Články

Informace k opatřením ministerstva zdravotnictví
Podle informací Národní sportovní agentury připravuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky opatření, kterým budou stanovena a upřesněna mimo jiné pravidla pro organizovaný amatérský sport platná od 12. dubna 2021.
Po prvním kole ankety Zlatá hokejka 2021 je v čele David Pastrňák
První kolo ankety Zlatá hokejka 2021 ovládl David Pastrňák (Boston Bruins, 506 bodů) před Ondřejem Palátem (Tampa Bay Lightning, 385) a Dmitrijem Jaškinem (HC Dynamo Moskva, 337).
Výkonný výbor: nová struktura žákovských soutěží od sezóny 2022/23
Výkonný výbor ČSLH jednomyslně schválil novou strukturu žákovských soutěží, kterou v hlasování podpořily více než dvě třetiny klubů. Podle ní bude kategorie mladších žáků zahrnovat 5. a 6. třídu, kategorie starších žáků 7. a 8. třídu a samostatnou kategorii vytvoří hráči 9. tříd.
Tisková konference k projektům z oblasti mládežnického hokeje
Ve čtvrtek 11. března proběhla online tisková konference, během které zástupci Českého hokeje představili několik návrhů na projekty v oblasti mládežnického hokeje (např.: hodnocení a diferenciace Akademií ČH nebo projekt spádových oblastí ČH).
Zemřel Václav Jáchim
Ve věku padesáti let zemřel novinář Václav Jáchim (1970), dlouholetý šéfredaktor Hokej.cz. Někdejší redaktor týdeníku Gól a měsíčníku Hokej vynikal erudicí, encyklopedickými znalostmi a nadhledem, nikdy se nesnížil k laciným senzacím a bulvární žurnalistice.
Výzva Asociace profesionálních klubů ledního hokeje
Představenstvo APK LH požádalo Český hokej o zveřejnění jejich výzvy k zaslání nabídek na výběr generálního partnera ELH pro období 2023-2028. Plný text výzvy je následující:
Zemřel Otakar Černý st.
Ve věku sedmasedmdesáti let zemřel Otakar Černý (1943), legendární sportovní redaktor, moderátor, novinář a publicista. Původně vystudovaný pedagog spolupracoval od roku 1969 s Československou a později s Českou televizí, v níž byl mimo jiné vedoucím Redakce sportu nebo jedním ze zakladatelů stanice ČT sport.
Hokej bude podruhé o Kapku lepší
4. února si lidé po celém světě připomínají den boje proti rakovině. A také hokejové hnutí se do boje proti této nemoci přidává. Startuje totiž 2. ročník projektu O Kapku lepší hokej. V něm se kluby i hráči Tipsport extraligy, Chance ligy a národního týmu spojí s Nadačním fondem Kapka naděje, aby dohromady pomohli dětem s poruchami krvetvorby.
Ivan Hlinka by oslavil 71. narozeniny
Ivan Hlinka, jedna z nevýraznějších postav historie českého hokeje, by 26. ledna 2021 oslavil 71. narozeniny. Hokejově vyrostl v Litvínově a ve své kariéře dosáhl na spoustu úspěchů na pozicích hráče i trenéra. Jako útočník získal tři zlaté medaile na MS (1972, 1976 a 1977), jako trenér poté slavil vítězství na ZOH 1998 v Naganu a na MS 1999.
Tisková informace z jednání výkonného výboru Českého hokeje 21.1.2021
Výkonný výbor Českého hokeje se zabýval hokejovými soutěžemi, které jsou kvůli nouzovému stavu a souvisejícím opatřením s výjimkou Tipsport extraligy a Chance ligy dlouhodobě přerušeny, přičemž není jasné, kdy budou moci pokračovat.