02.09.2023 | Štěpán Navrátil

U16: Kluci jsou ve slušné kondici, říká po testech trenér Razým

Po povedeném turnaji v Salzburgu, kde dva týmy české reprezentace do šestnácti let zvládly vyhrát sedm z osmi odehraných utkání, následovala pro stejnou věkovou kategorii o víkendu řada testů. Ty podrobně zhodnotí fyzickou výkonnost hráčů.

Reprezentační výběry do šestnácti let mají za sebou povedený turnaj v Salzburgu, kde se střetli s týmy domácího Red Bullu. Český výběr byl přitom rozdělen na bílé a červené. Měli jsme možnost mít v Salzburgu dva týmy po patnácti, z osmi utkání jsme vyhráli sedm a prohráli pouze jediné,“ pochvaloval si výsledky hlavní trenér týmu Milan Razým.

Do dobrých výsledků se promítnula i připravenost mladých reprezentantů, kterou náročný trenér vyzdvihnul.

„Kontrolní testy, které jsme dělali před odjezdem do Salzburgu, nám ukazovaly, že kluci nejsou na svou věkovou kategorii špatně připraveni a jsou ve slušné kondici. Samozřejmě je čeká ještě hodně dřiny, musí na sobě pracovat každý den,nenechává Razým spát mladé hokejisty na vavřínech.

Krátce po turnaji čekaly reprezentanty také čistě fyzické testy, které se konaly pod záštitou Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

„Jak kluci dopadli? To my ještě nevíme, pouze jsme připravili plán pro čtyřicet hráčů a šest gólmanů, které jsme rozdělili do požadovaných skupin a dali jim scénáře, jak mají chodit. Jedni byli na zimním stadionu Hvězdy, druzí na fakultě. Odpoledne jsme se sešli, využili jsme prostoru a sehráli utkání. Druhý den jsme hráče vyměnili, výsledky budeme očekávat od fakulty,popsal kouč mládežnické reprezentace.

Bylo tam pár nových kluků, kteří se nedostali do Salzburgu nebo vypadli z nominace kvůli zranění. Jinak samozřejmě kluci pravidla znali. Tady to bylo trošku specifičtější, protože jsme celý den neměli hotel a podobně. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně, snažili se. Očekáváme, že výsledky budou uspokojivé, dodal ještě Razým.

Ten si zároveň pochvaloval modelové utkání, které mladí hokejisté sehráli. Ve velkém horku a po testech se mohlo zdát, že půjde o přátelské tempo, opak byl ale pravdou.

Doplnili jsme týmy, jaké jsme měli v Salzburgu, o kluky, kteří chyběli. Měli jsme na jedné straně dvacet a na druhé devatenáct hráčů. Utkání bylo velmi kvalitní. Rychlé a vyrovnané. Kluci, kteří tam byli poprvé, se také snažili. Ve výsledku vyhráli červení 4:3, bylo to velmi těsné,“ líčil Razým.

Ten dal navíc opatrnost stranou a vypíchnul pár jmen, které zaujaly. „Blýskl se Bělohorský, dal všechny tři góly za bílé. V červených postupně skórovali Katolický, Kubín, Weiss a Glos,popsal průběh duelu Milan Razým.

Se začátkem září se plně rozbíhá i nejvyšší liga dorostenců, která leccos naznačí o následném složení týmu na plánované akce. Očekáváme start dorostenecké extraligy, po deseti kolech svoláme dvaadvacet hráčů a dva gólmany. V říjnu máme plánovanou akci opět v Salzburgu, tentokrát ale už proti výběru o rok starších hráčů. Tam dáme příležitost víceméně hráčům, kteří se z původní nominace v srpnu omluvili ze zdravotních důvodů, a samozřejmě klukům, kterým se bude dařit. Tým bude ale i doplněn o kluky, kteří s námi v Salzburgu byli,naznačil své plány hlavní trenér reprezentace do šestnácti let.

Galerie