Články

Společnost Kaufland je novým partnerem českého hokeje
Společnost Kaufland, tuzemská jednička mezi obchodními řetězci, vstupuje do dlouhodobého partnerství s českým hokejem. Se značkou Kauflandu bude spojen nejen hokejový národní tým mužů či nejvyšší hokejová soutěž, ale také mládežnické projekty, univerzitní hokej, ženský hokej nebo slavnostní události jako Zlatá hokejka.
Narozeniny Jana Suchého
Pětasedmdesáté narozeniny slaví Jan Suchý (10. 10. 1944), legendární obránce Dukly Jihlava, člen Síně slávy IIHF a Síně slávy českého hokeje. Rodák z Havlíčkova Brodu, držitel stříbra z olympijských her, čtyř stříbrných a dvou bronzových medailí z mistrovství světa je jediným obráncem v historii, který vyhrál kanadské bodování nejvyšší soutěže.
Nadační Fond Ivana Hlinky přispěje na novou elektronickou protézu
Částkou 50 000 Kč přispěje Nadační fond Ivana Hlinky někdejšímu para hokejistovi Vladimíru Würtherlemu na elektronickou stehenní protézu. Vzhledem k diagnostikované rakovině musela být Vladimíru Würtherlemu v šestnácti letech amputována část dolní končetiny, se speciální protézou se později přesto věnoval para hokeji nebo cyklistice. Ve zvlášť tíživé situaci se ocitl potom, co mu byl nedávno odcizen automobil včetně elektronické stehenní protézy, jejíž hodnota se pohybuje ve stovkách tisíc korun a spoluúčast při jejím pořízení činí 5 %.
Vyjádření Tomáše Krále, prezidenta Českého hokeje
Nejen jako prezident Českého hokeje, ale i jako právník s celoživotní praxí v oboru pokládám za potřebné ohradit se proti některým nepravdivým tvrzením, které jsem zaznamenal v části sdělovacích prostředků a ve vyjádřeních druhé strany a které se týkají sporu s HC AZ Havířov 2010, HC ZUBR Přerov a Valašský hokejový klub:
Velký hráč i šéf, co miloval život. Ivan Hlinka chybí českému hokeji už 15 let
Nechtělo se tomu věřit, ta smutná zpráva způsobila šok. Bylo pondělí 16. srpna 2004, krátce před zahájením přípravy národního týmu na Světový pohár. Ivan Hlinka coby hlavní kouč krátce předtím oznámil nominaci, zařadil do ní veškerá slavná esa, byť se spekulovalo, zda skutečně všichni budou mít zájem.
Informace z jednání výkonného výboru 7.8.2019
Výkonný výbor ČSLH vzal na vědomí informaci, že mezinárodní rozhodčí Jan Hribik podepsal profesionální smlouvu v KHL. Na nominační listinu Tipsport extraligy pro sezónu 2019/20 budou naopak nově zařazeni absolventi Akademie rozhodčích ČSLH, bývalí vrcholoví hokejisté Tomáš Micka s Jakubem Šindelem a jeden z nejlepších slovenských rozhodčích Peter Stano, účastník mistrovství světa 2019.
Velký seminář Českého hokeje v Břeclavi s heslem "Český hokej tě potřebuje"
Sportovní oddělení Českého hokeje uspořádalo v Břeclavi při příležitosti Hlinka Gretky Cupu velký seminář určený nejen pro extraligové a prvoligové trenéry. Hlavním heslem semináře bylo "Český hokej tě potřebuje", mezi řečníky patřili např. šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán nebo Pavel Geffert, který má na starosti akademie.
Zemřel Jan Hrbatý, člen Síně slávy českého hokeje
Ve věku sedmasedmdesáti let zemřel včera Jan Hrbatý (1942), člen Síně slávy českého hokeje. Hokejista, přezdívaný Rychlík z Vysočiny, začínal v Prostějově a celou kariéru potom oblékal dres Dukly Jihlava, s níž získal sedm titulů mistra Československa a působil v ní i jako trenér.
Pětasedmdesátiny Jiřího Holíka
Pětasedmdesáté narozeniny slaví Jiří Holík (9. 7. 1944), rekordman v počtu reprezentačních startů. Jiří Holík sehrál v dresu národního mužstva 319 utkání a vstřelil v nich 132 branek. Dvanáctkrát se zúčastnil mistrovství světa, čtyřikrát olympijského turnaje a jednou, v roce 1976, Kanadského poháru.
Vyjádření Českého hokeje k rozhovoru Miloše Říhy pro LN
„Trenér Miloš Říha má dvouletou smlouvu, která pokračuje a podle vzájemné dohody byla uzavřena s platností do června příštího roku. Výkony, které reprezentace pod jeho vedením předváděla na mistrovství světa, zhodnotil výkonný výbor Českého hokeje kladně a na uvedeném základě schválil i trenérův návrh na složení realizačního týmu pro nadcházející sezónu včetně jeho rozšíření o Miloše Říhu mladšího. Případné prodloužení kontraktu nicméně předmětem jednání výkonného výboru nebylo. „Pokud jde o Filipa Pešána,“ uvedl v této souvislosti prezident Českého hokeje Tomáš Král, „již dříve byl jmenován šéftrenérem Českého hokeje a počítáme s tím, že s největší pravděpodobností se stane i nástupcem Miloše Říhy u národního mužstva. Naši představu jsme zveřejnili s předstihem, protože jde o koncepční, předem plánovaný krok, na rozdíl od minulosti pro něj máme vytvořeny podmínky a souvisí s ním i jmenování Filipa Pešána generálním manažerem juniorské reprezentace. Na základě informací, které se objevily v médiích, se vedení Českého hokeje spojilo s reprezentačním trenérem Milošem Říhou. Případné předčasné ukončení kontraktu není a nebylo z pohledu žádné ze smluvních stran na pořadu dne. Počítáme s tím, že Miloš Říha naváže na úspěšnou práci z předchozí sezóny.“