31.10.2022 |

Parahokejové rozvojové kempy vyjíždějí do celé republiky

Para hokej hledá nové talenty a vyráží tak s kempy pro začínající hráče do celé ČR. Cíleně do měst, která nemají své zastoupení v České para hokejové lize. První zastávkou bude už příští týden Kladno! Zájemci dostanou veškeré potřebné vybavení k zapůjčení zdarma a v jejich prvním sklouznutí je podpoří hned Jaromír Jágr a Zdeněk Krupička.

Para hokej může hrát každý a v každém věku. Stačí jen odhodlání si to vyzkoušet. Odměnou je pro začínající parahokejisty a parahokejistky nejen radost z pohybu, lepší fyzická kondice, ale hlavně sdílení společných zážitků a noví přátelé! O začínající hráče se na ledě v rámci Parahokejových rozvojových kempů bude starat zkušený tým reprezentačních trenérů, ale i kustod, který vybaví každého zájemce potřebnou výstrojí. „Chtěli jsme co nejvíce přiblížit možnost vyzkoušet si tento úžasný sport dalším zájemcům. Kempy zatím probíhaly v Ostravě nebo Poděbradech, což je pro někoho přeci jen daleko,“ komentuje projekt pro parahokejové nováčky koordinátorka kempů Irena Šašková z Českého para hokeje.

Od prvního sklouznutí k možnosti reprezentovat Česko v národním dresu přitom nevede ani tak dlouhá cesta. Své o tom ví třeba reprezentační útočník Václav Hečko, který si parahokej na kempu vyzkoušet a do roka už byl stabilní součástí základní sestavy české parahokejové reprezentace. „Parahokej dokáže změnit celý život. Já díky němu našel nové přátelé, sebejistotu, rodinu. Nejenže jsem na tom fyzicky neporovnatelně lépe, ale i psychicky. Mám úplně jinou chuť do života, takže jsem i já příkladem toho, že fakt stojí zato si para hokej vyzkoušet,“ hodnotil přínos kempů reprezentant Václav Hečko.

Parahokej v Kladně, Liberci a dalších extraligových městech

Možnost vyzkoušet si s parahokejem mají zájemci samozřejmě v rámci klubů, které hrají tuzemskou Českou para hokejovou ligu. Ta se aktuálně hraje v osmi městech: Karlových Varech, Praze, Českých Budějovicích, Pardubicích, Olomouci, Zlíně, Ostravě a Havířově. Mimo tato města to je ale pro další možné hráče složitější. Právě proto vyráží Parahokejové rozvojové kempy do měst, kde má hokej silné zázemí a hraje se tam nejvyšší tuzemská hokejová soutěž – extraliga. „Je důležité dostat parasport i do dalších měst a hodně nás těší propojení těchto dvou “sportovních světů”. Znovu se ukazuje, že spolupráce sportu handicapovaných a nehandicapovaných je tou správnou cestou. Naše motto zní “Sport je jen jeden” a to český parahokej naplňuje maximálně,“ dodal předseda Českého paralympijského výboru Zbyněk Sýkora.

Zájemci, kteří by si parahokej chtěli vyzkoušet, mají možnost už příští týden od 10. do 13. listopadu v Kladně. Tréninky pod dohledem zkušených reprezentačních koučů budou probíhat na ledě tamního ČEZ stadionu Kladno. Začínající parahokejistky a parahokejisty na ledě podpoří i hráči extraligovým Rytířů. I oni vymění brusle za sledge, aby si parahokej sami vyzkoušeli. Jak jim to na ledě půjde? Možná jim poradí i Jaromír Jágr, který už s parasledgí má své zkušenosti. Tohle je zážitek, který může být pro začínající hráče nezapomenutelný! Organizátoři kempu zajistí také ubytování a stravu. Stačí se přihlásit na talent@parahockey.cz.

Více informací najdete parahockey.cz.