Články

OBRAZEM: V centru Prahy se před blížícím se MS sešly hokejové legendy
Už na začátku května startuje mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě. Proto se v centru hlavního města sešly hokejové legendy sedmi států a vzpomínaly na své kariéry, zejména pak na zážitky ze světových šampionátů.
Hlinka Gretzky Cup vyhrál hlavní cenu v kategorii Akce roku 2023 okresu Břeclav
V Domě školství v Břeclavi se ve čtvrtek 22. února vyhlašovala anketa Sportovec okresu Břeclav roku 2023, v níž získal Hlinka Gretzky Cup ocenění Akce roku.
Setkání reprezentačních koučů s trenéry a manažery klubů ELJ a ELD
V týdnu proběhlo v Praze setkání trenérů reprezentace se zástupci klubů extraligy juniorů a extraligy dorostu. Na akci v hotelu Stages dorazilo celkem 54 manažerů a trenérů z 19 klubů, setkání se zúčastnili i zástupci Českého hokeje. Řešily se nejen uplynulé reprezentační turnaje, ale také nová spolupráce od další sezony.
Spolupráce s brazilským hokejem pokračuje. Český trenér míří do Jižní Ameriky
Po cestě Bedřicha Ščerbana míří do Brazílie další z Čechů, a to mladý trenér Kryštof Kovářík, který se bude snažit pomáhat tamním hráčům s tréninky a má na plánu řadu tematických workoutů. Jde o další krok v plánované spolupráci mezi českým a brazilským hokejem.
Jágrovi se dostalo velké pocty. Jeho dres je pod stropem arény Pittsburghu
Jaromíru Jágrovi se dostalo velké pocty. Celý víkend byl v Pittsburghu, kde v zámoří načal svou legendární kariéru, věnován jemu. Večeře, tréninky, nástup na rozcvičku a mnoho dalšího. Vše vyvrcholilo vyvěšením jeho dresu s číslem pod strop arény.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost pomůže s kyberbezpečností při MS
Na zajištění kybernetické bezpečnosti MS v hokeji 2024 bude spolupracovat Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Vyplývá to z memoranda, které podepsali ředitel NÚKIB Lukáš Kintr a prezident Českého svazu ledního hokeje Alois Hadamczik.
Materiální pomoc Českého hokeje i v Ostravě
Materiální podpora klubů ze strany Českého hokeje pomohla i mladým nadějím v Ostravě, kde hokejky předával bronzový medailista z uplynulého mistrovství světa juniorů Matěj Prčík.
V anketě Trenéra roku se prosadila dvě hokejová jména
V kulturním prostoru La Fabrika v pražských Holešovicích se v rámci představení Federer – Nadal uspořádalo i předávání cen Trenéra roku 2023. Ocenění získali i dva zástupci hokejového hnutí. Anketu Trenéra objevitele ovládl Josef Vosecký a do Síně slávy byl vyhlášen Pavel Wohl.
Za Český hokej bude vystupovat bývalá mluvčí resortu školství Aneta Lednová
Český svaz ledního hokeje má od půlky ledna novou tiskovou mluvčí, kterou se stala Aneta Lednová. Ta donedávna působila jako tisková mluvčí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, kde pět let zastávala také pozici vedoucí oddělení komunikace s médii.
Ivan Hlinka by oslavil 74. narozeniny
Ivan Hlinka, jedna z nevýraznějších postav historie českého hokeje, by 26. ledna 2024 oslavil 74. narozeniny. Hokejově vyrostl v Litvínově a ve své kariéře dosáhl na spoustu úspěchů na pozicích hráče i trenéra. Jako útočník získal tři zlaté medaile na mistrovství světa, jako trenér poté slavil vítězství na ZOH 1998 v Naganu a na MS 1999.