01.06.2020 | Tisková zpráva

Projekt Legenda legendám přinesl Nadačnímu fondu Ivana Hlinky téměř dva milióny korun

Částku 1 855 641 Kč přinesl Nadačnímu fondu Ivana Hlinky projekt Legenda legendám, do kterého se zapojilo 35 klubů Tipsport extraligy, Chance ligy, II. ligy ČR a Univerzitní ligy ledního hokeje.

Při příležitosti nedožitých sedmdesátých narozenin Ivana Hlinky (1950–2004) nastoupila jejich mužstva ve speciálních dresech, nesoucích portréty klubových legend a následně vydražených prostřednictvím portálu www.sportovniaukce.cz.

Nejdražší položkou aukce se stal kladenský dres Jaromíra Jágra, který získal polský zájemce za 21 590 Kč, další cenné dresy skončily nejen u majitelů v České republice, ale i u sběratelů v Kanadě, Německu, Itálii, Švýcarsku, na Slovensku nebo ve Spojených státech.

„Částka, kterou jsme pro Nadační fond Ivana Hlinky shromáždili, překonala výnos z podobné akce pořádané na jaře 2017 a všem klubům, které projekt podpořily, náleží náš respekt a upřímné poděkování. Získané prostředky pomohou potřebným a současně jsme tak důstojně připomenuli výročí legendárního hráče a trenéra,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Jsem rád, že počet charitativních aktivit s účastí hráčů, klubů nebo reprezentace neustále vzrůstá, což dokládá, že solidarita není v hokejovém prostředí prázdným slovem.“

Nadační fond Ivana Hlinky vznikl v roce 2005 s cílem pomáhat bývalým či současným hokejistům, kteří se ocitli v obtížné životní, zdravotní nebo sociální situaci. Od roku 2005 vyplatil fond podpory v celkové výši přes 4,5 miliónu Kč, z toho téměř tři milióny korun v letech 2015–2019. V minulosti tak pomohl mimo jiné internacionálům Janu Alinčovi, Gustavu Bubníkovi, Stanislavu Konopáskovi nebo Františku Tikalovi, vážně zraněným hokejistům Romanu Bernatovi a Tomáši Zelenkovi, pozůstalým rozhodčího Pavla Lainky nebo para hokejistům Romanu Herinkovi, Zdeňku Šafránkovi a Vladimíru Würtherlemu. Zřizovatelem Nadačního fondu Ivana Hlinky je Český hokej a předsedkyní správní rady paní Liběna Hlinková. Na přípravě projektu Legenda legendám spolupracoval Český hokej s klubem HC Kometa Brno, společnostmi Střída Sport a eSports.cz.