28.12.2021 |

MS U20: Zápas FIN-CZE zrušen kvůli pozitivnímu testu českého hráče

Zápas na mistrovství světa juniorů Finsko vs Česko byl kvůli pozitivnímu testu jednoho z českých hráčů zrušen. Finsko si zapíše kontumační výhru 1:0 a o dalším postupu rozhodne IIHF a direktoriát turnaje.

Český tým obdržel informaci, že pokud budou středeční PCR testy členů české výpravy negativní, ve čtvrtek by tým trenéra Mlejnka měl nastoupit k závěrečnému zápasu skupinové fáze proti Rakousku.

Vyjádření hlavního trenéra české dvacítky Karla Mlejnka: „Je to velmi nepříjemná situace pro nás pro všechny. Ale vzhledem tomu, že už druhým rokem absolvujeme mistrovství světa juniorů ve ztížených covidových podmínkách, byli jsme připraveni i na scénář, že nějaká taková situace může přijít. Hráči už byli takticky připraveni a natěšeni na zápas s Finskem, po informaci z dnešního rána jsme ale okamžitě zareagovali, změnili program a už se stoprocentně soustředíme na zápas s Rakouskem. Všechny meetingy a videoporady proběhnou online. Rakousko tu odehrálo včetně přípravy celkem tři utkání, takže materiálu k přípravě herního plánu máme dostatek. Věříme, že naše dnešní PCR testy budou negativní a že zítra budeme moct nastoupit do zápasu s Rakouskem. V neposlední řadě bych chtěl říct, že to pro mě byla překvapující zpráva, protože všichni naši hráči a členové realizačního týmu dodržují nařízení organizátorů a respektují turnajovou bublinu.“