04.02.2024 | Štěpán Navrátil

Materiální pomoc Českého hokeje i v Ostravě

Materiální podpora klubů ze strany Českého hokeje pomohla i mladým nadějím v Ostravě, kde hokejky předával bronzový medailista z uplynulého mistrovství světa juniorů Matěj Prčík.

„Připravili jsme si tu pro vás se svazem nějaké hokejky. Každý dostanete novou,“ řekl Prčík v kabině a začal rozdávat. Na základě prosincového rozhodnutí Výkonného výboru v čele s prezidentem Aloisem Hadamczikem se totiž Český hokej rozhodl pomoct klubům materiální podporou.

Český hokej podobně podpořil téměř 40 klubů, konkrétně jejich týmy 5. – 8. tříd, které se účastní ročníkových soutěží. Každý z klubů dostal od Českého hokeje 60 hokejek nejvyšší řady, tedy 15 pro každou třídu.

„Kluci dostali hokejky značky CCM nejvyšší řady, se kterými hraju i já. Já být kluk, kterému je deset roků, a dostal bych takovou hokejku, byl bych nadšený. Je to skvělý projekt a určitě bych v něm pokračoval dál,“ byl hrdý Prčík. Každý klub přitom získal hokejky za cenu kolem 300 tisíc Kč.

Spokojený byl i trenér týmu HC Torax Poruba Jiří Trembáč: „Kluci byli nadšení, udělali si s ním (Matějem Prčíkem) selfiečka, fotky, myslím, že i nějaké podpisy proběhly, takže jsou nadšení. Jsme za to moc rádi, především za kluky a holky a všechny hráče, které tady máme. Hokejka je ta největší radost, kterou mají.“

Související články