16.08.2021 |

Naděje para hokejové reprezentace mají za sebou turnaj v Drážďanech

Česká para hokejová reprezentace dostala pozvánku do německých Drážďan, kde se o víkendu konal turnaj tří států. Česká reprezentace tak měla možnost prověřit formu mladých hráčů, pro týmy Německa a Švédska šlo naopak o poslední prověrku před blížícím se MS světové skupiny B, které se bude konat na konci září v Östersundu.

Postavit téměř celou sestavu jen ze začínajících hráčů se povedlo díky usilovné práci realizačního týmu české para hokejové reprezentace a Českého para hokeje. „Během poslední sezóny se nám vytvořila skupina dalších talentovaných nováčků, kteří dostali příležitost se přes léto připravovat na stejně vysoké úrovni jako náš A-tým. Ten aktuálně léčí zranění nahromaděná během nezvykle dlouhé sezóny. A turnaj v Drážďanech tak byl pro nováčky pomyslným vrcholem,“ řekl trenér para hokejové reprezentace Jan Szturc. Do základní sestavy české para hokejové reprezentace se tak dostal sedmnáctiletý Alex Ohar, šestnáctiletý Filip Veselý nebo dokonce třináctiletý benjamínek týmu Lukáš Kapko. V bráně pak zapisoval své první minuty, zákroky a zápasové zkušenosti devatenáctiletý Tomáš Matoušík. Tým doplnili ještě čerstvý Zlatý para hokejista roku 2021 Radek Zelinka a zkušení Zdeněk Hábl, Karel Wágner a Pavel Doležal, kteří přerušili dovolené, aby nováčkům pomohli v obraně. Sázka na mladou krev se realizačnímu týmu vyplatila. „Naši mladí hráči byli pro soupeře velmi nepříjemní a dokázali zkušené soupeře zavírat v obranném pásmu a dlouhé chvíle jim motat hlavy. Náš realizační tým věří, že sázka na mladou krev se nám do budoucna bude vyplácet,“ komentoval počínaní začínajících para hokejistů reprezentační trenér Szturc.

Hned v úvodním utkání proti Švédům dal svůj premiérový gól Filip Veselý a další přidal i v odvetě proti Německu. Stal se tak nejmladším střelcem v historii českého para hokeje. „Celý turnaj jsme si všichni užili. Zápasy byly pro nás až nečekaně vyrovnané, napínavé do poslední chvíle. Hrálo se ve velmi rychlém tempu, a to nás bavilo,“ řekl mladý střelec Filip Veselý. Ten si ale historického zápisu do střeleckých tabulek užil jen pár hodin, než ho z trůnu sesadil teprve třináctiletý Lukáš Kapko, který se dokázal prosadit v utkání proti domácím Němcům. „Dát první gól v reprezentaci, to byl pro mě samozřejmě nejsilnější zážitek na turnaji. S klukama jsme si to ale všichni užili, v zápasech se semkli a podali nejlepší výkon, který jsme na turnaji mohli ze sebe vydat,“ řekl Lukáš Kapko. „O výsledky nám v turnaji nešlo, bylo skvělé, že se mladí hráči rozstříleli, měli možnost nabírat cenné zkušenosti v mezinárodních zápasech a je skvělé, že můžeme začínajícím para hokejistům dát tohle zázemí a možnost růstu a rozvoje,“ doplnil Jan Szturc.

Výsledky zápasů Der Katarina Witt Cup 2021

Švédsko vs Česko 2:1sn
Německo vs Česko 4:1
Česko vs Německo 2:3

Více informací najdete na webu Českého para hokeje.