Články

ELD: První je škola, pak až sport, říká talent Tomek. S Energií od léta neprohrál
Talentovaní mladíci ročníku 2008 za sebou čerstvě mají nástup na reprezentační scénu, většina z nich také do dorostenecké extraligy. Tam si o velkou pozornost říkají hráči Karlových Varů. Energie suverénně proplula zápasovou přípravou a ani v soutěži dosud neprohrála, což je rovněž zásluha průbojného útočníka Petra Tomka.
ELJ: Spěváček se otrkal a v Třinci válí. Když to loni nevyšlo, chceme na titul, říká
91 bodů ve 42 zápasech a neoficiální titul krále produktivity. Tak skvěle se Vojtěchu Spěváčkovi povedl ročník 2021/22 v dorostu pražské Hvězdy, což ho vystřelilo za velkou výzvou do Třince. Rozjížděl se pozvolna, ale v play off už přispěl k cestě za juniorským stříbrem a teď patří mezi tahouny nejlepšího týmu východní části extraligy.
VTM: První zápasy sezony jsou minulostí. Jak si vedly jednotlivé kraje?
Konec září jako již tradičně odstartoval další ročník projektu Výchova talentované mládeže. Hlavním cílem letošního VTM je umožnit vybraným hráčům v předreprezentačním věku utkat se v konkurenci svých nejlepších vrstevníků. Jaké krajské výběry U15 byly v prvním měření sil nejúspěšnější?
Taháky týdne: nabitý program pro 9. třídy i pražské derby dorostenců
Největší taháky v následujícím týdnu, které by neměly uniknout oku fanouška mládežnického hokeje? Hodně napilno budou mít borci v soutěžích 9. tříd, kromě toho se odehraje spoust zajímavých zápasů v extralize juniorů i dorostu. A to včetně pražského derby!
ELJ: „Stříbrný hoch“ Chludil vyměnil Prahu za Brno. Pro MS udělám maximum, říká
Uplynulé měsíce byly pro sedmnáctiletého útočníka Dannyho Chludila pěkně pestré a náročné. Poprvé se uchytil v české reprezentaci a nakonec jako nejméně zkušený člen kádru slavil stříbro na Hlinka Gretzky Cupu. Mezitím si ale také zvykal na nové klubové angažmá, když z pražské Slavie přestoupil do brněnské Komety.
ELD: Svozil a spol.? Inspirace pro nás všechny, přiznává Zubr Švejcar
Pokud byste měli vyjmenovat favority dorostenecké extraligy, patrně nikdo by mezi ně nezařadil Přerov. Zubři ale v úvodu ročníku ukázali, že se s nimi mezi českou elitou musí počítat. Vyhráli tři zápasy v řadě, ten poslední díky gólovému příspěvku Vratislava Švejcara.
Projekt Výchova talentované mládeže v sezoně 2023/24
V neděli 24. září odstartuje další ročník rozvojového projektu Českého hokeje s názvem Výchova talentované mládeže, který je určený pro hráče věkové kategorie U15 (ročník 2009 a mladší).
ELD: Skvělá forma! Chci ukázat, co ve mně je, líčí Macek po přestupu do Pardubic
Některým hokejistům nemusí přestup do nového klubu klapnout podle představ, ale to rozhodně nebude případ Víta Macka. Šestnáctiletý útočník a reprezentant letos zamířil z Jihlavy do Pardubic, kterým hned od prvních zápasů vydatně pomáhá k úspěchu. Boduje jako na běžícím páse.
ELJ: Tři operace, tři roky skoro bez hokeje. Aspoň mi to otevřelo oči, vypráví Šiler
Plzeňští junioři si svůj vstup do sezony představovali úplně jinak. Po první čtvrtině základní části se krčí na posledním místě západní skupiny, když vyhráli jen dva zápasy. Ovšem pro útočníka indiánů Jakuba Šilera je vlastně výhrou už to, že může naplno hrát.
Český hokej vypisuje licenční řízení pro získání Licence Akademie ČH
Český hokej vypisuje licenční řízení pro získání Licence Akademie Českého hokeje na období od 1.5.2024 do 30.4.2025. Žádosti se všemi povinnými přílohami je možné podávat v období od 15.9. do 16.10. 2023 elektronicky s PDF přílohou na emailovou adresu geffert@czehockey.cz.