27.07.2022 | Tisková zpráva

Radim Rulík zveřejnil nominaci na MS juniorů, do Kanady odcestuje 25 hokejistů

Trenér české hokejové reprezentace do 20 let Radim Rulík po dvou kempech v Brně a čtyřech přípravných zápasech ve Finsku nominoval na juniorské mistrovství světa, které startuje 9. srpna 2022 v kanadském Edmontonu, 3 brankáře, 8 obránců a 14 útočníků.

Čeští junioři se do Kanady přesunou v neděli 31. srpna a první zápas světového šampionátu mají na programu v úterý 9. srpna proti Slovensku. Ještě předtím, 6. srpna, odehraje dvacítka poslední přípravný zápas na MS U20 v Rogers Place proti Rakousku.

„Přípravný kemp ve Finsku, kde jsme odehráli čtyři zápasy v pěti dnech, byl výborným testem před mistrovstvím světa. Bylo o nás velmi dobře postaráno a veškerý servis byl na profesionální úrovni. I samotné zápasy nám hodně ukázaly, takže můžu říct, že aktuálně máme a víme vše, co jsme potřebovali,“ říká hlavní kouč českého výběru do 20 let Radim Rulík.

Trenéři zúžili nominaci po posledním přípravném zápase a do pětadvacítky nominovaných se nevešli Petr Gajda, Ivo Sedláček, Jakub Šedivý a František Němec. „Se všemi čtyři hráči jsme se domluvili, že zůstanou mezi náhradníky, kdyby se cokoliv stalo. Jelikož jde o hráče ročníků 2003 a 2004, počítáme s nimi hned na další akci po skončení šampionátu v Edmontonu, aby zabojovali o následující mistrovství světa juniorů, které už se bude hrát v tradičním zimním termínu,“ doplnil kouč české dvacítky. Dle pravidel turnaje může každý tým umístit na soupisku právě 3 brankáře a 22 hráčů.

Co se týče hygienických opatření, tak organizátoři ve spolupráci s kanadskou provincií Alberta nastavili mírnější pravidla než na posledním MS v zimě. „Tentokrát bychom neměli fungovat v tzv. bublině a ani nás nečekají karantény na hotelových pokojích. Před odletem do Kanady ale musí každý člen naší výpravy absolvovat jeden test s negativním výsledkem. Po příletu budou dle našich informací testovaní na místě pouze náhodně vybraní jedinci. Celý tým absolvuje ještě jedno kolo testování 4. srpna. V případě, že všechno půjde podle plánu, by se potom dál v průběhu šampionátu testovat nemělo,“ říká manažer týmu Otakar Černý.

V základní skupině MS se Češi postupně utkají se Slovenskem, Finskem, Kanadou a Lotyšskem. Do čtvrtfinále postoupí z každé skupiny nejlepší čtyři mužstva, pro pátá týmy po základních skupinách turnaj končí, protože letošní MS je nesestupové. Všechna utkání by se měla hrát za přítomnosti diváků. Zápasy českého týmu budou moct fanoušci sledovat na ČT Sport.

V české nominaci figurují 4 hráči ročníku 2004, 15 hráčů ročníku 2003 a 6 hráčů ročníku 2002. Z prosincového mistrovství světa juniorů, které bylo kvůli covidu po třech hracích dnech zrušeno, má zkušenost celkem 13 nominovaných českých hokejistů – Jan Bednář, David Jiříček, Stanislav Svozil, Jan Myšák, Tomáš Urban, Jakub Kos, Martin Ryšavý, Jiří Kulich, Ivan Ivan, David Moravec, Jiří Ticháček, David Špaček a Michal Gut.

Nominace české dvacítky na MS U20 2022

Brankáři (3): Jan Bednář (Acadie-Bathurst, QMJHL), Pavel Čajan (Kitchener Rangers, OHL), Tomáš Suchánek (Tri-City, WHL).

Obránci (8): David Moravec (Mladá Boleslav), Jiří Ticháček (Kladno), Stanislav Svozil (Regina, WHL), Aleš Čech (Kärpät Oulu, Finsko), Štěpán Němec (Litoměřice), Tomáš Hamara (Tappara), David Jiříček (Plzeň), David Špaček (Sherbrooke Phoenix).

Útočníci (14): Petr Hauser (Sparta Praha), Adam Měchura (Liberec), Tomáš Urban, Daniel Herčík (oba Pardubice), Matouš Menšík (Jihlava), Jaroslav Chmelař (Providence College, NCAA), Michal Gut (Everett, WHL), Martin Ryšavý (Moose Jaw, WHL), Gabriel Szturc (Kelowna, WHL), Ivan Ivan (Cape Breton, QMJHL), Jiří Kulich (Karlovy Vary), Matyáš Šapovaliv (Saginaw Spirit), Jan Myšák (Hamilton Bulldogs), Jakub Kos (Ilves).

Realizační tým:
Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenér: Radim Rulík
Asistenti trenéra: Jiří Kalous a Marek Židlický
Trenér brankářů: Ondřej Pavelec
Videotrenér: Benjamin Sequens
Lékař: Jaroslav Budín
Fyzioterapeut: Miloš Pojer
Kondiční trenér: Jan Jiskra
Kustod: Jan Vejvoda
Kustod/masér: Jan Lamacz
Media manažer: Ondřej Kalát

Výsledky přípravných zápasů českého týmu ve Finsku

Sobota 23. července 2022
Švýcarsko vs Česko 1:2
Branky ČR: 21. Špaček, 23. Ivan.

Neděle 24. července 2022
Česko vs Švýcarsko 3:6
Branky ČR: 9. Hamara, 14. Kulich (Kos), 31. Jiříček.

Úterý 26. července 2022
Finsko vs Česko 2:3
Branky ČR: 4. Chmelař (Szturc, Svozil), 35. Hauser (TS), 41. Gut (Kulich, Ivan).

Středa 27. července 2022
Finsko vs Česko 6:4
Branky ČR: 37. Kulich (Urban), 54. Jiříček (Kulich), 57. Urban (Špaček, Herčík), 60. Kulich (Ivan, Hauser).

Program

Přípravný zápas před startem MS
6. srpna 2022: 21:00 Česko vs Rakousko

MS U20 2022 v Edmontonu: 9. - 20. srpna 2022
9. srpna 2022: 20:00 ČESKO VS SLOVENSKO
11. srpna 2022: 20:00 FINSKO VS ČESKO
14. srpna 2022: 0:00 KANADA VS ČESKO
15. srpna 2022: 0:00 ČESKO VS LOTYŠSKO

Pozn.: termíny zápasů jsou uvedeny v českých časech, v programu jsou uvedeny zápasy ze základní skupiny, na kterou naváže playoff