06.02.2024 | David Zlomek

Turnaj WEHT v Liberci nabídne seminář pro trenéry a rodiče

V pátek 9. února, tedy zhruba uprostřed turnaje WEHT v Liberci, se v prostorách Home Credit Areny uskuteční seminář pro trenéry a rodiče, kteří se chtějí dozvědět více o ženském hokeji.

Celá akce započne hned od pátečního rána ve VIP prostorách liberecké arény.

Hned od 8:30 si vezmou úvodní slovo tři výrazné osobnosti současného českého ženského hokeje - promluví generální manažerka Tereza Sadilová a dvě hráčky, které momentálně působí v prestižní zámořské lize, Denisa Křížová a Aneta Tejralová. Součástí jejich bloku bude jejich vyprávění o zkušenostech a úskalí výchovy mladých hokejistek a také následná diskuze.

Od devíti hodin převezme štafetu zhruba na hodinu Jan Lucák. Ten bude v prostředí jako doma. Nejen, že trénuje v mládežnických strukturách Bílých Tygrů a vede jejich ženský tým, ale hlavně je trenérem národního týmu žen do 16 let.

Popisovat bude projekt Future Olympians do patnácti let, a to jeho cíle či návaznost na reprezentaci do 16 let. Té se bude věnovat také, řeč bude o fungování během kempů a turnajů, očekávání od hráček na úrovni národního týmu, základních herních principech či transferu do tréninků.

Od desáté hodiny následuje blok trenéra Dušana Andrašovského, který v lednu dovedl reprezentantky do osmnácti let k senzačnímu stříbru na MS. Právě o tom bude mluvit, k tomu představí i verzi projektu Future Olympians do 19 let.

Celé dopoledne pak zakončí trenérka národního týmu Carla MacLeodová. Ta představí zmiňovanou PWHL (Professional Womens Hockey League), zkušenosti s nově vznikající soutěží, kvalitě hráček v lize a směr ženského hokeje do budoucna.

Důležité informace:

  • Datum: 9. 2. 2024
  • Čas: 9:00 – 12:00
  • Místo: VIP prostory Home Credit Areny
  • Vstupné: 200 Kč, platba na místě (vstupenky na páteční zápasy SUI-SWE a CZE-FIN jsou v ceně)
  • přihlášení pro trenéry: systém Coach Manager
  • přihlášení pro rodiče: https://forms.gle/N4Qi9amUF5zMvh1M7

Program:

8:30 – 9:00 hod. - Tereza Sadilová, Aneta Tejralová, Denisa Křížová

9:00 – 9:50 hod. - Jan Lucák

10:00 – 10:50 hod. - Dušan Andrašovský

11:00 – 11:50 hod. - Carla MacLeodová

Související články