08.02.2024 |

Víc než 3300 diváků – padl nový rekord v návštěvnosti ženského hokeje v České republice

Po dnešním utkání Česko – Finsko, které se hrálo v rámci turnaje Women‘s Euro Hockey Tour (WEHT) v Liberci, padl nový rekord v divácké návštěvnosti na jedno utkání žen hrané v České republice. Oba ženské národní týmy přišlo do arény Bílých tygrů podpořit 3313 diváků a byl tak překonán rekord z roku 2012.

Dosavadní rekord drželo utkání české ženské reprezentace výběru do 18 let, kdy v roce 2012 Češky bojovaly s Finkami. Na juniorské mistrovství světa dorazilo do Přerova, kde se oba týmy střetly, 3 250 diváků. V ženské seniorské kategorii byl v České republice diváckým rekordem počet 2 041 fanoušků z roku 2014, kdy Česko porovnalo síly se sousedním Slovenskem.

V Liberci se aktuálně odehrává Women‘s Euro Hockey Tour. Turnaj, který vůbec poprvé zavítal na české území. Už na první utkání českého národního týmu žen si do liberecké arény našlo cestu více než 1 700 fanoušků, kteří fandili celých 60 minut hry a hnali výběr trenérky Carly MacLeodové k vítězství 7:1 nad Německem.

„Atmosféra byla úžasná. Musela jsem si fanoušky dokonce vyfotit, abych to poslala svým kamarádům do Kanady. Z publika šla cítit velká podpora,“ řekla trenérka Carla MacLeodová po utkání.

Na páteční duel s Finskem, se kterým český tým v této sezóně soupeří o prvenství na turnajích WEHT, dorazilo diváků ještě více a po dvanácti letech se tak podařilo rekord překonat.

„Jsem moc ráda, že se nám divácký rekord podařilo překonat. V posledních letech se ženský hokej v České republice těší většímu povědomí i pozornosti, kterou si hráčky více než zaslouží,” popisuje generální manažerka české reprezentace Tereza Sadilová.

„Ženský hokej je pro nás stále důležitějším a těší se čím dál tím větší oblibě. To potvrzuje i zájem partnerů a podepsání smlouvy s novým generálním partnerem Skupinou Vinci Construction CS“ pokračuje marketingový a obchodní ředitel Ondřej Šnaidauf.

Turnaj WEHT má na programu česká utkání ještě o víkendu. V sobotu se česká reprezentace utká od 17 hodin se Švýcarskem, v neděli pak od 14:30 změří síly se Švédskem.

Související články