Články

Jubileum Jiřího Holečka
Pětasedmdesáté narozeniny oslavil trojnásobný mistr světa Jiří Holeček (1944), člen Síně slávy IIHF a Síně slávy českého hokeje. Odchovanec Tatry Smíchov působil v HC Bohemians Praha a HC Slavia Praha, nejvyšší československou soutěž hrál v Dukle Košice a HC Sparta Praha, s aktivní kariérou se rozloučil v Německu.
Narozeniny Václava Nedomanského
Pětasedmdesáté narozeniny slaví bývalý vynikající útočník Václav Nedomanský (1944). Rodák z Hodonína získal zlato na mistrovství světa 1972, stříbro na světových šampionátech 1965, 1966, 1971 a 1974 a bronz v letech 1969, 1070 a 1973. V roce 1968 pomáhal vybojovat stříbrné medaile na olympijských hrách v Grenoblu, v roce 1972 bronz na olympijském turnaji v Sapporu. Reprezentační dres oblékl ve 220 zápasech, v nichž vstřelil 163 branek.
Zemřel MUDr. Otto Trefný
Ve věku sedmaosmdesáti let zemřel MUDr. Otto Trefný (1932), bývalý dlouholetý lékař hokejové reprezentace a primář chirurgického oddělení nemocnice v Ústí nad Labem. Otto Trefný působil více než tři desítky let ve zdravotnické komisi ČSLH, z toho dvacet let byl i lékařem národního mužstva.
Upozornění ministerstev školství a vnitra
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo vnitra požádaly členské svazy ČUS o spolupráci při aktivitách, omezujících nevhodné používání státní vlajky České republiky sportovními fanoušky. V dopise mimo jiné upozornily, že státní symboly ČR je třeba používat v souladu se zákonem č. 352/2001 Sb.
Dobročinný projekt Legenda pomáhá se vrátí v příští sezóně
V prvním ročníku pomohl vybrat téměř dva miliony korun, a proto se dobročinný projekt Legenda pomáhá vrátí! Fanoušci se na speciální edice dresů svých oblíbených klubů mohou těšit v sezóně 2019/2020, ve které by legendární hokejista a trenér Ivan Hlinka oslavil 70. narozeniny. Právě na Nadační fond Ivana Hlinky putovaly v prvním ročníku finanční prostředky z rozsáhlé akce dresů z tohoto projektu, který spojil celé hokejové hnutí v České republice. Legenda se vrací!
Na Hokejovém fóru se sešli zástupci vedení Českého hokeje a klubů
Z iniciativy prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále proběhlo Hokejové fórum, kterého se zúčastnila více než stovka delegátů – majitelů, generálních a sportovních manažerů, případně vedoucích mládeže – z klubů Tipsport extraligy, Chance ligy a II. ligy. Mezi účastníky fóra byl vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička, v programu vystoupili vedoucí představitelé Českého hokeje, zástupci klubů nebo Martin Musálek z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Na prezentaci z Hokejového fóra se můžete podívat zde.
Do síně Slávy českého hokeje byli uvedeni Roman Hamrlík, Martin Ručinský, Oldřich Válek a Zdeněk Uher
Novými členy Síně slávy českého hokeje se stali olympijský vítěz Roman Hamrlík, olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Martin Ručinský, mistr světa Oldřich Válek a úspěšný trenér Zdeněk Uher.
Výkonný výbor odvolal Adama Svobodu z funkce
Výkonný výbor Českého hokeje odvolal Adama Svobodu z funkce trenéra brankářů reprezentace do osmnácti let. Reagoval tak na vážnou automobilovou nehodu, kterou bývalý reprezentační brankář nedávno způsobil pod vlivem alkoholu.
Modernizace postupu při vhazování za použití pravidla 59
Výkonný výbor ČSLH schválil na svém dnešním jednání návrh komise rozhodčích na úpravu pravidla 59 „Chybné vhazování“, jehož cílem je urychlení procedury vhazování.
Český hokej přeje všem krásné Vánoce a šťastný nový rok
Český hokej přeje všem klidné prožití svátků vánočních a všechno nejlepší do nového roku 2019.