23.10.2021 | Tisková zpráva

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Kindl (Plzeň), Hruška (Vítkovice), Račuk a Dotchin (Kladno)

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Dynamo Pardubice zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Jakuba Kindla na protihráče Anthonyho Camaru v utkání HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice, které se hrálo 22. 10. 2021.

Na základě videozáznamu dospěl k závěru, že hráč udeřil v reakci na předchozí zákrok protihráče, který nebyl v držení kotouče, holí cíleně a zřetelně do oblasti slabin. Předseda komise vyhodnotil jeho jednání jako sekání a Jakuba Kindla (HC Škoda Plzeň) potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání, přičemž přihlédl k tomu, hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a že protihráč utkání dokončil.

Záznam zákroku najdete na https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20211431.

Předseda disciplinární komise ELH se na základě podnětu klubu Rytíři Kladno zabýval ve zkráceném jednání zákrokem hráče Jana Hrušky na protihráče Jacoba Scotta Dotchina v utkání HC Vítkovice Ridera – Rytíři Kladno (22. 10. 2021). Po prostudování videozáznamu shledal, že hráč v reakci na předchozí přistrčení cíleně zasáhl protihráče, který nebyl v držení kotouče, holí do oblasti rozkroku. Předseda komise ELH zákrok vyhodnotil jako sekání a Jana Hrušku (HC Vítkovice Ridera) potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání, přičemž přihlédl k tomu, že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a že protihráč zápas dokončil.

Záznam zákroku najdete na https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20211430.

Předseda disciplinární komise ELH se na základě podnětu klubu HC Vítkovice Ridera zabýval rovněž jednáním hráče Marka Račuka ve stejném utkání. Na základě videozáznamu shledal, že hráč zneužil přidržení ze strany protihráče Romana Poláka k tomu, aby důsledky zákroku zvýraznil, upadl a ovlivnil tak úsudek rozhodčích. Pád ani způsob, jímž k němu došlo, přitom nebyl nevyhnutelným důsledkem předchozího zákroku. Předseda disciplinární komise kvalifikoval jeho jednání jako Nafilmovaný pád nebo přehrávání a hráče Marka Račuka (Rytíři Kladno) potrestal finanční pokutou ve výši 10 % základní měsíční odměny.

Záznam zákroku najdete na https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20211429.

Hráče Jacoba Scotta Dotchina (Rytíři Kladno) potrestal předseda disciplinární komise pokutou ve výši 5 000 Kč za nesportovní chování, kterého se dopustil tím, že v utkání HC Vítkovice Ridera – Rytíři Kladno nepřípustným způsobem verbálně i teatrálními gesty protestoval proti rozhodnutí rozhodčích, za což mu byl uložen osobní desetiminutový trest a za pokračující protesty osobní trest do konce utkání.