02.12.2023 | Štěpán Navrátil

Taháky týdne: Dorostenci rozhodují o postupu, junioři čekají na rozlosování

Juniorská extraliga již dohrála svou základní část a momentálně čeká na rozlosování závěrečných bojů. V dorostenecké extralize se teprve nejlepší pětice z každé skupiny formuje. Nebudou chybět ani těžké zápasy na čele Ligy juniorů.

Juniorská extraliga zná postupující a čeká na rozlosování

V minulém týdnu se rozhodlo o postupujících týmech do nadstavbové části DHL extraligy juniorů. Zklamaným týmem je Hradec Králové, který sice dokázal skolit Spartu, ale Karlovy Vary díky vyrovnání pouhých třiašedesát vteřin před závěrečnou sirénou urvali jedno z postupových míst pro sebe a předskočily oba bojující celky.

Ze západní skupiny tak postupují první Bílí Tygři Liberec, Mladá Boleslav a Karlovy Vary, které shodně posbíraly 46 bodů, a Sparta Praha, která nastřádala 45 bodů, stejně jako na pátém místě nepostupový Hradec. Na východě dominovala Kometa Brno, s níž se dál podívají také třinečtí Oceláři a Dukla Jihlava. Poslední postupovou příčku urvala vítkovická Ridera jen o dva body před Pardubicemi, které dokázaly v posledním kole skolit vedoucí Kometu a čekaly tak na zaváhání Slezanů, které však nepřišlo.

Zmíněné týmy si zahrají v nadstavbové skupině a následném play-off. Poslední čtyři týmy z každé skupiny, tedy ze západu Hradec Králové, Motor České Budějovice, Škoda Plzeň a Litvínov, k nimž se přidají z východu Dynamo Pardubice, Berani Zlín, Olomouc a Přerov, se utkají o čtyři místa v play-off a poslední tým sestoupí. Rozlosování soutěže zatím nebylo zveřejněno.

foto: Jan Běhounek

Dorostenci rozhodují o postupu a výsledném pořadí

Ve skupině A dorostenecké extraligy dojde v úterý na zajímavý souboj na špičce tabulky. Dosud vedoucí Energie Karlovy Vary totiž vyzve třetí Plzeň. Indiány čeká hned ve čtvrtek další těžký duel, rozdají si to s průběžně druhou Slavií Praha, na kterou by se mohli díky výhře bodově dotáhnout. Nesmírně důležitý zápas pak odehrají Liberec s Mladou Boleslaví. Bílí Tygři ztrácí ze šestého místa na svého soupeře pět bodů a v případě vítězství by se posunuli na dostřel postupovým pozicím. Třešničkou na dortu bude v sobotu pražské derby mezi Spartou a Slavií.

foto: Jan Beneš/Juniorský hokej

I ve skupině B dojde v úterý na souboj prvního se třetím, utkají se spolu totiž Oceláři Třinec a Hradec Králové. Ve čtvrtek poměří síly také druhý východočeský tým, Pardubice narazí na Vítkovice a Slezané by v případě tříbodového vítězství mohli svého soupeře bodově dotáhnout. Jedním z rozhodujících zápasů však bude utkání na hraně postupu do play-off. Pátý Přerov má momentálně dvoubodový náskok na Kometu Brno, s níž se utká ve čtvrtek.

Souboj nejlepší trojky v Lize juniorů

Těžký týden čeká momentálně vedoucí Havlíčkův Brod, utká se totiž se svými největšími tabulkovými rivaly. V pátek vyzve pražskou Slavii a v neděli pak také Třemošnou. Ve východní skupině si to o přední příčky rozdají první Technika Brno a průběžně třetí Šumperk. Oba celky ale dělí v tabulce pouhé dva body.

V plánu je další kemp Future Olympians U19

Velká hala HC Sparta Praha bude 5. prosince hostit další přípravný jednodenní kemp pro 23 vybraných hráček do devatenácti let. Hlavním cílem projektu Future Olympians je zajistit dospívajícím hokejistkám možnost rozvoje a profesionálního tréninku na území Česka. Vše bude probíhat pod vedením reprezentačních trenérů.

úvodní foto: Ronald Hansel/Juniorský hokej

Související články