29.10.2023 |

Přípravy MS 2024 jdou podle plánu, hlásí Ostrava. Startuje nábor dobrovolníků

Organizační výbor Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 v Praze a Ostravě je spokojený s aktuálním vývojem příprav šampionátu. Ostravští organizátoři očekávají velký přiliv fanoušků, kterým se chtějí přiblížit zajímavým doprovodným programem. Současně startuje nábor dobrovolníků.

Ostrava Aréna vyhlíží nabitou skupinu B

Nejlepší hokejisté se do Ostravy sjedou potřetí v historii. „Moravskoslezský kraj je sportovní destinací a další Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji je pro nás skvělou možností, jak zpropagovat náš krásný region a ukázat světu, nejenom jaký sportovní národ jsme, ale i jak se umíme poprat s organizací globálních akcí,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka.

Světový hokej se do moravskoslezské metropole vrací po čtyřech letech, kdy Ostrava hostila šampionát hokejistů do 20 let.„Jsme rádi, že se hokejový vrchol uskuteční znovu v Ostravě. Mezinárodní hokejová federace IIHF se k nám pravidelně a ráda vrací, protože máme skvělé publikum a sportovní akce umíme uspořádat na té nejvyšší úrovni. Jsem si jistý, že šampionátem budeme motivovat mnoho dalších dětí k pohybu a vychováme řadu mladých hokejistů a hokejistek, kteří nás budou v budoucnu reprezentovat po celém světě. Ostatně sport podporujeme dlouhodobě a významným způsobem,“ uvedl primátor statutárního města Ostravy Jan Dohnal.

Pořadatelé očekávají velkou fanouškovskou podporu ze Slovenska a Polska

Vzhledem k obrovskému zájmu o vstupenky v rámci první fáze se dá předpokládat obrovský zájem fanoušků nejen v Praze, ale právě i v Ostravě. „Vstupenky na slovenské zápasy zmizely v první fázi prodeje během pár hodin. Vysoký zájem je pochopitelně i z Polska a našeho hokejového regionu, což nás utvrdilo v tom, že ostravská skupina bude velkým tahákem. Na příliv sportovních fanoušků jsme dobře nachystáni. V přípravách už jsme daleko, protože organizační tým je sestaven z velmi zkušených profesionálů, kteří vědí, co dělají. Rádi bychom se přiblížili k předchozímu šampionátu v roce 2015,“ prohlásil člen Centrálního organizačního výboru Petr Bříza.

Nedílnou součástí příprav je i fanzóna, která bude umístěna přímo u ostravské arény. „Aktuálně pracujeme na přípravách jejího programu, kterým bychom se chtěli přiblížit zahraničním návštěvníkům. I proto zvažujeme pozvání kapel ze Slovenska a Polska, aby se u nás hokejoví fanoušci cítili opravdu jako doma,“ dodal Petr Bříza.

Cílem je zapojit 1000 dobrovolníků

Důležitou součástí mistrovství světa je i nenahraditelná práce dobrovolníků. Jejich nábor odstartoval na oficiálním webu 2024.iihfworlds.com/dobrovolnici.

Organizátoři podobně jako v roce 2015 hledají celkem 1 000 dobrovolníků, kteří pomohou s organizací MS IIHF v ledním hokeji 2024 v Praze a Ostravě. Výzva je otevřená bez horního věkového limitu pro osoby od 17 let a jedná se o obrovskou šanci stát se součástí organizace globální akce. Dobrovolníci zažijí šampionát z opačné strany a mohou nabít cenné zkušenosti, které využijí ve svém profesním životě.

Dobrovolníci obvykle pomáhají ve všech oblastech organizace.Podmínkou je nutnost odpracovat alespoň 10 směn během doby konání turnaje. Mají přitom možnost volit ze všedních dnů i víkendů. Všichni zájemci se mohou přihlásit na oficiálním webu akce 2024.iihfworlds.com/dobrovolnici.

foto + úvodní foto: MS IIHF v ledním hokeji 2024/Jiří Zerzoň