30.08.2023 |

Setkání realizačních týmů českých reprezentačních výběrů

V sídle Českého hokeje proběhla schůzka realizačních týmů českých reprezentačních výběrů. Sešli se hlavní trenéři a asistenti trenérů seniorského A-týmu a všech juniorských reprezentací. Schůzku inicioval hlavní trenér národního týmu Radim Rulík.

„V létě proběhlo několik reprezentačních akcí. První zápasy mají za sebou všechny mládežnické reprezentace od šestnáctky až po dvacítku, která se o víkendu vrátila z turnaje ve Švédsku, kde obsadila druhé místo. Na dnešním setkání jsme si tyto všechny tyto akce společně vyhodnotili z hlediska herního systému a výkonů jednotlivých mužstev,“ popsal jeden z účelů akce trenér Rulík.

Dle něj by nemělo jít o ojedinělou akci. Naopak, hodnocení by rád prováděl co nejčastěji. „Chci, abychom se v tomto složení scházeli vždy po každé reprezentační přestávce. Spíš než výsledky budeme hodnotit herní systém a předvedenou hru jednotlivých kategorií,“ vysvětlil. „Vždy si řekneme, co se povedlo, ale i co se nepodařilo. Důležité bude pojmenovat zejména detaily, na kterých bude třeba zapracovat směrem k dalším reprezentačním akcím,“ dodal.

Cílem schůzek je nejen udržet si přehled o tom, jak české výběry hrají, ale především dlouhodobé zlepšování reprezentace. „Hodnocení každého tohoto setkání by mělo směřovat k nejbližším reprezentačním akcím. Takto bychom chtěli fungovat akci od akce, vždy se o něco posunout a dlouhodobě vše zlepšovat,“ přednesl Rulík svůj nápad. Schůzka podobného formátu byla uspořádána vůbec poprvé. Nepřímo na ni naváží setkání na týdenní bázi, kdy se budou na svazu pravidelně scházet hlavní trenéři reprezentačních celků.

Setkání trenérů se zúčastnil i prezident Českého hokeje Alois Hadamczik. „Podařilo se obsadit reprezentační týmy kvalitními a zkušenými trenéry, kteří spolu komunikují na velmi profesionální úrovni pod vedením Radima Rulíka. Skvělé výsledky našich výběrů během letních reprezentačních turnajů jsou potvrzením, že jsme vybrali správné trenéry,“ řekl Hadamczik. „Cílem je, aby se všechny naše reprezentace prezentovaly na mezinárodním poli jednotným herním systémem, což je vynikající myšlenka a obrovský posun oproti předchozím sezonám,“ dodal prezident Českého hokeje.

Milan Hnilička svolal i manažery reprezentací

V sídle svazu proběhla o několik hodin dříve i porada manažerů mládežnických a ženských reprezentačních výběrů, kterou svolal manažer reprezentací Milan Hnilička.

„Na této schůzce jsme vyhodnocovali letní reprezentační akce. Co se týče organizace a zajištění jednotlivých týmů – ať už z pohledu programového, tak materiálního. Našim společným cílem je, aby všichni reprezentanti a reprezentantky měli během přípravných kempů a turnajů co nejlepší podmínky z hlediska kvalitního tréninku, stravy a regenerace,“ řekl Hnilička.

Z pozice manažerů se porady zúčastnili Otakar Černý (manažer U20), Michal Vondrka (U18), Petr Hubáček (U17), Petr Jonák a Tereza Menčíková (U16) a manažerky ženských reprezentací Tereza Sadilová a Markéta Mlíkovská.

Vondrka, Hubáček a Jonák nastoupili do pozic manažerů až na začátku letošní sezony, nicméně už za tak krátkou dobu upoutali Hniličkovu pozornost. „Mám dobrý pocit z toho, že noví lidé v pozicích manažerů ukázali, že nebyli jen skvělí hokejisté. Do své nové práce se pustili s velkou intenzitou a chutí, což se ukázalo už během prvních letních akcí, které zvládli na jedničku,“ dodal manažer reprezentací s tím, že schůze se zúčastnili i zástupci marketingového, PR a produkčního oddělení.