11.02.2024 | Štěpán Navrátil

Parádní návštěva! Na derby dorostu přišlo 1800 diváků

V prvním pořádaném školním utkání dorazilo do Chomutova na derby deváťáků s Litvínovem 1200 žáků základních škol. Tentokrát vedení uspořádalo podobnou akci pro studenty středních škol, kteří přihlíželi utkání dorostu s Ústí nad Labem.

V pátek 9. února od 10:30 zažila chomutovská ROCKNET ARÉNA málo vídanou návštěvnost na zápasy dorostu. Speciální školní utkání totiž přilákalo 1800 středoškoláků, kteří přihlíželi zápasu mezi Piráty a Slovanem Ústí nad Labem.

Utkání bylo ale speciální hned v několika směrech. Naplněné ochozy se totiž mohly těšit i na komerční přestávky, v nichž probíhal doprovodný program. Autor myšlenek školních zápasů Martin Pešout chtěl zajistit, aby si všichni studenti užili náboj a hokejovou atmosféru plnými doušky.

„Chtěli jsme, aby i u dorostu šlo o derby, které má náboj a studenti si ho užili, jak se patří,“ vysvětloval pro klubový web.

Fandové Chomutova si museli duel užívat, Piráti totiž nasázeli sedm branek a zvítězili jasně 7:1. Nechyběla ani vypjatá koncovka, v níž se rozdávaly tresty za hrubost na obou stranách. Po zisku tří bodů se tak náskok Chomutova na čele skupiny Západ ještě zvýšil.

foto + úvodní foto: Pirátské naděje