Články

Přesunutí Síně slávy českého hokeje
Síň slávy českého hokeje se přesouvá a nadále nebude v prostorech Galerie Harfa. K uzavření hokejové výstavy ve Vysočanech dojde v pondělí 29. května 2023. V současné chvíli probíhají jednání o novém umístění, nová kamenná síň slávy by měla být otevřena nejpozději v březnu následujícího roku.
Přání jubilantům ze Síně slávy českého hokeje
Český hokej při příležitosti Českých hokejových her pogratuloval osmi legendám, které v nedávné době oslavily životní jubilea. Dva členové Sítě slávy českého hokeje byly oceněni v Praze přímo v sídle síně slávy, šesti dalším významným osobnostem blahopřáli zástupci ČSLH v Brně v dějišti Czech Hockey Games.
Zemřel Petr Klíma
Ve věku osmapadesáti let zemřel Petr Klíma, někdejší reprezentační útočník a vítěz Stanley Cupu. Nejslavnější hokejovou trofej se mu podařilo získat v roce 1990 s týmem Edmonton Oilers.
Nadační fond Ivana Hlinky podpořil charitativní turnaj 50 000 Kč
Nadační fond Ivana Hlinky i letos finančně podpořil Retro Cup. Charitativní turnaj legend se v Berouně konal už poosmé a od roku 2020 se na něm pravidelně pořádá sbírka na podporu Jana Alinče, který v roce 2019 upadl při in-line hokeji tak nešťastně, že ho nehoda upoutala na vozík.
Nabídka pracovní pozice v organizačním výboru mistrovství světa 2024
Český hokej vypisuje novou volnou pracovní pozici "FINANČNÍ ÚČETNÍ A FAKTURANTKA 2024 IIHF mistrovství světa v ledním hokeji" na dobu určitou od 1.6.2023 do 30.9.2024. Pokud máte zájem a splňujete podmínky níže, posílejte strukturované životopisy na email hlavní účetní Českého hokeje Evy Kuciánové (kucianova@czehockey.cz).
Díky projektu O Kapku lepší hokej se podařilo vybrat 927 111 Kč
Na startu února se počtvrté rozběhl charitativní projekt O Kapku lepší hokej, jehož cílem je zejména pomoc dětem s poruchami krvetvorby. Po sečtení všech dílčích aktivit projektu vychází, že výtěžek z hokejového hnutí činí téměř 930 tisíc korun!
Začala aukce obrazu s trenéry z Nagana, výtěžek poputuje na NF Ivana Hlinky
Na den přesně čtvrt století po vítězství českých hokejistů na olympiádě v Naganu proběhla v Praze slavnostní premiéra rodinného filmu Děti Nagana. Komentátor Robert Záruba pak jménem tvůrců a Liběny Hlinkové zahájil internetovou aukci obrazu s názvem „Kouč“ od malíře Slavoje Síse.
OBRAZEM: Předpremiéra rodinného filmu Děti Nagana
V pražském kině Lucerna mohli novináři zhlédnout předpremiéru rodinného filmu s hokejovou tematikou Děti Nagana. Snímek režiséra Dana Pánka je o generaci, kterou inspirovalo nejslavnější vítězství české hokejové reprezentace na olympiádě 1998 v Naganu.
Další ročník IIHF eWorld Championship se blíží
IIHF eWorld Championship 2023 začíná 28. ledna národními kvalifikacemi a virtuální mezinárodní hokejový turnaj, který se hraje na EA SPORTS™ NHL™ 23, tak opět uvidí souboje gamerů na konzolích PlayStation a Xbox z 22 zemí.
Rodinný film s hokejovou tematikou Děti Nagana vstoupí do kin 22. února
Rodinný film Děti Nagana připomene divákům atmosféru devadesátých let, konkrétně roku 1998, kdy čeští hokejisté slavili velkolepé vítězství na olympijském turnaji století v Naganu. Rekvizity, hudba a kostýmy vrátí diváky zpět v čase. V hlavní roli se představí Hynek Čermák.