23.02.2021 |

Radí skills kouč: Přenášení váhy s měkkým zpracováním

Do čtvrtého pokračování série Radí skills kouč se zapojil David Moravec, který mladým hokejistům a hokejistkám ukazuje, jak zlepšit dovednost přenášení váhy s měkkým zpracování. Na závěr videa je pak možné vidět, jak měkké zpracování s přenášením váhy využívají hráči NHL.

Olympijský vítěz z Nagana nejprve ukazuje nácvik dovednosti na místě, kdy postupně posouvá kotouč z bekhendu na forhend. "Důležité je pracovat volnou spodní rukou, díky čemuž získáte mnohem větší rozsah pohybu a dosáhnete s pukem na hokejce dál," říká David Moravec a naznačuje i variantu kontroly kotouče jednou rukou.

Další cvičení už je v pohybu a s využitím přihrávajícího spoluhráče. "Hráč by se měl snažit přenášet váhu co nejdál od těla, aby při využití v zápase soupeři co nejvíce znemožnil sebrat mu kotouč," říká dvojnásobný mistr světa a v současnosti skills kouč Českého hokeje.

Ve druhé části videa pak Moravec ukazuje několik cvičení na trénink této dovednosti zakončené střelou bekhendem i forhendem.

Na závěr pak opět nechybí několik praktických ukázek měkkého zpracování v praxi. Např. v případě Austona Matthewse z Toronto Maple Leafs.

Všechny díly seriálu naleznete na speciální podstránce Radí skills coach.