15.01.2021 |

O systému Českého hokeje: Výchova talentované mládeže

Primárně na rozvoj dovedností (bruslení, práce s kotoučem, střelba atd.) se v posledních dvou letech zaměřuje projekt Výchova talentované mládeže. Hlavními cíli projektu je zajistit co nejkvalitnější přípravu těm nejnadanějším hokejistům v jednotlivých krajích a také vyplnit prostor mezi výchovou na klubové úrovni a mládežnickými reprezentacemi, které začínají až kategorie šestnáctiletých.

I díky pořadatelsky úspěšnému domácímu mistrovství světa mohl Český hokej v roce 2015 spustit projekt Výchova talentované mládeže, který se zaměřuje na kategorie U12 až U15.

Filip Pešán představuje v sérii videí systém Českého hokeje

Hlavními cíli projektu, který většina zná spíše pod zkratkou VTM, je zajistit co nejkvalitnější přípravu těm nejnadanějším hokejistům v jednotlivých krajích a také vyplnit prostor mezi výchovou na klubové úrovni a mládežnickými reprezentacemi, které začínají až od kategorie šestnáctiletých.

Od sezony 2019/20 se projekt VTM zaměřuje na rozvoj hráčských dovedností, jako jsou bruslení, vedení kotouče, střelba a další.

Právě o dovednostech ve videu hovoří hlavní skills kouč Českého hokeje Tomáš Pacina. Historii, současnou podobu a vizi do budoucna projektu VTM pak popisují Bedřich Ščerban a Vladimír Krampol.