13.09.2023 | Tisková zpráva

Carla MacLeodová získala důvěru ve vedení české hokejové reprezentace žen

Carla MacLeodová bude u české hokejové reprezentace žen působit minimálně dalších dva a půl roku. Prodloužení spolupráce schválil na svém zasedání výkonný výbor Českého hokeje. Zkušená trenérka tak povede národní tým žen na dalších dvou světových šampionátech i zimních olympijských hrách 2026 v Itálii.

MacLeodová bude moct navázat na dosavadní práci u české hokejové reprezentace žen, kterou loni dovedla k historické bronzové medaili z mistrovství světa a letos k její obhajobě. „Moc si vážím důvěry od Českého hokeje. Práce u národního týmu žen mě moc baví. Je skvělé, že se nám podařilo z posledních dvou mistrovství světa přivézt dvě medaile, ještě větší radost mám ale z toho, že můžeme s děvčaty navázat na dobrou práci a pokusit se posunout českou hokejovou reprezentaci ještě o kus dál,“ říká jednačtyřicetiletá rodačka z kanadské Alberty.

Výkonný výbor ocenil přínos kanadské trenérky, která dostala důvěru vést národní tým žen ještě minimálně na dalších třech vrcholných akcích. „Během této sezony odehrajeme ještě tři turnaje v rámci Euro Hockey Tou a také mistrovstvím světa v USA, kde budeme chtít opět uspět,“ pokračuje MacLeodová s tím, že o motivaci do dalších sezon rozhodně nebude nouze. „V dubnu 2025 pak máme na programu domácí světový šampionát a o dalších deset měsíců později olympiádu. Česko je hokejový národ a obě akce budou určitě hodně sledované. Moc se na ně těšíme,“ dodává.

Jako hráčka získala Carla MacLeodová zlato na zimních olympijských hrách 2006 v Turíně a 2010 ve Vancouveru. S výběrem Kanady se také v letech 2005–2009 zúčastnila čtyř světových šampionátů, na kterých vybojovala jednu zlatou a tři stříbrné medaile. Od roku 2012 je členkou Canadian Olympic Hall of Fame. Trenérské činnosti se věnuje od roku 2010. Působila u kanadské ženské reprezentace U18 i u výběru Japonska.

Výkonný výbor Českého hokeje se s trenérkou národního týmu žen zároveň domluvil, že v rámci rozvoje trenérské kariéry bude respektovat její případné klubové působení na nejvyšší úrovni, pokud její případná práce v klubu nebude zasahovat do jejích reprezentačních povinností. Výkonný výbor zároveň potvrdil na dalších dva a půl roku pozici generální manažerky národního týmu žen také Tereze Sadilové.