12.02.2024 |

První sklouznutí už v šesti letech. Parahokejoví nováčci trénují na Spartě

Extraligová tour Rozvojových kempů parahokeje odstartovala své letošní putování v Praze. Kemp pro začínající a mírně pokročilé parahokejisty a parahokejistky hostí v těchto dnech HC Sparta Praha.

Parahokej je tvrdý, ale zároveň velmi návykový sport. Přesvědčili se o tom hned tři nováčci dalšího Rozvojového kempu parahokeje v Praze. Celkem do sledgí pod vedením reprezentačního kouče Jakuba Novotného usedlo dvanáct parahokejistů a parahokejstek.

A jedním z nich byl i šestiletý Darek. „Zatím žádný sport nedělal, má amputovanou nožku pod kolenem, ale také ruku po několika operacích. O parahokeji jsem se dozvěděla na internetu a rozhodli jsme se to zkusit. Přes známosti jsme taky dostali kontakt na Zdeňka Krupičku a ten nám o kempu řekl víc,“ popsala cestu k parahokeji Darkova maminka Helena Faifrová.

A byla to láska na první sklouznutí. „Je zatím strašně maličký, ale dostal k ruce skvělého Marka Vápenku, který mu pomáhal a pak už Darek jezdil i sám. Po dvou dnech tréninků jsem myslela, že bude unavený, ale vzbudil se v sedm ráno a hned říkal, že chce na led, chce už zase trénovat,“ dodala s nadšením Helena Faifrová. A radost neskrýval ani samotný Darek. „Chtěl bych jednou hrát za Česko,“ řekl malý parahokejista Darek.

„Tohle je přesně to, co nás neustále motivuje hledat další a další nové hráče, právě proto Rozvojové kempy parahokeje organizujeme. Je to jedna z našich priorit. Zároveň chceme práci s těmito talenty přenést více do parahokejových klubů u nás, bliž k samotným hráčům, a právě jednotlivé kluby by v jejich rozvoji měly pokračovat,“ dodal ke koncepci kempů šéf Českého para hokeje Jiří Šindler.

Celý článek a více informací najdete na oficiálním webu českého para hokeje.