16.05.2022 | Tisková zpráva

Národní tým na mistrovství světa ve Finsku posílí David Pastrňák

Trenér české hokejové reprezentace Kari Jalonen s generálním manažerem Petrem Nedvědem doplnili soupisku o další posilu z NHL. Na mistrovství světa do Finska ve středu přicestuje útočník Bostonu Bruins David Pastrňák, který si v Tampere připíše čtvrtý start na světovém šampionátu.
„David měl po konci Bostonu v playoff NHL velký zájem přijet mistrovství a přestože byl ke konci základní části zraněný, výstupní zdravotní testy u něj proběhly bez problémů a od Bruins tak dostal zelenou,“ řekl generální manažer národního týmu Petr Nedvěd. „Pokud vše půjde podle plánu, ve středu by měl už s týmem trénovat a do zápasu by měl nastoupit už ve čtvrtek proti Lotyšsku,“ dodal.

Na soupisce národního týmu tím pádem zůstává poslední volné místo, které by měl dle Nedvěda zaplnit s největší pravděpodobností David Kämpf z Toronto Maple Leafs. „David Kämpf odehrál celé playoff bez zranění a cítí se výborně. Ještě musíme počkat na finální potvrzení od Toronta, ale na 99 % by měl do dějiště mistrovství dorazit ve čtvrtek,“ řekl Nedvěd, který finální stanovisko bude znát v průběhu úterního večera.

Naopak z dějiště mistrovství světa odcestoval z osobních důvodů Dominik Simon, který už do zápasů ve Finsku nezasáhne. „Jelikož jde o velmi citlivou osobní záležitost a respektujeme Dominikovo soukromí, prosíme o pochopení, že se k celé záležitosti nebudeme více vyjadřovat,“ uvedl Nedvěd.