04.02.2021 |

Radí skills kouč: Změna úhlu střely

Druhý díl seriálu Radí skills kouč se zaměřuje dovednost mladých hokejistů měnit úhel střely. Průvodcem videa je tentokrát Michal Broš, který prozradí několik tipů na to, jak se vyhnout blokujícímu hráči a jak překvapit a následně překonat brankáře.

Výborně při snaze o zakončení funguje změna úhlu střely. Kdo tuhle dovednost zvládá, je pro soupeřovu obranu velkou hrozbou. V době, kdy hráči umí výborně střely blokovat a brankáři jsou rychlejší i hbitější, je to jedna z možností, jak na ně vyzrát.

"Základem je správné přenášení váhy. Zvládnutím této dovednosti musí každý hokejista začít. Potom je také důležité umět pracovat s rukama od těla, spodní ruka pak musí správně pracovat na žerdi hole," říká Michal Broš.

Mistr světa a někdejší vynikající útočník ve videu ukazuje nejprve základní cvičení bez puku, při nichž naznačuje, jak správně přenášet váhu z jedné nohy na druhou. "Je dobré si potom vzít puk a cvičit samostatně naznačení střely a až potom do tréninku této dovednosti zařadit i střelu," pokračuje Broš, který názorně předvede tři varianty změny úhlu střely a u toho zmíní, na co je potřeba si dávat pozor.

Na konci videa je pak ukázka využití změny úhlu střely v praxi v podání nejlepších hráčů na světě v kanadsko-americké NHL.

Všechny díly seriálu naleznete na speciální podstránce Radí skills coach.