Články

Informace z jednání výkonného výboru ze dne 14. 9. 2022
Výkonný výbor Českého hokeje na svém jednání dne 14. září 2022 ocenil výkony národního týmu žen na mistrovství světa 2022 v Dánsku, poděkoval za skvělou reprezentaci a schválil mimořádné odměny pro hráčky i členy realizačního týmu.
Tisková informace z jednání výkonného výboru 25. 8. 2022
Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém zasedání ve čtvrtek 25. 8. 2022 rozhodl o tom, že nebude do reprezentace povolávat hráče, kteří po zahájení ruské invaze na Ukrajinu podepsali nebo podepíší smlouvu s některým klubem KHL.
V Karlových Varech proběhl 18. ročník golfového turnaje, NF Ivana Hlinky vynesl přes 350 000 Kč
Pořádání tradičního golfového turnaje Nadačního fondu Ivana Hlinky nezastavila v předchozích letech ani koronivirová pandemie, bylo tedy jasné, že si i letos bývalí či současní hokejisté, trenéři a funkcionáři zahrají v Karlových Varech golf a pomůžou dobré věci. Sbírka v rámci 18. ročníku turnaje vynesla NF Ivana Hlinky 352 000 Kč.
Konference ČSLH schválila novelizaci stanov
Konference ČSLH schválila návrhy změn ve stanovách, předložené výkonným výborem a rozšiřující pravomoci konference jako nejvyššího orgánu Českého hokeje.
Prezident Českého hokeje Alois Hadamczik slaví sedmdesáté narozeniny
Sedmdesáté narozeniny slaví Alois Hadamczik, který byl v sobotu na konferenci ČSLH zvolen nově prezidentem Českého hokeje.
Prezidentem Českého hokeje byl zvolen Alois Hadamczik
Novým prezidentem Českého svazu ledního hokeje se stal Alois Hadamczik, kterého v prvním kole volby podpořilo 31 delegátů. Jiří Šlégr získal 16 hlasů, Dominik Hašek 5 hlasů, Bedřich Ščerban 4 hlasy a Otakar Černý 2 hlasy.
Výkonný výbor ČSLH odmítá nepravdivá tvrzení Petra Dědka
Výkonný výbor Českého hokeje důrazně odmítá nepravdivá a účelová tvrzení pana Petra Dědka, týkající se hospodaření ČSLH, a ohrazuje se proti jeho lžím, urážkám a dehonestacím. K podobným krokům vůči vedení ČSLH, členům APK LH a partnerům se uchyluje vždy, když nejsou naplněny jeho osobní ambice a ekonomické zájmy jeho firem.
Prohlášení Tomáše Krále, bývalého prezidenta Českého hokeje
Přečtěte si prohlášení bývalého prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále k výrokům Petra Dědka z 16. června 2022:
Prohlášení Petra Břízy, viceprezidenta Českého hokeje
Přečtete si prohlášení Petra Břízy, viceprezidenta Českého hokeje, který se po zvážení rozhodl nepřijmout nominaci na prezidenta Českého hokeje, protože se chce primárně soustředit na roli viceprezidenta IIHF a vedení organizačního výboru MS 2024 v ČR.
Mezinárodní hokejová federace spouští esportové MS: IIHF eWorld Championship 2022
Mezinárodní hokejová federace navazuje na pilotní projekt IIHF Esports Fan Championship z roku 2020 a spouští celosvětový gamingový turnaj na virtuálním ledě. Oficiální MS hráčů na herních konzolích hry NHL™ 22 přichází po sezóně 2021/22, kdy byly do této hry vůbec poprvé zahrnuty licence IIHF a také ženské reprezentační výběry.