11.02.2024 | Štěpán Navrátil

Taháky týdne: Důležité boje o pořadí, regionální ligy začínají nadstavbu

Juniorské soutěže vyhlíží náročný týden. V repríze loňského finále se střetnou Oceláři se Spartou, ve skupině o účast se bojuje o každou příčku. Regionální ligy zase začínají s nadstavbovou částí.

Juniory čekají důležité souboje směrem do play-off

Skupinu O pořadí v play-off ozdobí duel prvního s druhým. V repríze loňského finále se totiž v sobotu střetne pražská Sparta s Oceláři Třinec. V předních příčkách může zahýbat kartami ovšem i brněnská Kometa, která momentálně ztrácí na Pražany pouhé tři body. Důležité jsou pro skupinu první čtyři příčky, které poskytují možnost přímého postupu do čtvrtfinále.

O účast v play-off bojují všechny týmy ve skupině. První Plzeň s druhými Pardubicemi mají sice vysoký náskok, ale pozice až do čtvrtého místa zajišťují předkolo v play-off. Poslední čtyři celky se pak utkají o udržení v soutěži. Vše ale zůstává otevřené, třetí Hradec Králové a poslední Motor České Budějovice totiž dělí pouhých pět bodů. Vzájemné duely v týdnu tak budou nesmírně důležité.

Dorost vyhlíží poslední 4 týdny nadstavbové části

Zejména složité prověrky čekají ve skupině o pořadí v play-off poslední Přerov. Zubři ještě nevyhráli a nyní vyzvou silnou Energii Karlovy Vary a plzeňskou Škodovku. Vedoucí skupina tabulky je však velmi vyrovnaná, čtveřici týmů na špici dělí pouhé tři body.

foto + úvodní foto: Ronald Hansel/Juniorský hokej

Skupina o účast je o hodně našlapanější, všechny týmy se totiž chtějí probojovat na první dvě příčky. Na záda první Komety tak dýchá několik týmů, zejména Zlín a Sparta v těsném závěsu. Na druhém pólu musí zabrat Olomouc, která se střetne s Porubou, což je pro ni důležitý boj o záchranu. Poslední tým totiž čeká přímý sestup.

V regionálních soutěžích skončily základní skupiny

Regionální liga juniorů a Regionální liga dorostu už znají konečné pořadí v základních skupinách a chystají se na nadstavby. První týmy ze čtyř nadstavbových skupin Regionální ligy juniorů následně zabojují spolu po dvou duelech každý s každým. Nejúspěšnější dvojici čeká postup do Ligy juniorů. V dorostenecké soutěži je systém naprosto stejný, avšak postupuje jen ten nejlepší.

Liga juniorů finišuje pořadí skupin

Ve skupině Západ může učinit důležitý krok směrem k prvenství pražská Slavia, která se střetne s druhým Havlíčkovým Brodem, podobný duel čeká i východní skupinu, kde své síly poměří Vsetín se Šumperkem.

Obrovsky důležitý úkol čeká Kladno, které se střetne se čtvrtým Chomutovem. Pokud chce ještě oživit šanci na postup, musí svého soka porazit, čímž by snížilo momentální osmibodové manko v tabulce. Podobně důležité utkání čeká také šestý Písek, který zase narazí na Třemošnou.

Související články