Články

Rozvojové kempy IIHF v Bratislavě a Vierumaki
Nová hokejová sezona už se pomalu rozjíždí. Mezinárodní hokejová federace organizuje na začátku léta dva rozvojové kempy na dvou různých místech Evropy. V dějišti posledního mistrovství světa se sešly nadějné brankářky a pod vedením zkušených trenérů a trenérek absolvují v Bratislavě týdenní kemp. Ve finském Vierumaki se pak v první polovině července budou na novou sezonu připravovat nadějní hokejisté.
Univerzitní tým Engineers Prague se zúčastní turnaje v Pekingu
Hokejový tým Engineers Prague bude reprezentovat český hokej na prestižním turnaji univerzitních týmu v Pekingu. Turnaj s názvem World Championship of Univerzity Hockey se koná od 15. do 19. dubna a bude se hrát v od hale, která bude hostit olympijský turnaj v roce 2022.
Týden hokeje uspořádalo téměř 150 klubů
Celkem 149 klubů, což je nejvíce v historii, se ve dnech 21. – 27. ledna 2019 zapojilo do popularizační a náborové akce Týden hokeje. Na zimní stadióny při něm přišlo téměř 4 500 dětí s rodiči, z nichž řada se v projektu Pojď hrát hokej také zaregistrovala. Nejvíce dětí zaregistrovali rodiče v klubu PSG Berani Zlín (75), v HC Škoda Plzeň (68), v Pracovních zálohách Kladno (61), v HC Pilsen Wolves (61) a v Klášterci nad Ohří (55).
Výběr hráčů z MČR krajských výběrů v kategorii U15
Mistrovství ČR krajských výběrů se ve dnech 23. až 26. ledna 2019 konalo v Karlových Varech a v Chebu. Jedná se o kvalitní turnajovou akci pro hráče ve věku do 15 let.
Mládežnické mistrovství České republiky krajů ovládla Praha
Na prestižním turnaji krajů kategorii U15 se nejvíce dařilo hlavnímu městu Praha. Ve finále turnaje v Karlových Varech Pražané nedali šanci Libereckému kraji a vyhráli 5:0. Bronz patří Středočeskému kraji.
Sledujte zápasy Mládežnického mistrovství ČR krajů na HokejkaTV
Karlovy Vary a Cheb hostí na konci ledna Mládežnické mistrovství České republiky krajů v kategorii U15. Výběry ze všech 14 krajů ČR čekají během tří dnů souboje ve skupinách a celý turnaj vyvrcholí sobotním zápasem o bronz a finále. Vybrané duely budete moct sledovat na HokejkaTV.
Počet profesionálních trenérů ČSLH v žákovských kategoriích výrazně vzroste
Počet profesionálních trenérů v žákovských kategoriích, financovaných a řízených svazem, vzroste o polovinu. Nové finanční zdroje a úspěšné hospodaření umožňují, aby byl rozšířen nejen o další malé kluby, ale i o kluby, působící v Tipsport extralize, Chance lize nebo hlavním městě Praze.
Tisková zpráva Evropské univerzitní hokejové asociace
Po minuloročnom podpísaní memoranda EUHA (Európska univerzitná hokejová asociácia) so Slovenským zväzom ľadového hokeja, je tu ďalší veľkolepý míľnik v rozvoji univerzitného hokeja v Európe. Tento raz sa vyššie spomínaná asociácia dohodla na spolupráci s ČSLH Českým svazem ledního hokeje.
Cenu Oldřicha Machače získal Jan Terla, žák HC Energie Karlovy Vary
Cenu Oldřicha Machače, udělovanou za fair play čin v mládežnickém hokeji, získal za sezónu 2017/18 Jan Terla (2008), žák HC Energie Karlovy Vary. Malý hokejista byl po utkání čtvrtých tříd HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.
Týdne hokeje se zúčastnilo na 3 500 dětí
Tři a půl tisíce dětí většinou ve věku 4-8 let se zúčastnilo Týdne hokeje, který proběhl ve dnech 17. – 23. září 2018 ve 148 hokejových klubech v celé České republice. Nejvíce dětí, celkem 87, přivítali v Hradci Králové, 61 se zúčastnilo akce, kterou pořádali Rytíři Kladno, 57 přišlo v Uherském Hradišti a Frýdku-Místku, 54 v Kroměříži a 50 ve Zlíně.