Články

Tisková informace z jednání VV Českého hokeje z 21. března 2019
Výkonný výbor Českého hokeje schválil na svém dnešním zasedání podobu juniorských soutěží. Schválený model vychází z požadavku na zúžení nejvyšších mládežnických soutěží, který v návaznosti na nedávné Hokejové fórum podpořila výrazná většina klubů a kterým projde i extraliga dorostu, z úprav, které v oblasti organizace soutěží, především úpravy věkových kategorií, extraligy juniorů a dorostu, přímých postupů a sestupů, přijal v únoru výkonný výbor Českého hokeje a z nároků příští sezóny, v níž bude Česká republika hostitelem juniorského mistrovství světa.
Po první části ankety Zlatá hokejka jsou v čele David Pastrňák, Tomáš Hertl a David Krejčí
V prvním kole hlasování ovládl anketu Zlatá hokejka 2019 obhájce trofeje David Pastrňák (Boston Bruins) s 596 body před Tomášem Hertlem (San José Sharks, 486) a Davidem Krejčím (Boston Bruins, 405). Na dalších místech se do první desítky vešli také Jakub Voráček (Philadelphia Flyers, 381), David Rittich (Calgary Flames, 291), Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň, 238), Jan Kovář (HC Škoda Plzeň, 141), Michal Kempný (Washington Capitals, 135), Dominik Kubalík (HC Ambri-Piotta, 129) a Jakub Kovář (Avtomobilist Jekatěrinburg, 102).
Jubileum Jiřího Holečka
Pětasedmdesáté narozeniny oslavil trojnásobný mistr světa Jiří Holeček (1944), člen Síně slávy IIHF a Síně slávy českého hokeje. Odchovanec Tatry Smíchov působil v HC Bohemians Praha a HC Slavia Praha, nejvyšší československou soutěž hrál v Dukle Košice a HC Sparta Praha, s aktivní kariérou se rozloučil v Německu.
Narozeniny Václava Nedomanského
Pětasedmdesáté narozeniny slaví bývalý vynikající útočník Václav Nedomanský (1944). Rodák z Hodonína získal zlato na mistrovství světa 1972, stříbro na světových šampionátech 1965, 1966, 1971 a 1974 a bronz v letech 1969, 1070 a 1973. V roce 1968 pomáhal vybojovat stříbrné medaile na olympijských hrách v Grenoblu, v roce 1972 bronz na olympijském turnaji v Sapporu. Reprezentační dres oblékl ve 220 zápasech, v nichž vstřelil 163 branek.
Zemřel MUDr. Otto Trefný
Ve věku sedmaosmdesáti let zemřel MUDr. Otto Trefný (1932), bývalý dlouholetý lékař hokejové reprezentace a primář chirurgického oddělení nemocnice v Ústí nad Labem. Otto Trefný působil více než tři desítky let ve zdravotnické komisi ČSLH, z toho dvacet let byl i lékařem národního mužstva.
Upozornění ministerstev školství a vnitra
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo vnitra požádaly členské svazy ČUS o spolupráci při aktivitách, omezujících nevhodné používání státní vlajky České republiky sportovními fanoušky. V dopise mimo jiné upozornily, že státní symboly ČR je třeba používat v souladu se zákonem č. 352/2001 Sb.
Dobročinný projekt Legenda pomáhá se vrátí v příští sezóně
V prvním ročníku pomohl vybrat téměř dva miliony korun, a proto se dobročinný projekt Legenda pomáhá vrátí! Fanoušci se na speciální edice dresů svých oblíbených klubů mohou těšit v sezóně 2019/2020, ve které by legendární hokejista a trenér Ivan Hlinka oslavil 70. narozeniny. Právě na Nadační fond Ivana Hlinky putovaly v prvním ročníku finanční prostředky z rozsáhlé akce dresů z tohoto projektu, který spojil celé hokejové hnutí v České republice. Legenda se vrací!
Na Hokejovém fóru se sešli zástupci vedení Českého hokeje a klubů
Z iniciativy prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále proběhlo Hokejové fórum, kterého se zúčastnila více než stovka delegátů – majitelů, generálních a sportovních manažerů, případně vedoucích mládeže – z klubů Tipsport extraligy, Chance ligy a II. ligy. Mezi účastníky fóra byl vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička, v programu vystoupili vedoucí představitelé Českého hokeje, zástupci klubů nebo Martin Musálek z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Na prezentaci z Hokejového fóra se můžete podívat zde.
Do síně Slávy českého hokeje byli uvedeni Roman Hamrlík, Martin Ručinský, Oldřich Válek a Zdeněk Uher
Novými členy Síně slávy českého hokeje se stali olympijský vítěz Roman Hamrlík, olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Martin Ručinský, mistr světa Oldřich Válek a úspěšný trenér Zdeněk Uher.
Výkonný výbor odvolal Adama Svobodu z funkce
Výkonný výbor Českého hokeje odvolal Adama Svobodu z funkce trenéra brankářů reprezentace do osmnácti let. Reagoval tak na vážnou automobilovou nehodu, kterou bývalý reprezentační brankář nedávno způsobil pod vlivem alkoholu.