12.09.2019 | Tisková zpráva

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Michal Houdek (HC Škoda Plzeň)

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě skutečností uvedených v zápise o utkání zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Michala Houdka, za které mu byl v zápase HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň (12. 9. 2019) uložen větší trest a osobní trest do konce utkání za Krosček.

Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že hráč se v přerušené hře a v situaci, kdy k němu byl soupeř otočen zády, dopustil zcela vědomého a cíleného intenzivního úderu holí drženou v obou rukách do zad protihráče Marka Kvapila (HC Sparta Praha). Vzhledem k tomu, že úder byl veden zezadu a zcela mimo jeho zorný úhel, nemohl ho protihráč žádným způsobem očekávat ani se mu jakkoli – například zpevněním těla – bránit. Podle zápisu o utkání protihráč zápas kvůli zranění prsního svalu nedokončil a lze se důvodně domnívat, že ke zranění došlo právě v důsledku uvedeného zákroku.

Předseda disciplinární komise ELH proto potrestal hráče Michala Houdka (HC Škoda Plzeň) nepodmíněným zastavením činnosti na dvě soutěžní utkání za Krosček. Při stanovení výše trestu v polovině sazby přihlédl mimo jiné k tomu, že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Záznam zákroku najdete na https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20190993.