09.11.2021 | Tisková zpráva

Trenér reprezentace žen uzavřel soupisku pro olympijskou kvalifikaci

Trenér české ženské reprezentace Tomáš Pacina rozhodl o finální nominaci před čtvrtečním startem domácího kvalifikační turnaje na ZOH v Pekingu. Na třiadvacetičlenné soupisce figurují 3 brankářky, 7 obránkyň a 13 útočnic.

Na českou soupisku se nakonec nedostaly obránkyně Klára Seroiszková a útočnice Agáta Sarnovská. „Každý tým je nějakou mozaikou, kdy má každá lajna nějakou roli. Čekali jsme v podstatě do poslední chvíle, a nakonec jsme na soupisku nenapsaly jednu obránkyni a jednu útočnici. Není to ani tak, že by tyto hráčky odvedly špatný výkon, to vůbec ne. Hráčky před nimi byly ale lepší v tom, že zapadají lépe do našeho systému. Rozhodlo pár malých detailů pro to, že jsme se tady rozhodli nechat třeba Karolínu Erbanovou, protože má fantastické bruslení, klid a umí dát gól,“ komentoval uzavření soupisky Tomáš Pacina. Další komentáře trenéra národního týmu žen najdete níže:

O Karolíně Erbanové:

„Karolína má dvě velké výhody. Jedna z nich je, že je fantastickou bruslařkou, a moderní hokej je o bruslení, protože pokud se nedostaneme na puk, nemůžeme s ním ani hrát. Další výhodou je, že má čuch na branku, navíc je to profesionální sportovec, který přesně ví, na čem má pracovat, a jde si za tím. Udělala velký pokrok, hokejové instinkty lepší každým tréninkem. Jak často ji uvidíme v zápasech, ještě nevím, ale ukázala nám i dobré věci třeba i ve hře v oslabení.“

O čtvrtečním startu kvalifikace:

„Je to tak půl na půl. Na jednu stranu se hodně těšíme, ale už jsme tady deset dní, takže do toho jde trochu i únava, ale myslím, že se to zlomí. Jsem přesvědčen, že ve čtvrtek budeme dobře připraveni na Norky.“

O prvním soupeři z Noska:

„Je to agresivní a zároveň velice disciplinovaný tým, který nás velice dobře prověří. Norky jsou velice dobře koučované, dobře bruslí a budou bojovat. Do zápasu musíme jít, jako bychom hráli s Finskem nebo s Amerikou či Kanadou.“

Olympijská kvalifikace odstartuje zítra 11. listopadu 2021 v Chomutově. Vstupenky jsou stále v prodeji přímo v ROCKNET Areně nebo na www.ceskyhokej.cz/OH-zeny. Cena denní vstupenky (na dva zápasy) činí 150 Kč.

Nominace ženské reprezentace na olympijskou kvalifikaci (25):

Brankářky (3): Klára Peslarová, Viktorie Švejdová (MODO Hockey), Kateřina Zechovská (HC Draci Bílina).

Obránkyně (7): Tejralová Aneta (SKIF N. Novgorod), Pejšová Daniela (MODO Hockey), Kolowratová Samantha (Brynäs IF), Horálková Pavlína (Birjusa Krasnoyarsk), Lásková Dominika (Merrimack College), Čajanová Sára (HC Bobři Val. Meziříčí), Trnková Andrea (HC Spartak Choceň)

Útočnice (13): Radová Tereza (Göteborg HC), Křížová Denisa, Mrázová Kateřina (Brynäs IF), Bukolská Kateřina (Leksand IF), Mlýnková Natálie, Pátková Kristýna (University of Vermont), Hymlárová Klára (St. Cloud State University), Neubauerová Noemi (Colgate University), Mills Alena (HPK), Přibylová Vendula (AIK Stockholm), Serdar Lenka (Linköpings HC), Lédlová Aneta (SK Kadaň), Erbanova Karolína (Almtuna IS)

Realizační tým:

Manažer týmu: Martin Loukota
Hlavní trenér: Tomáš Pacina
Asistent trenéra: Jakub Peslar
Asistent trenéra: Jiří Vozák
Trenér brankářů: Martin Fous
Videokouč: Tomáš Jankovič
Lékař: Jan Frühauf
Fyzioterapeut: Anna Šulcová
Kondiční trenér: Filip Raptapulos
Media manažer: Tereza Sadilová
Kustod: Marcel Krejsa
Kustod: Karolína Kovářová
Vyřazené hráčky: Seroiszková Klára, Sarnovská Agáta

Rozpis zápasů (všechny zápasy odvysílá Česká televize):

čtvrtek 11. listopadu 2021
12:00 Maďarsko - Polsko
16:00 Česko - Norsko

sobota 13. listopadu 2021
16:00 Polsko - Česko
20:00 Maďarsko - Norsko

neděle 14. listopadu 2021
16:00 Česko - Maďarsko
20:00 Norsko - Polsko