25.02.2023 |

Začala aukce obrazu s trenéry z Nagana, výtěžek poputuje na NF Ivana Hlinky

Na den přesně čtvrt století po vítězství českých hokejistů na olympiádě v Naganu proběhla v Praze slavnostní premiéra rodinného filmu Děti Nagana. Komentátor Robert Záruba pak jménem tvůrců a Liběny Hlinkové zahájil internetovou aukci obrazu s názvem „Kouč“ od malíře Slavoje Síse.

Hlavním motivem obrazu je trenérská dvojce české reprezentace z roku 1998 Ivan Hlinka a Slavomír Lener. Slavomír Lener drží v ruce vítězný puk s logem olympijských her v Naganu. V pozadí je motiv vlajky České republiky, kterou tento tým v danou chvíli skutečně sjednotil. V ní jsou zobrazeny poznámky (soupisky hráčů) Ivana Hlinky z olympijských her. V popředí obrazu je pak napsáno zlatou barvou několik slov. Opět se jedná o poznámky Ivana Hlinky, které si připravoval k nadcházející sezóně.

Dražba potrvá dva týdny a její výtěžek půjde ve prospěch Nadačního fondu Ivana Hlinky, jež se zabývá podporou bývalých hráčů a ostatních činovníků ledního hokeje, kteří se sami nebo jejich rodiny nacházejí v sociálně obtížné životní situaci.

Slavomír Lener a Liběna Hlinková se slavnostní premiéry filmu zúčastnili, mezi prvními diváky nechyběli ani tehdejší vítězové Dominik Hašek, Jiří Šlégr, Josef Beránek, František Kučera nebo hokejová legenda Jiří Hrdina.

Aukce probíhá na adrese: https://www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/3231

Více o filmu Děti Nagana a trailer.