30.09.2023 | Štěpán Navrátil

Taháky týdne: Junioři nabídnou slezské derby, dorostenci přímý souboj o první místo

Juniorská extraliga nabídne třaskavá derby. Nejprve se spolu střetnou Vítkovice s Třincem, poté v záchranářských soubojích vyzve Zlín nejprve Olomouc, a pak i Přerov. V nejvyšší dorostenecké lize na sebe narazí dva nejúspěšnější týmy skupiny A. Slavia si to rozdá s Karlovými Vary o první místo. 9. třídám vévodí dosud stoprocentní Liberec a Kometa. Dokáží svou bilanci udržet i nadále?

Juniory čeká slezské derby a souboje posledních

Ve 13. kole DHL extraligy juniorů na sebe narazí Vítkovice a Třinec. Oceláři jsou prozatím neúspěšnějším týmem, za odehraných dvanáct kol posbírali celkově 29 bodů a vedou tabulku východní skupiny. Ridera na tom také není vůbec špatně, s dvaceti body ztrácí jen tři na druhou Kometu Brno. Vítkovice navíc ovládly první vzájemný duel a v posledních zápasech ukázaly skvělou herní formu. Dokázaly totiž vynulovat Olomouc, a i za nepříznivého stavu 0:3 otočily utkání s Kometou.

Pikantní a velice důležité dva duely odehraje také Zlín. Ve středu 4. 10. zavítá na led Olomouce a následně v sobotu přivítá na domácí půdě Přerov. Zubři i Mora ztrácí na Berany pouhý jeden bodík, a tak budou souboje ve spodních patrech tabulky nesmírně důležité pro další vývoj soutěže. Na páté Pardubice ztrácí Zlín osm bodů, Olomouc s Přerovem dokonce devět.

Slavia s Energií si to rozdají o první místo

V sobotu započne druhá třetina základní části dorostenecké extraligy. Třešničkou na dortu bude souboj o první místo ve skupině A, kde si to spolu rozdají pražská Slavia a karlovarská Energie. Hráči z lázeňského města se mohou pyšnit vůbec nejproduktivnějším útokem a nejpevnější obranou v celé soutěži. Od úvodní prohry ve vzájemném utkání ale Slavia ani jednou nezaváhala a zvítězila sedmkrát v řadě. Na Karlovy Vary ztrácí v tabulce pouhé dva body, a tak by ji výhra v základní hrací době mohla posunou do čela.

V 9. třídách kralují Liberec s Kometou Brno

Extraliga 9. tříd se již posunuje do druhé čtvrtiny základní části. V čele tabulky skupiny A jsou dva šestnáctibodové celky, a to Škoda Plzeň a Karlovy Vary. V dalších dvou skupinách však vedou doposud stoprocentní týmy. Skupině B vévodí Liberec, jenž v sedmi duelech získal plný počet 21 bodů. Stejně je na tom i Kometa Brno ve skupině C, která má před druhou Jihlavou náskok sedmi bodů. Prodlouží obě mužstva svou skvělou sérii?foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej; Vojtěch Gargulák, PSG Berani Zlín