícím mládežnický hokej vybavení pro začínající hokejisty. Letos díky této akci obdrželo 157 klubů po celé České republice bezplatnou výstroj pro nejmenší hokejisty a hokejistky v celkové hodnotě 7,6 miliónu Kč.
Výsledky prvních turnajů VTM v sezoně 2022/23
Další ročník projektu Výchova talentované mládeže odstartoval v neděli 25. září 2022. Letos jsou na programu v první části sezony miniturnaje na různých místech ve zhruba měsíční frekvenci v rámci kategorie U15. Zářijové turnaje se uskutečnily na třech zimních stadionech - v Litvínově, Žďáru nad Sázavou a Novém Jičíně.
Projekt Výchova talentované mládeže v sezoně 2022/23
Český hokej v neděli 25. září odstartuje další ročník projektu Výchova talentované mládeže určený pro hráče věkové kategorie U15 (ročník 2008 a mladší). První část sezony budou tvořit miniturnaje, na které naváže Olympiáda dětí a mládeže. Projekt pak vyvrcholí výběrovým kempem VTM.
Nejlepší akademií českého hokeje v sezóně 2021/22 opět stala HC Škoda Plzeň
Loni hokejový klub HC Škoda Plzeň získal ocenění „Nejlepší Akademie Českého hokeje“ poprvé a přestože obhájit je údajně těžší, letos si o tento titul řekl znovu. I v sezoně 2021/22 byla tedy plzeňská hokejová akademie nejlepší v České republice.
HC Kometa Brno stále drží primát ve výchově talentů pro vrcholový hokej
Podle rankingu za uplynulých 5 sezón se nejvíce na výchově talentovaných hokejistů pro nejvýznamnější reprezentační akce a nejkvalitnější soutěže v zahraničí nejvíce spolupodílela akademie Komety Brno. Obhájila tak svůj loňský primát, byť tentokrát si o jednoho symbolického lva pohoršila.
Změna vnitřní směrnice: hra tělem SŽ a letmé trestné střílení MŽ
Výkonný výbor Českého hokeje na svém mimořádném zasedání dne 8.září 2022 změnil některé články směrnice č.135. Rozhodl, že hra tělem se bude posuzovat podle pravidel platných pro ženský hokej (zejména čl. 101.1. Pravidel) pouze u mladších žáků, nikoli v kategorii starších žáků, jak bylo před časem přijato.
Proběhne druhý ročník hokejového fóra Kabina
Vedení Českého hokeje připravilo druhý ročník hokejového fóra Kabina, který se uskuteční ve čtvrtek 9. června 2022 od 09:00 do 16:00 hodin v Síni slávy českého hokeje. Celodenní akce je určena především pro manažery a trenéry klubů, které se věnují výchově mládeže.
MS U18: Titul patří Švédům, česká osmnáctka na 4. místě
Mistrovství světa do 18 let je definitivně u konce. Ve finálový den se lépe vedlo severským celkům. Nejprve v souboji s českým národním týmem otočili výsledek ve svůj prospěch Finové, obrat byl k vidění i ve finále, kdy USA nakonec podlehlo Švédům v poměru 4:6.