Články

Další ročník IIHF eWorld Championship se blíží
IIHF eWorld Championship 2023 začíná 28. ledna národními kvalifikacemi a virtuální mezinárodní hokejový turnaj, který se hraje na EA SPORTS™ NHL™ 23, tak opět uvidí souboje gamerů na konzolích PlayStation a Xbox z 22 zemí.
Rodinný film s hokejovou tematikou Děti Nagana vstoupí do kin 22. února
Rodinný film Děti Nagana připomene divákům atmosféru devadesátých let, konkrétně roku 1998, kdy čeští hokejisté slavili velkolepé vítězství na olympijském turnaji století v Naganu. Rekvizity, hudba a kostýmy vrátí diváky zpět v čase. V hlavní roli se představí Hynek Čermák.
Český hokej přeje všem krásné Vánoce a šťastný nový rok 2023
Český hokej přeje všem klidné prožití svátků vánočních a všechno nejlepší do nového roku 2023.
Mezinárodní hokejová federace spustila projekt IIHF Integrity
Mezinárodní hokejová federace ve snaze chránit lední hokej, jeho hráče, trenéry, funkcionáře a fanoušky před jakoukoli formou podvádění nebo zneužívání spouští projekt IIHF Integrity. Jeho nejvyšší prioritou je posílit etiku ve sportu a vypořádat se s jakýmkoliv etickým pochybením.
4. února odstartuje česká kvalifikace 2023 IIHF eWorld Championship
I v roce 2023 bude Mezinárodní hokejová federace IIHF organizovat mistrovství světa pro esport online hráče EA SPORTS™ NHL™ 23. Stejně jako loni proti sobě budou stát zástupci dvou herních konzolí (PlayStation and Xbox).
Do Síně slávy českého hokeje byli uvedeni čtyři noví členové
Ve středu 14. prosince byli do Síně slávy českého hokeje uvedeni čtyři noví členové – brankář Petr Bříza, útočníci Patrik Eliáš s Davidem Moravcem a novinář Aleš Procházka. Slavnostní událost se odehrála přímo v Síni slávy českého hokeje v Galerii Harfa.
Tisková informace z jednání výkonného výboru 16. 11. 2022
Výkonný výbor Českého hokeje na svém zasedání dne 16.11.2022 rozhodl o změnách v některých odborných komisích ČSLH. Jejich celkový počet se snížil ze 17 na 13. Šest komisí bylo zrušeno (např. veteránská, rozvoje infrastruktury..), naopak vznikly dvě nové.
Nový generální sekretář organizačního výboru MS 2024
Výkonný výbor Českého hokeje schválil novým generálním sekretářem organizačního výboru MS 2024 Vladimíra Šafaříka. Dosavadní generální sekretářka Markéta Štěrbová z rodinných důvodů na tuto funkci rezignovala.
Informace z jednání výkonného výboru ze dne 14. 9. 2022
Výkonný výbor Českého hokeje na svém jednání dne 14. září 2022 ocenil výkony národního týmu žen na mistrovství světa 2022 v Dánsku, poděkoval za skvělou reprezentaci a schválil mimořádné odměny pro hráčky i členy realizačního týmu.
Tisková informace z jednání výkonného výboru 25. 8. 2022
Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém zasedání ve čtvrtek 25. 8. 2022 rozhodl o tom, že nebude do reprezentace povolávat hráče, kteří po zahájení ruské invaze na Ukrajinu podepsali nebo podepíší smlouvu s některým klubem KHL.