25.11.2023 | Štěpán Navrátil

Taháky týdne: Parahokejisté míří do Kanady, v extralize juniorů finišuje základní část

Poslední listopadový týden nabídne závěrečná kola DHL extraligy juniorů. V nejvyšší dorostenecké lize zase dojde na bitvu o Prahu a parahokejová reprezentace zamíří na turnaj do Kanady.

V juniorské extralize se rozhoduje o postupu

V západní skupině si to hned šestice týmů rozdá o čtyři postupová místa, první Liberec a šesté České Budějovice totiž dělí pouhých šest bodů. Ve středu započne 27. kolo Sparta s Motorem, o den později následuje důležitý souboj Mladé Boleslavi s karlovarskou Energií.

V sobotu zase zakončí základní část poslední čtveřice duelů. O přímý postup si to rozdají zejména Hradec Králové se Spartou, Budějovice s Boleslaví a Karlovy Vary s Libercem.

Na východě ztrácí páté Pardubice na postupové pozice tři body. V pondělí je čeká důležitá dohrávka 18. kola, kdy vyzvou Jihlavu. Složitý program bude mít také čtvrtá Ridera, nejprve totiž ve slezském derby narazí na Třinec, a pak uzavře základní část na ledě Dukly.

Dorosteneckou extraligu okoření derby pražských S

Pondělní dohrávku 16. kola obstarají Sparta se Slavií, favoritem však budou sešívaní. Ve skupině B si to zase o první místo rozdají Pardubice a Třinec. Ve čtvrtečním souboji se bude hrát na ledě vedoucích Ocelářů, kteří na soupeře mají navrch dva body.

Rozpis a tabulku dorostenecké extraligy najdete ZDE.

Parahokejová reprezentace míří do Kanady

V pondělí 27. listopadu má národní tým naplánovaný sraz a o den později odlétá do Kanady, kde v neděli odehraje své první utkání proti Spojeným státům. Následně vyzve domácí Kanadu a celý turnaj uzavře střetnutím v repríze duelu o bronz na posledním MS s Čínou.

Více informací naleznete ZDE.

úvodní foto: parahockey.cz; foto: Ronald Hansel/Juniorský hokej