Články

Tisková informace z jednání výkonného výboru 29. září 2021
Výkonný výbor ČH se na základě žádosti Tomáše Krále zabýval jeho setrváním ve funkci prezidenta Českého hokeje. V tajném hlasování se všech 10 zbývajících členů VV vyjadřovalo k otázce: „Má Tomáš Král skončit ve funkci prezidenta Českého hokeje?“ Proti tomu, aby ve funkci skončil, hlasovalo 9 a pro 1 z členů VV ČSLH.
Z tiskové konference prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále
Prezident Českého hokeje Tomáš Král se na tiskové konferenci vyjádřil k informacím o jeho spolupráci s Vojenskou kontrarozvědkou (VKR), které se objevily ve sdělovacích prostředcích. Uvedl, že v dubnu 1987 byl jako čerstvý absolvent práv převelen jako vyšetřovatel na organizační a plánovací oddělení štábu motostřelecké divize v Plzni.
Prezident Českého hokeje Tomáš Král k volbě prezidenta a vedení IIHF
Prezident Českého hokeje Tomáš Král poblahopřál novému prezidentovi Mezinárodní hokejové federace IIHF Lucu Tardifovi a ocenil práci Petra Břízy, který byl zvolen prvním místopředsedou IIHF, ve vedení mezinárodního i domácího hokeje.
Vyjádření Tomáše Krále k článkům zveřejněným v Deníku Sport dne 22. 9. 2021
Prezident Českého hokeje Tomáš Král se vyjádřil k článkům zveřejněným v Deníku Sport dne 22. 9. 2021. Kompletní text je uveden níže:
Zemřel Ladislava Lubina
Po delší nemoci zemřel ve věku čtyřiapadesáti let bývalý hokejový reprezentant Ladislav Lubina. V domácí soutěži oblékal především dres někdejší Tesly Pardubice, se kterou získal v roce 1989 mistrovský titul, působil i v Dukle Jihlava nebo Třinci. Později nastupoval ve Finsku, Německu a Švýcarsku.
Tisková informace z jednání výkonného výboru Českého hokeje 2.9.2021
Výkonný výbor Českého hokeje schválil udělení licence k účasti v TELH pro sezónu 2021/22 14 klubům – Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC Dynamo Pardubice, HC Energie Karlovy Vary, HC Kometa Brno, HC Oceláři Třinec, HC Olomouc, HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, Motor České Budějovice, Mountfield HK, HC Verva Litvínov, HC Vítkovice Ridera, PSG Berani Zlín.
Zemřel Jan Suchý, dvojnásobný vítěz Zlaté hokejky
Ve věku šestasedmdesáti let zemřel Jan Suchý (1944), člen Síně slávy IIHF, Síně slávy českého hokeje a dvojnásobný držitel Zlaté hokejky.
Vedení Českého hokeje připravuje hokejové fórum Kabina
Vedení Českého hokeje uspořádá v úterý 7. září 2021 pro zástupce hokejového hnutí dříve avizované diskuzní online fórum Kabina k tématům mládežnického hokeje. Celodenní akce zmapuje mimo jiné přípravu soutěží a projektů pro sezónu 2021/22.
Tisková informace z jednání výkonného výboru Českého hokeje 4.8.2021
Výkonný výbor ČSLH schválil smlouvu o postoupení marketingových práv Tipsport extraligy pro období 2023–2028 na Asociaci profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH). Smlouva zahrnuje část práv k soutěži, kterou vlastní ČSLH, a APK LH jimi může na základě smlouvy disponovat v tomto období ve vztazích s partnery.
Začíná aukce dresu Wayna Gretzkyho ve prospěch obcí postižených tornádem
Ve stejný den jako jubilejní, třicátý ročník Hlinka Gretzky Cupu začíná na serveru www.sportovniaukce.cz dražba dresu Edmonton Oilers s číslem 99 a podpisem Wayna Gretzkyho. Zájemci ho budou moci získat od pondělí 2. srpna (14:00 hodin) do pátku 20. srpna 2021.