18.11.2023 | Štěpán Navrátil

Taháky týdne: V juniorské a dorostenecké extralize se rozhoduje o postupu

Poslední čtyři kola zbývají v základní části DHL extraligy juniorů. Z každé skupiny postoupí jen čtveřice týmů do vyřazovací části, ve hře je však řada celků. Postupně se formuje také postupující pětka v dorostenecké soutěži, kde je však tabulka východní skupiny nesmírně vyrovnaná.

Juniorská extraliga nabídne několik soubojů o postup

Ve čtvrtek si to spolu rozdají ve východní skupině dva týmy na hraně postupu. Pardubice a Jihlava mají na čtvrtém a pátém místě shodný počet čtyřiceti bodů, Dynamo je lepší jen díky rozdílu ve skóre.

Oba týmy sice ještě čeká dohrávka příští pondělí, ale vzájemný duel by mohl pomoci rozklíčovat postupové karty. Pikantní souboj zažije nový trenér Pardubic Jakub Venc, který přišel před týdnem z dorostu Jihlavy.

V západní části soutěže dojde na západočeské derby mezi Karlovými Vary a Plzní. Energetici jsou na tom o kus lépe a ze třetí příčky ztrácejí pouhé čtyři body na vedoucí Liberec. Na druhé straně Škodovka potřebuje dohnat osmibodovou ztrátu na čtvrtý Hradec Králové, aby mohla vůbec pomýšlet na postup do nadstavbové části.

foto: Ronald Hansel/Juniorský hokej

Na programu je však i další řada důležitých soubojů. České Budějovice odehrají duely s Karlovými Vary a Hradcem Králové. Průběžně druhou mladou Boleslav zase čeká zápas s vedoucím Libercem, ale i pražskou Spartou. Mezi druhou Boleslaví a šestým Motorem je přitom rozdíl pouhých čtyř bodů. Postoupit může kdokoliv.

Tabulku soutěže naleznete ZDE.

V dorostu dojde na východočeské a slezské derby

V úterý čeká dorosteneckou extraligu pikantní souboj Hradce Králové s Pardubicemi. Dynamo je průběžně druhé, jestliže ale vyhraje Mountfield, přeskočí o bod právě svého soka v tabulce.

Podobný duel se odehraje také ve Slezsku, kde vedoucí Třinec poměří své síly s průběžně třetí Riderou. Náskok Ocelářů je však v čele větší, Vítkovice na ně ztrácí sedm bodů.

foto: Mládež HC Oceláři Třinec

O postup ale bojují také Kometa, Přerov a Jihlava. Druhé Dynamo a sedmou Duklu dělí osm bodů, a tak je místo v první pětce východní skupiny dosažitelné pro všechny týmy. Brňané si to rozdají ve čtvrtek s Pardubicemi, Hradec zase zavítá na led vedoucího Třince. Mountfield následně v sobotu poměří své síly s Přerovem.

Tabulku soutěže naleznete ZDE.

Reprezentace U16 zamíří do Litomyšle

V neděli 26. listopadu má svůj program také reprezentace do šestnácti let. Národní tým se totiž vydá do Litomyšle, kde ho na místním zimním stadionu čeká dovednostní kemp, kde budou hráči moct rozvíjet své herní schopnosti.

Jednodenní kempy však nejsou novinkou. Naopak, jde o plánované akce, které si trenér výběru Milan Razým nemůže vynachválit. „Měli jsme jednu omluvenku kvůli zranění, jinak přijeli všichni kluci. Myslím, že to splnilo účel. Samozřejmě to není myšleno tak, že se kluci za jeden den naučí něco převratného. My to pojímáme jako ukázku, jak by na sobě měli pracovat v klubech,“ říkal například po kempu na konci září.

Stane se tak dva týdny poté, co se nejmladší reprezentace v rámci pauzy setkala v přípravných zápasech se Švýcarskem a Slovenskem. Více informací o všech čtyřech zápasech najdete na tomto odkazu.

úvodní foto: Roman Kantor/HC Kometa Brno