Články

Pětasedmdesátiny Jiřího Holíka
Pětasedmdesáté narozeniny slaví Jiří Holík (9. 7. 1944), rekordman v počtu reprezentačních startů. Jiří Holík sehrál v dresu národního mužstva 319 utkání a vstřelil v nich 132 branek. Dvanáctkrát se zúčastnil mistrovství světa, čtyřikrát olympijského turnaje a jednou, v roce 1976, Kanadského poháru.
Vyjádření Českého hokeje k rozhovoru Miloše Říhy pro LN
„Trenér Miloš Říha má dvouletou smlouvu, která pokračuje a podle vzájemné dohody byla uzavřena s platností do června příštího roku. Výkony, které reprezentace pod jeho vedením předváděla na mistrovství světa, zhodnotil výkonný výbor Českého hokeje kladně a na uvedeném základě schválil i trenérův návrh na složení realizačního týmu pro nadcházející sezónu včetně jeho rozšíření o Miloše Říhu mladšího. Případné prodloužení kontraktu nicméně předmětem jednání výkonného výboru nebylo. „Pokud jde o Filipa Pešána,“ uvedl v této souvislosti prezident Českého hokeje Tomáš Král, „již dříve byl jmenován šéftrenérem Českého hokeje a počítáme s tím, že s největší pravděpodobností se stane i nástupcem Miloše Říhy u národního mužstva. Naši představu jsme zveřejnili s předstihem, protože jde o koncepční, předem plánovaný krok, na rozdíl od minulosti pro něj máme vytvořeny podmínky a souvisí s ním i jmenování Filipa Pešána generálním manažerem juniorské reprezentace. Na základě informací, které se objevily v médiích, se vedení Českého hokeje spojilo s reprezentačním trenérem Milošem Říhou. Případné předčasné ukončení kontraktu není a nebylo z pohledu žádné ze smluvních stran na pořadu dne. Počítáme s tím, že Miloš Říha naváže na úspěšnou práci z předchozí sezóny.“
Už popatnácté se v Karlových Varech uskutečnil golfový turnaj Nadačního fondu Ivana Hlinky
Golfový turnaj Nadačního fondu Ivana Hlinky se stal už tradicí. Letos si bývalí či současní hokejisté, trenéři a funkcionáři zahráli v Karlových Varech golf pro dobrou věc už popatnácté. Součástí akce byla i sbírka, díky které poputuje na Nadační fond Ivana Hlinky 230 000 Kč.
Tisková informace z jednání VV Českého hokeje z 13. června 2019
Vzhledem ke změnám ve vedení mládežnických reprezentací schválil výkonný výbor Českého hokeje složení trenérské komise, kterou budou v sezóně 2019/20 tvořit předseda Bedřich Ščerban a členové Karel Beran, Václav Eismann, Petr Haken, Vladimír Krampol, Slavomír Lener, Petr Novák, Tomáš Perič, Miroslav Přerost, Filip Pešán, Miloš Říha, Petr Studnička, Radek Tóth, Václav Varaďa a Zdeněk Vojta.
Šéftrenérem Českého hokeje se stal Filip Pešán
Novým šéftrenérem Českého hokeje se stal Filip Pešán. Jako šéftrenér bude zastřešovat vize, koncepci, metodiku a další činnosti svazu ve sportovní oblasti, a to zejména na úrovni reprezentací a Akademií Českého hokeje. Spolupracovat přitom bude se sportovním oddělením a trenérskou komisí, v níž působí trenéři reprezentačních výběrů a manažeři Českého hokeje. Současně bude i generálním manažerem juniorské reprezentace U20, kterou čeká na přelomu roku světový šampionát v Ostravě a Třinci.
Šéftrenérem Českého hokeje se stal Filip Pešán
Výkonný výbor Českého hokeje jmenoval na svém dnešním zasedání novým svazovým šéftrenérem Filipa Pešána. Současně ho jmenoval generálním manažerem reprezentace U20, kterou čeká na přelomu prosince 2019 a ledna 2020 juniorské mistrovství světa v Ostravě a Třinci. Jako šéftrenér Českého hokeje bude mít Filip Pešán na starosti mimo jiné Akademie Českého hokeje nebo realizační týmy reprezentací v dalších mládežnických kategoriích.
Zemřel Adam Svoboda
Český hokej zarmoutila zpráva o tragické a předčasné smrti někdejšího vynikajícího brankáře Adama Svobody.
Zemřel trenér mistrů světa Luděk Bukač
Ve věku třiaosmdesáti let zemřel Luděk Bukač (1935–2019), člen Síně slávy IIHF a Síně slávy českého hokeje. Jako hráč oblékl v letech 1961–1963 třicetkrát reprezentační dres, v roce 1961 pomáhal vybojovat titul mistrů Evropy.
Vyjádření prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále k prohlášení tří klubů
„Prohlášení beru na vědomí, zabývat se jím nicméně nebudeme. Pravidla a procedury, jak v podobných případech postupovat, jsou totiž jasně definovány ve svazové legislativě,“ uvedl v reakci na prohlášení klubů AZ Residomo Havířov, HC Zubr Přerov a VHK Robe Vsetín, vyzývající vedení svazu k rezignaci, prezident Českého hokeje Tomáš Král. „U vedoucích těchto tří klubů mě ostatně jejich postup ani nepřekvapuje, neboť neznalost problematiky, stanov a řádů prokázali již několikrát v minulosti.“
Jubileum Františka Pospíšila
Pětasedmdesáté narozeniny oslavil někdejší vynikající obránce, kapitán trojnásobných mistrů světa František Pospíšil (2. 4. 1944), člen Síně slávy IIHF a Síně slávy českého hokeje.