23.02.2019 | Tisková zpráva

Rozhodnutí předsedy DK ELH – M. Erat (Kometa Brno)

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Martina Erata na protihráče Tomáše Havránka, za který mu byl v utkání HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno (22. 2. 2019) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Napadení.

Na základě videozáznamu shledal, že zákrok byl veden na protihráče, který krátce před tím odhrál kotouč a byl považován za hráče v jeho držení. Hráč vedl zákrok bez jakékoli snahy hrát puk s jediným cílem zasáhnout soupeře, a to v situaci, kdy se protihráč nacházel po odehrání kotouče ve zranitelném postavení. S cílem dosažení větší intenzity hráč zvýšil rychlost a těsně před střetem se napřímil, přičemž je nepochybné, že protihráče zasáhl přímo do hlavy. V důsledku zákroku utrpěl protihráč otřes mozku a zlomeninu nosu a zápas nedokončil.

Předseda disciplinární komise ELH zákrok překvalifikoval na Zásah do hlavy nebo krku a hráče Martina Erata (Kometa Brno) potrestal zastavením činnosti na 6 soutěžních utkání nepodmíněně. Přihlédl přitom ke zvlášť nebezpečnému a bezohlednému způsobu vedení zákroku, který zařadil mezi závažnější případy s vyšší sazbou, na druhé straně zohlednil při stanovení výše trestu skutečnost, že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Záznam zákroku najdete na https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/9261.