Články

Hokej v Hlinsku slaví 100 let
Přesně před sto lety, 15. února 1920, sehráli hokejisté Hlinska první utkání proti tehdejšímu BK Německý Brod.
Legenda legendám – Hlinka, Holeček nebo Pastrňák pomáhají
Nedožité sedmdesáté narozeniny skvělého člověka, vynikajícího hokejisty a úspěšného trenéra Ivana Hlinky (1950–2004) připomene charitativní projekt „Legenda legendám“, pořádaný ve prospěch Nadačního fondu Ivana Hlinky.
Nadační fond Ivana Hlinky již rozdělil více než 4,5 miliónu Kč
Nadační fond Ivana Hlinky vznikl v roce 2005 s cílem pomáhat bývalým či současným hokejistům, kteří se ocitli v obtížné životní, zdravotní nebo sociální situaci. Zřizovatelem fondu je Český hokej a předsedkyní správní rady paní Liběna Hlinková. Prostředky získává Nadační fond Ivana Hlinky z příspěvků Českého hokeje a různých vlastních aktivit, jako jsou například charitativní aukce, benefiční utkání, golfové turnaje nebo projekty „Legenda pomáhá“ a „Legenda legendám“.
Zemřel Václav Šašek, masér olympijských vítězů
Ve věku pětasedmdesáti let zemřel Václav Šašek, dlouholetý masér a kustod hokejové reprezentace. Na klubové úrovni působil především v Litvínově, masérem národního mužstva byl dvaadvacet sezón, nejdříve u československé, později u české reprezentace.
Český hokej přeje všem krásné Vánoce a šťastný nový rok 2020
Český hokej přeje všem klidné prožití svátků vánočních a všechno nejlepší do nového roku 2020.
Vladimír Martinec slaví kulaté narozeniny
Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví trojnásobný mistr světa Vladimír Martinec (22. 12. 1949), člen Síně slávy IIHF a Síně slávy českého hokeje. Jeden z nejuznávanějších a nejtalentovanějších hráčů historie se zúčastnil jedenácti mistrovství světa, tří olympijských turnajů a Kanadského poháru.
Startuje oficiální Esport Hokejová Liga
Skvělá vánoční zpráva! Již za měsíc odstartuje v České republice esportový projekt Esport Hokejová Liga (EHL). První lokální oficiální soutěž ve hře NHL realizovaná pod záštitou marketingového partnera hokejové Tipsport extraligy společnosti BPA sport marketing a. s. a herním portálem Grunex.com ve spolupráci s extraligovými kluby. Díky EHL se mohou hráči stát reprezentanty jejich oblíbeného klubu a utkat se o finanční odměnu ve výši 150 000 korun!
Tisková informace z jednání VV Českého hokeje z 19. prosince 2019
Výkonný výbor ČSLH vyšel vstříc Asociaci profesionálních klubů ledního hokeje a vyhověl její žádosti o prodloužení termínu, ve kterém může deklarovat zájem o převzetí řízení extraligy.
Do Síně slávy českého hokeje byli uvedeni čtyři noví členové
Síň slávy českého hokeje se rozrostla na 138 členů. Při slavnostním ceremoniálu do ní byli 12. prosince 2019 uvedeni útočník Milan Hejduk, obránci Jiří Šlégr s Radoslavem Svobodou a v kategorii Ostatní masér Miroslav Martínek.
VV ČSLH schválil kandidaturu Petra Břízy do vedení IIHF
Výkonný výbor ČSLH schválil kandidaturu Petra Břízy do nejužšího vedení Mezinárodní hokejové federace IIHF. V hlasování ho podpořili všichni členové výkonného výboru, Petr Bříza se hlasování zdržel. Nejužší vedení federace, tvořené prezidentem, senior viceprezidentem, třemi viceprezidenty a devíti členy Rady IIHF, zvolí na čtyřleté období generální kongres IIHF, který se sejde v září 2020 v Petrohradu.