28.01.2024 | Tisková zpráva

Za Český hokej bude vystupovat bývalá mluvčí resortu školství Aneta Lednová

Český svaz ledního hokeje má od půlky ledna novou tiskovou mluvčí, kterou se stala Aneta Lednová. Ta donedávna působila jako tisková mluvčí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, kde pět let zastávala také pozici vedoucí oddělení komunikace s médii.

„Očekávám a věřím, že nová tisková mluvčí, která má za sebou bohaté zkušenosti, pomůže našemu svazu především zlepšit vztahy s médii a šířit tak dobré jméno našeho hokeje a jeho hráčů,“ říká prezident Českého svazu ledního hokeje Alois Hadamczik a dodává, že první velkou výzvou pro novou mluvčí svazu bude nadcházející mistrovství světa ledního hokeje, které se uskuteční v České republice již letos v květnu.

„Ministerstvo školství mělo v době mého nástupu do pozice tiskové mluvčí v gesci také oblast sportu. Jedná se tedy o oblast, se kterou jsem se již profesně setkala, a jsem připravena své zkušenosti z tehdejší doby využít také pod vlajkou Českého svazu ledního hokeje. Stejně tak budu čerpat ze svých letitých zkušeností z pozice novinářky,“ říká Aneta Lednová. Ta po absolvování Univerzity Jana Amose Komenského, kde vystudovala sociální a mediální komunikaci, působila například jako redaktorka denního zpravodajství České televize, reportérka portálu Novinky.cz anebo vedoucí magazínů městských částí Praha TV. V roce 2018 se stala tiskovou mluvčí a vedoucí oddělení komunikace s médii Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, kde působila až do loňského roku.