27.11.2023 | Ondřej Gajdáček

OBRAZEM: Mladíci absolvovali skills kemp v Litomyšli

V pořadí již třetí dovednostní kemp se konal v Litomyšli a objevili se na něm především mladíci z východní poloviny republiky. Dorazilo na něj celkem 24 mladých českých nadějí kategorie do šestnácti let.

Pravidelné skills kempy pořádá Český hokej už od sezony 2021/2022. Jedná se o jednodenní srazy pro hráče ze všech koutů republiky, kteří si zde zlepšují své dovednosti jako například střelbu, zakončení či techniku bruslení.

Širší česká reprezentace má v tomto ročníku za sebou již dvě zastávky dovednostních kempů. Ten úplně první byl 24. září v Kravařích, kam se sjelo celkem 24 českých mladíků ročníku 2008 z východní části České republiky. Západní část se pak potkala 1. října v Praze.

Druhá dvojice zastávek započala 26. listopadu v Litomyšli, kam se opět sjel výběr 24 mladých českých hráčů do 16 let z východní části Česka. Ti na ledě absolvovali dva hodinové bloky věnované rozvoji jejich dovedností. Nejpočetnější zastoupení zde měl Třinec, z něhož bylo vybráno šest českých mládežníků.

Druhý pár kempů se uzavře 3. prosince, kdy nadějní hráči zamíří do Plzně, kam se sjede opět 24 zástupců českých klubů, tentokrát převážně ze západu Čech.

Galerie

Související články