18.09.2023 | Petr Koval

Projekt Future Olympians má za sebou první kemp pro kategorii U15

Český hokej naplno rozjel projekt Future Olympians, jehož cílem je zlepšení podmínek pro české hokejistky, výchova budoucích olympioniček a změna vnímání ženského hokeje v České republice. Navázal tak na předchozí projekty zejména na úrovni krajů na základě podkladu Výchovy talentované mládeže. První letošní kemp mají za sebou hráčky U15.

Nový program je podporován Národní sportovní agenturou a zaměřuje se zaměřuje na dvě mládežnické kategorie U15 a U19. Projekt Future Olympians U15 cíleně připravuje mladé hokejistky na ZOH 2030 prostřednictvím jednodenních rozvojových kempů, které se konají napříč celou Českou republikou. Během sezóny 2023/24 vedení projektu uspořádá minimálně 10 akcí, na kterých by se mělo představit přibližně 100 hráček. Nominace tvoří jednotlivá doporučení od klubových trenérů.

Během akce mají mladé hráčky možnost poprvé nahlédnout do dění reprezentace. Kemp obsahuje dvě tréninkové jednotky a vzájemné utkání. Vedení reprezentace doplní hráčky Future Olympians U15 s největším potenciálem do databáze, ze které pak trenérský štáb může brát například při skládání reprezentačního výběru do šestnácti let. V roli mentorek na mladé naděje dohlíží i české reprezentantky: brankářka Viktorie Švejdová, obránkyně Aneta Tejralová nebo útočnice Denisa Křížová.

První letošní rozvojový kemp se uskutečnil 14. září v Praze. Pozvánku celkem obdrželo čtyřiatřicet hráček. Jeho hlavním cílem je rozvoj dovedností a správných hokejových návyků. Dalším zpestřením bylo pro mladé hráčky například představení playbooku ženské reprezentace.

Zúčastnily se:

Hnilicová Jana, Ježková Adéla, Kořínková Lea, Spurná Michaela, Slahučková Sarah, Gabrielová Stella, Poláková Tereza, Hofmanová Alena, Moravcová Štěpánka, Koťátková Natálie, Blanařová Bára, Dudová Evelína, Šafandová Gabriela, Kohlmistrová Emma, Vobořilová Viktorie, Mareschová Anna, Hovorková Karolína, Bužková Zuzana, Filipi Veronika, Jeřelová Patricie, Rosyvková Bára, Uhrová Alžběta, Uhrová Martina, Škultétyová Natálie, Káchová Anna, Katoučková Kateřina, Štursová Veronika, Ficajová Alexandra, Patrmanová Vanessa, Abesková Laura, Šablaturová Agáta, Kristová Ráchel, Peterová Sára, Žampachová Jana

Galerie

Související články