16.11.2023 | Petr Koval

Ženy: Úspěšný turnaj, je ráda Neubauerová. Pochvaluje si i fanoušky

Dvě čistá konta a stoprocentní bilance včetně vítězství nad Finskem. Taková byla další zastávka Češek na Euro Hockey Tour. Národní výběr sehrál zápasy se Suomi, Dánském a domácím Německem. Čtyři góly na turnaji vstřelila Noemi Neubauerová. Ta si pochvalovala nejen výkony, ale i atmosféru.

Česká reprezentace po výhrách 4:2 nad Finkami, 5:0 nad Dánskem a 8:0 proti Němkám suverénně ovládla turnaj v Německu. „Určitě ho můžeme hodnotit jako úspěšný. Myslím si, že se nám opravdu vyvedl. Nejtěžší zápas byl jednoznačně proti Finsku. Ale po celý turnaj byly naše výkony konzistentní, což je super,“ hodnotí uplynulý týden hokejistka, jež svoji kariéru započala v klubu Hvězda Praha.

Na český ženský hokej se tak i díky zlepšeným výsledkům v posledních letech upíná čím dál větší pozornost. „Za poslední dobu víme nejen my, ale i lidé kolem, že český ženský národní tým je dobrý. Máme za sebou dobré výsledky, včetně dvou bronzových medailí z posledních mistrovství světa. Takže očekávání byla velká. Ale s tlakem jsme si dobře poradily a zvládly to,“ popisuje Neubauerová zvýšená očekávání fanoušků.

Hráčka, která si vyzkoušela univerzitní NCAA a nyní působí ve švédském Brynäs IF, zaznamenala povedený turnaj. Ze tří duelů odešla s bilancí 4+1. „Holky mi ty góly vypracovaly, já to měla skoro do prázdné brány, takže velký dík patří jim. Samozřejmě to potěší. Hrály jsme dobře jako tým a je super, že to tam padlo,“ pochvaluje si souhru ve své formaci.

Ta hned do úvodního duelu proti Finsku vstoupila dobře a již v osmé minutě otevřela gólový účet. „V šatně si často říkáme, že chceme hrát hned od začátku. Chceme diktovat tempo hry a být týmem, který má hru ve svých rukou. Do každého zápasu jsme šly s touto mentalitou a podařilo se nám vstřelit góly hned na začátku utkání a celkově od začátku dominovat,“ prozrazuje.

Zápasy v Německu doprovodila i početná divácká návštěva. Diváci chodili v Landshutu hlavně na své domácí hráčky. V posledním zápase se Němky střetly právě s českým výběrem a na zápas přišly přes tři tisícovky lidí.

"Když jsme hrály doma kvalifikaci, tak přišlo také hodně lidí. Každopádně hrát na ledě před tolika lidmi je super. Ať už fandí nám, nebo Německu. Jen to, že se na nás na fanoušci dorazili podívat, nás moc potěšilo a strašně moc si toho vážíme,“ říká česká útočnice.

A vypíchla zvlášť onen poslední zápas. „Ceníme si toho, že se na poslední zápas přišlo podívat tolik lidí. Vyznívá z toho to, že se o nás lidé začínají více zajímat. A my se snažíme, abychom předváděly zábavnou hru, aby to diváky bavilo,“ dodává.

Příští turnaj odehraje reprezentace ve Švédsku. „Zatím tady moc lidí neznám, ale bylo by fajn, kdyby se někdo přišel podívat. Je super, že to máme blízko, hodně holek hraje ve Švédsku. Turnaje jsou fajn. Víme, že máme šanci se ukázat a zabojovat o MS. Pro mladé hráčky je to super příležitost,“ uzavírá Neubauerová.

Související články